Капсикам мазь: інструкція із застосування, показання, протипоказання і аналоги

Інструкція із застосування мазі «Капсикам» прямим показанням називає суглобові і м’язові болі. У сучасному світі багато медичні препарати застосовуються не зовсім «за призначенням». «Капсикам» не є винятком – мазь використовують у боротьбі з целюлітом і алопецією. Так ефективно засіб, нахваливаемое дівчатами на форумах в мережі? Які правила і можливі ризики використання мазі?

З фармакологічної точки зору, мазь «Капсикам» відносять до місцево подразнюючу засобів для зовнішнього застосування. Склад розроблений для усунення больового синдрому при захворюваннях суглобів, а також при болю в м’язах. Лікування целюліту «Капсикамом» – віяння моди. Безпека використання коштів не за інструкцією знаходиться під сумнівом, але заради краси багато готові ризикувати.

Склад і механізм дії

«Капсикам» – багатокомпонентний лікарський препарат, що володіє дратівливою дією. Після нанесення на шкіру засіб викликає локальне поліпшення кровообігу і підвищення температури поверхні шкіри в оброблюваному місці на пару градусів. Гіпертермічний і гиперемический ефекти – головний механізм знеболювального та протизапального дії «Капсикам».

Всі компоненти складу мазі «Капсикам» володіють здатністю викликати роздратування на поверхні шкіри.

 • Диметилсульфоксид. Летюча речовина швидко проникає в глибинні шари епідермісу і в системний кровотік. У складі «Капсикам» грає роль провідника, забезпечуючи транспорт крізь шкіру діючих компонентів.
 • Рацемическая Камфора. Летюча речовина природного походження, дратівливі холодові рецептори і викликає легке відчуття холоду на шкірі. Введено до складу «Капсикам» як додаткове подразнювальний засіб, що відволікає від основного джерела хворобливих відчуттів.
 • Живичний скипидар. Джерело природних сполук з протизапальною активністю, здатний покращувати кровотік при місцевому застосуванні.
 • Бензилникотинат. Судинорозширювальний засіб, що покращує периферичний кровообіг за рахунок розширення поверхневих судин. Викликає приплив крові до місця нанесення.
 • Нонивамид. Це синтетичне похідне з дією, аналогічним капсациину. Має протизапальні, гипертермическими, дратівливими властивостями, активізує периферичний кровообіг.

Відразу після нанесення на шкіру мазі «Капсикам» з’являється холодящее відчуття, властиве для камфори. Після розширення судин і капілярів приплив крові до поверхні шкіри активізується в рази. Це викликає гіперемію (почервоніння шкірного покриву, його легку набряки, підвищення температури на кілька градусів.
Поліпшення кровообігу відновлює трофіку пошкоджених тканин, виведення з них токсичних продуктів – так проявляється протизапальний ефект.

Знеболюючу дію «Капсикама» зумовлено локальним зміною кровотоку. Виборче зменшення кровопостачання внутрішніх органів, іннервіруемих тими ж нервовими волокнами, що і оброблюваний сегмент шкіри, викликає стимуляцію відповідного сегмента спинного мозку. Це порушує процес проведення больового імпульсу в головний мозок, а значить, зменшує вираженість болю.

Сфери та інструкція із застосування мазі «Капсикам»

Показання до застосування мазі «Капсикам» включають захворювання м’язів та суглобів, спровоковані гострими порушеннями кровотоку, а як наслідок – трофіки тканин. Саме порушення трофіки призводять до активізації та прогресування запального процесу – головного джерела болю.

В медицині

Лікарі призначають «Капсикам» у комплексному лікуванні:

 • защемлень нервів;
 • невралгії;
 • ішіасу;
 • артриту;
 • артрозу.

«Капсикам» допомагає усунути біль, що супроводжує п’яткову шпору, уповільнити зростання наросту. Лікування остеохондрозу «Капсикамом» спрямоване на усунення болю, але на тлі застосування препарату відмічається відновлення трофіки хребетних зчленувань і уповільнення прогресування хвороби. Поширене застосування мазі при артриті колінного суглоба. Швидкий фармакологічний ефект при цій патології обумовлений активним кровопостачанням колінної суглобової сумки.

У спорті

Мазь «Капсикам» дуже популярна серед спортсменів. Її застосовують для:

 • усунення суглобного болю з-за підвищених навантажень;
 • зняття м’язового болю, при накопиченні молочної кислоти;
 • попереднього розігріву м’язів;
 • профілактики розтягнень;
 • лікування спортивних травм і ударів.

