Судинорозширювальні препарати при остеохондрозі шиї

Ригідність потиличних м’язів, біль у шиї, іноді иррадиирущая в плечі або руки, — ознаки шийного остеохондрозу. Це відносно поширене хронічне захворювання після 50 років. Причини його поки ще не до кінця вивчені, тому лікування переважно симптоматичне. Розглянемо, які судинорозширювальні препарати призначають при остеохондрозі шиї.

Шийний остеохондроз: методи лікування

Це поступовий процес. Спочатку біль з’являється з одного боку шиї лише після фізичної роботи або вправ. У якийсь момент вона турбує і під час відпочинку, коли ви сидите, стоїте, лежите. Причому болить не тільки шия, а й плечі або руки. Поступово біль приносить все більше дискомфорту.

Остеохондроз є результатом зносу міжхребцевих дисків і змін у костистих відростках хребта. Спочатку міжхребетні диски, які грають роль своєрідного демпфера між сусідніми хребцями, з-за тривалих статичних навантажень стискуються ними. Таке може відбуватися під час тривалих періодів сидіння, а також при відсутності фізичних навантажень.

Врешті-решт, диски більше не можуть регенерувати і залишаються в стислому вигляді. В результаті відбувається руйнування тканин сусідніх хребців і освіта кістяних наростів — своєрідного кісткової мозолі. Ці нарости і є причиною болю.

Внаслідок того що дратуються нервові закінчення з-за змін, що сталися, можуть початися запальні процеси і набряки. В результаті страждають дрібні кровоносні судини, відбувається їх спазм і порушується мікроциркуляція. І тепер вже прилеглі м’язові тканини не отримують достатньо кисню і поживних речовин, що призводить до порушення їх функціонування. Загалом, проблема поступово наростає, як сніжний ком.

Як це лікується?

На жаль, шийний остеоартрит не може бути вилікуваний. Всі терапевтичні методи спрямовані на те, щоб полегшити біль і сповільнити прогресування захворювання.

Саме тому препаратами першої лінії є знеболюючі засоби, наприклад, анальгетики, парацетамол.

Протизапальні засоби нестероїдної групи можуть бути призначені при дуже сильних болях і запаленнях, а іноді спільно з м’язовими релаксантами. Судинорозширювальні препарати покликані зняти судинний спазм і нормалізувати мікроциркуляцію в місці запалення.

Крім того, дуже важливо підтримувати хорошу рухливість шиї. В цьому плані допомагають фізіотерапевтичні процедури, які сприяють регенерації хряща. Велику увагу хворий повинен щодня приділяти своїй поставі. Під час сну використовуйте ортопедичний матрац і подушку, щоб позбавити шию від тривалого викривлення.

Судинорозширювальні препарати: огляд

Оскільки відновлення мікроциркуляції є одним з важливих моментів в лікуванні шийного остеохондрозу, розглянемо, які препарати допоможуть у досягненні цієї мети.

«Актовегін»

Випускається у вигляді драже, розчину для ін’єкцій або інфузій, гелю, крему та мазі. Препарат сприяє клітинного обміну і покращує постачання тканин кров’ю. «Актовегін» показаний до застосування при порушеному периферійному кровообігу і ослабленому венозному відтоку, в тому числі в результаті травм.

«Еуфілін»

Лікарська форма — таблетки, порошки, ін’єкційний розчин. Препарат має спазмолітичну активність, сприяє розширенню судин, зниженню тиску, активно перешкоджає тромбоцитозу, чинить слабку сечогінну дію.

Показання до застосування «Еуфіліну»:

  • судинні кризи атеросклеротичної природи;
  • порушення периферійної мікроциркуляції;
  • підвищений внутрішньочерепний тиск;
  • гіпертензія.

«Берлітіон»

В аптеках можна придбати у вигляді таблеток в оболонці, желатинових капсул і розчину для парентерального введення. Активна речовина лікарського засобу – ліпоєва кислота. Вона сприяє поліпшенню эндоневрального кровотоку і синтезу антиоксидантів, що призводить до нормалізації функціонування периферичної нервової діяльності.

«Берлітіон» показаний до застосування при множинних ураженнях периферичних нервових закінчень, які супроводжуються втратою чутливості і вегетосудинною дистонією.

«Ксантинолу нікотинат»

Форма випуску – таблетки і ампули з розчином. Дія препарату спрямована на поліпшення мозкового та периферичного кровообігу. Ліки стимулює обмінні процеси на клітинному рівні, сприяє розширенню дрібних судин і покращує кровопостачання тканин в обхід уражених артерій.

«Ксантинолу» призначають при порушеннях периферичного кровопостачання тканин і мозкової мікроциркуляції, а також у разі запалення внутрішніх стінок судин на тлі зменшення їх каналу і при гострих тромбозах.

«Кавінтон»

Він випускається в таблетках і у вигляді розчину. Препарат сприяє розширенню судин і прискорює кровообіг, насичує тканини киснем. Основні напрямки його застосування – неврологічні і психічні порушення, спровоковані розладом мозкового та периферичного кровообігу.

Є можливість запобігти остеохондроз?

Як і при будь-болі в спині, прості поради щодо зміни способу життя допоможуть запобігти або обмежити біль:

  • Насамперед, необхідно кинути палити, оскільки тютюн впливає на мікроциркуляцію в хребетних дисках, що збільшує ризик дегенерації тканин.
  • Фізичні вправи дозволяють поліпшити кровообіг і зміцнити черевну мускулатуру і м’язи спини, які полегшують спинальні зусилля з підтримки хребта. Для цієї мети дуже добре підходить плавання.
  • Боротьба з надмірною вагою знизить навантаження на хребет.
  • Постійно стежте за поставою. При сидячій роботі використовуйте поворотні крісла з прямою спинкою.
  • Рюкзаки краще сумок.
  • Каблуки не рекомендуються вище 5 див.

Змініть своє життя на краще! Будьте здорові!

Залишити коментар