Альвеоліт після видалення зуба: симптоми

Альвеоліт. Таку назву носить процес запалення лунки (місця, де розташовувався зуб), після його видалення. На жаль, дане явище далеко не рідкість. Це пов’язано з тим, що видалення зуба – повноцінна операція, яка вимагає не тільки певних знань і вправності від стоматолога, але і серйозного відношення до процедури самого пацієнта.

Що сприяє виникненню запалення?

Причини запалення

Існує всього декілька можливих пояснень появи альвеоліту:

 • Травмування тонких стінок лунки. Неакуратне проведення операції або складні випадки видалення зубів мудрості можуть призвести до пошкодження досить крихких кісткових тканин. Більш того, після руйнування стінок, інфікування може бути викликане попаданням в рану невеликого шматка.
 • Проведення операції не в умовах ідеальної стерильності. Тут варто зазначити, що в таких складних випадках, як видалення вже загноившего зуба, домогтися стерильності майже неможливо навіть з використанням найкращих антисептиків.
 • Захворювання ГРЗ і ГРВІ під час операції.
 • Зневага до рекомендацій лікаря після процедури. Наприклад, відмова від систематичного полоскання порожнини рота.

Симптоми альвеоліту

Дуже важливо вчасно помітити запальний процес, в іншому випадку хвороба може поширитися углиб, що ускладнить подальше лікування. Тому далі наведені основні симптоми альвеоліту після видалення зуба мудрості.

Важливо розуміти, що перші ознаки з’являються лише через 2-3 дні, коли людина вже заспокоївся і почав забувати про заходи безпеки.

 • Безсумнівно, самим головним симптомом є поява болю. Зазвичай вона має ниючий характер, але з часом починає «стріляти». Неприємні відчуття починаються біля лунки, але після можуть перейти на всю щелепу і навіть віддавати в віскі.
 • Самопочуття може нагадувати грипозний стан – слабкість, втома, ломота у всьому тілі.
 • Температура ж не являє собою однозначну фактор, так як вона може залишатися нормальним протягом усього захворювання. Однак при прискореному розвитку альвеоліту може мати місце її підвищення до 39° C.

Такими явними симптомами є почервоніння і припухлість ясен навколо лунки, а також відсутність тромбу і поява гною в лунці.

Варіанти лікування недуги

Лікування альвеоліту після видалення зуба може бути представлено двома формами. У тому разі, коли хвороба вже запущена, єдиним способом виявиться хірургічне втручання.

На більш ранніх етапах розвитку хвороби можна обійтися так званим консервативним лікуванням. Що в нього входить?

 • Прийом антибіотиків. Варто враховувати, що не кожного препарату під силу зняти запалення. Активна речовина повинна працювати не тільки в м’яких тканинах, але і в кісткових. Прикладом такого антибіотика служить левофлокацин.
 • Використання антисептиків. Доручивши завдання щодо вирішення проблеми зсередини антибіотиків, слід приділити увагу і боротьбі із зовнішніми ознаками. Дуже важливо полоскання рота такими потужними антисептиками, як Хлоргексидин або Фурацилін.
 • Прийом ліків для зняття больового синдрому. Звичайно, ніхто не бажає терпіти постійний біль протягом кількох днів. Тому рекомендується звернути увагу на наступні протизапальні речовини: Ібупрофен, Кеторолак, Диклофенак.

Профілактика захворювання

Щоб уникнути ускладнення після видалення зуба, слід засвоїти такі рекомендації.

 • Після проведення операції варто утриматися від вживання газованих напоїв, а також алкоголю.
 • Крім цього, необхідно стежити за тим, щоб їжа не потрапила в заживаючу лунку. До речі, заборонено вживання твердої їжі, наприклад горіхів.
 • Рекомендується додаток холодного компресу, на тій стороні щелепи, де проводилася процедура видалення зуба.
 • Також слід переконатися в появі захисного тромбу з згустку крові на місці зуба. Він призначений для захисту лунки від впливу на неї ззовні. Проте ні в якому разі не варто перевіряти це мовою або тикати пальцем. Будьте уважні, навіть звичайний чих може зірвати тромб.

Фахівці відзначають необхідність відмови від фізичного навантаження і гарячих ванн. Це може призвести до підвищення тиску, а значить, збільшить ризик поновлення кровотечі.

Що стосується чищення зубів, то від цього доведеться відмовитися мінімуму на добу.

Дуже важливо дотримувати всі рекомендації і заходи після операції з видалення зуба, а при появі навіть найменших ознак запалення звернутися до лікаря. Будьте уважні і дбайливі до свого здоров’я – це набагато простіше, ніж тривалі і дорогі лікування.

Залишити коментар