У косметології

У косметології «Капсикам» застосовують недавно. Здатність препарату покращувати периферичний кровотік використовується для боротьби з проявами целюліту – «апельсиновою кіркою». Косметичний ефект обумовлений сильним і швидким поліпшенням кровотоку в місці регулярного лімфатичного застою. Застосування мазі «Капсикам» від целюліту дає блискавичний ефект – зменшення проявів за рахунок набряку тканин. Довгостроковий ефект від застосування мазі розвивається внаслідок регулярного і тривалого поліпшення кровообігу:

 • відновлюється лімфодренаж;
 • поліпшується трофіка шкіри в області стегон;
 • поступово зменшуються обсяги стегон;
 • виводяться надлишки рідини із сполучної тканини.

За рахунок таких ефектів естетичний вигляд стегон і сідниць поліпшується, а результат зберігається надовго.

Дівчата активно застосовують мазь для прискорення росту волосся. Таке застосування обґрунтовано локальним впливом дратівливих компонентів препарату, активізують приплив крові до волосяних цибулин, що поліпшать їхнє харчування корисними речовинами. На тлі такої дії можливе прискорення росту волосся тільки в тому випадку, якщо проблеми з ним обумовлені саме порушенням трофіки цибулин.

Способи використання

Лікування болю в суглобах і м’язах за допомогою засобу чітко прописано інструкцією.

 • При болях. Мазь наносять на болючу ділянку шкіри за допомогою аплікатора, що надається разом з препаратом. Від одного до трьох грамів засоби втирають протягом декількох хвилин, залишають для повного вбирання. Для посилення зігріваючої дії рекомендується тепло одягнутися або укутати місце нанесення вовняною хусткою.
 • Для спортсменів. Два-три грама мазі наносять на область м’язів, які будуть піддаватися найбільшої навантаженні. Втирають засіб з допомогою аплікатора до появи легкого почервоніння. Після занять залишки мазі змивають зі шкіри великою кількістю прохолодної води.

Лікування суглобових і м’язових болів проводять протягом 10 днів, наносячи препарат на болюче місце два-три рази на добу. Спортсмени можуть користуватися маззю по мірі необхідності, але не варто робити це довше, ніж 10 днів поспіль.

Як косметологічного кошти

Вказівки, як наносити «Капсикам для схуднення і боротьби з целюлітом в інструкції не надані. Методика застосування розроблена косметологами і коригується у відповідності з індивідуальними особливостями шкіри клієнта. Існує шість строгих правил застосування «Капсикама» в косметичних цілях.

 1. Не можна наносити препарат у чистому вигляді на велику площу шкіри.
 2. В разі відчуття нестерпного жару засіб відразу змивають водою.
 3. Подразнення шкіри обов’язково повинно бути терпимим.
 4. Не можна наносити суміші з «Капсикамом» на подразнену шкіру.
 5. Не можна використовувати препарат при ранах, подряпинах, висипаннях.
 6. Небажано проведення процедур з «Капсикамом» відразу після ванни, душа.

В цілому методика обгортання з «Капсикамом» в домашніх умовах виглядає наступним чином.

 • Приготування складу. Мазь «Капсикам» змішують з основою (дитячий крем, засіб від целюліту, косметичне масло) дотримуючись рівну пропорцію. Перемішують компоненти до отримання засоби однорідної консистенції. У деяких випадках для посилення ефекту, косметологи рекомендують додавати до складу ампулу кофеїну.
 • Нанесення. Приготовлений склад наносять на зони локалізації целюліту долонею, втирають пару хвилин, до відчуття зігріваючого ефекту. Зайве розтирання або застосування масажерів небажано, так як тертя може спровокувати пошкодження шкіри.
 • Обгортання. Оброблювані ділянки тіла необхідно обернути харчовою плівкою в кілька шарів – це поліпшить проникнення кошти, створить додатковий термічний ефект, що захистить одяг від забруднення. Обертати тіло слід харчовою плівкою, починаючи з зони талії. Після огортання сідниць, необхідно спуститися з лівої ноги до коліна. Залишивши ділянку плівки для зручного пересування, піднімаються по правій нозі, закінчуючи обгортання витком на талії. На час обгортання рекомендовано одягнутися в теплий халат або теплий одяг, лягти під ковдру.
 • Час впливу. При сильному подразненні і палінні процедуру припиняють як можна швидше. Якщо подразнення сильне, але терпиме, витримують мінімальний період дії – 20 хвилин. При цілком комфортних відчуттях час дії обгортання можна продовжити до 40 хвилин.
 • Закінчення процедури. По завершенні часу впливу харчову плівку знімають і викидають. Залишки засобу змивають великою кількістю проточної води, прохолодною, але комфортною для тіла. Бажано не використовувати мочалки або інші пристосування, щоб не пошкодити шкіру. Після м’якого промокання рушником, на шкіру наносять живильний крем або регенеруючу масло.

Методика використання «Капсикама» для волосся схожа з обгортаннями. Різниця полягає в кількості застосовуваної мазі. На будь-яку кількість домашньої маски, олії для волосся або косметичного бальзаму кладуть всього одну горошину «Капсикама». Після ретельного розмішування склад наносять на шкіру голови пальцями або спеціальним пензликом. Укутують волосся плівкою, залишають для впливу на 15-25 хвилин. Після цього залишки маски змивають прохолодною водою з шампунем.

Курс косметичних процедур з «Капсикамом», як і лікувальних, не повинен тривати довше десяти сеансів. Бажано робити перерви між процедурами від одного до трьох днів. Після нанесення складу вручну, слід обов’язково мити руки прохолодною водою з милом.

Безпечно

Мазь «Капсикам» зареєстрована в якості лікарського препарату, що пройшов клінічні випробування і має всі необхідні сертифікати якості, що підтверджують ефективність та безпеку засобу. При використанні мазі важливо знати про наявність протипоказань:

 • період вагітності;
 • лактація;
 • пошкодження шкіри в зоні нанесення;
 • індивідуальна чутливість до компонентів засобу;
 • дитячий вік.

Не можна допускати потрапляння мазі на обличчя, в очі, на слизові оболонки. Для цього необхідно ретельно мити руки після використання мазі. Із-за токсичності компонентів зберігати мазь потрібно в місці, недоступному для дітей. При необхідності лікування «Капсикамом» у період лактації на час використання засобу грудне вигодовування слід припинити. Це спровоковано проникненням діючих компонентів у системний кровотік, а відповідно, в грудне молоко.

Як перевірити реакцію

Перед лікувальним або косметичним використанням мазі необхідно переконатися у відсутності алергії на її складові. Для цього засіб наносять на невелику ділянку того місця, куди планується нанесення. Варто зазначити, що проведення алергопроби на зап’ясті не можна назвати об’єктивним способом оцінити реакцію організму. Шкіра на зап’ясті дуже тонка, тому гіперемія і набряклість в цьому місці будуть нормальною реакцією.

До чого бути готовим

У «Капсикама» є побічні дії:

 • почервоніння шкірних покривів;
 • легка набряклість тканин;
 • печіння в місці нанесення;
 • відчуття тепла в місці обробки протягом декількох годин;
 • підвищення температури в місці використання засобу.

При помірності цих реакцій, без особливого дискомфорту для пацієнта, ефекти вважаються нормальними проявами дії медикаменту і не вимагають відміни препарату. Можлива поява часникового запаху на шкірі, а також з рота. Це результат виведення диметилсуьфоксида, який зникне після закінчення лікування.
При використанні мазі «Капсикам» важливо застосовувати тільки то кількість засобу, яке прописано інструкцією. Передозування засобом, а також нанесення його на пошкоджену шкіру, може викликати відчуття сильного печіння, дуже важко піддається усуненню. Хімічні опіки на шкірі вимагають специфічного лікування.

Також важливо знати, що використовувати «Капсикам» під час місячних для обгортань не можна. Посилення кровотоку в області малого тазу може викликати підвищення інтенсивності кровотечі, посилення маткових спазмів.

Альтернативні препарати

Якщо мазь з якихось причин не підходить для лікування або погано переноситься, її можна замінити аналогами. Для лікування радикуліту, ішіасу, суглобових болів підходять:

 • «Финалгон»;
 • «Финалгель»;
 • «Фламидез»;
 • «Апізартрон».

Ці препарати мають інший склад, але також застосовуються для лікування суглобових і м’язових болів, мають розігріваючу дію. Найбільш близьким аналогом виступає «Финалгон», проте, за відгуками лікарів, «Капсикам» діє м’якше.

Для використання в косметичних цілях замість «Капсикама» можна застосовувати зігріваючий крем від целюліту «Тайфун» з кайенским перцем в складі, а для волосся реп’яхову олію з перцем. Косметичні засоби переносяться легше, рідше викликають роздратування.

Відгуки про «Капсикаме» покупців свідчать про високі показники його ефективності і в якості лікувального препарату, і в якості косметичного засобу. Важливо пам’ятати про необхідність застосовувати засіб згідно інструкції, дотримуватися правил безпечного лікування. При наявності хронічних захворювань використання мазі «Капсикам» краще узгодити з лікарем.

Залишити коментар