«Супрастин» для дітей: дозування та інструкція

Свербіж, кропив’янка та чхання – перші ознаки алергії. Щоб уникнути її проявів, необхідно усунути дію алергену. Але що робити, якщо алергія, наприклад, на пилок? У таких випадках для полегшення симптомів призначають антигістамінні препарати. Поговоримо про те, чи можна давати «Супрастин» дітям і в якій дозуванні.

Особливості лікування алергії

Є багато ліків, які борються проти різних проявів алергії.Протиалергічні антигістамінні препарати специфічно впливають на вироблене при запальних процесах речовина – гістамін. Він зберігається в основному в імунних клітинах і вивільняється при стимуляції алергенами. Потім гістамін зв’язується зі специфічними клітинними рецепторами, розташованими по всьому тілу, і, стимулюючи їх, викликає алергічні симптоми.

Пероральне або парентеральне застосування антигістамінних препаратів, що пригнічують подразнюючу дію гістаміну, дозволяє зменшити симптоми алергії. Одним з таких лікарських засобів є «Супрастин». Він володіє антигістамінним ефектом пригнічує активність гістаміну шляхом блокування клітинних рецепторів.

«Супрастин»: інструкція по застосуванню і дозування для дітей

Цей препарат розроблений угорської фармацевтичної компанією «EGIS Pharmacuticals PLC» на основі діючої речовини хлоропіраміну. Він випускається у двох лікарських формах, таких як:

 • Таблетки по 0,025 р. Вони, крім хлоропіраміну, містять октадекановую кислоту, суміш білкових речовин тваринного походження для загустіння, крохмаль гликолята А-типу, лактози моногідрат, микротальк.
 • Розчин для парентерального застосування — ампули по 0,02 г активної речовини.

Призначення препарату

«Супрастин» призначений для терапевтичного впливу на алергічні прояви з характерними симптомами кропив’янки, сінної гарячки, риніту, що супроводжуються сверблячкою. Його призначають при лікуванні контактного дерматиту від впливу хімічних речовин або рослин. Препарат полегшує алергічні симптоми і від прийому ліків, харчових алергенів і при укусах комах.

Коли не можна приймати таблетки?

Необхідно утриматися від прийому «Супрастину» при наявності гіперчутливості до активної діючої речовини або до інших компонентів лікарського засобу, а також у таких випадках:

 • при астматичному гострому нападі;
 • немовлятам і недоношеним дітям;
 • в період гестації і грудного вигодовування.

З обережністю потрібно поставитися до прийому препарату при наявності таких патологій, як:

 • захворювання печінки або нирок;
 • неадекватна реакція організму на прийом антигістамінних;
 • глаукома;
 • захворювання серця та судин;
 • міалгія;
 • проблеми з сечовипусканням;
 • епілепсія;
 • запори;
 • збільшення передміхурової залози;
 • шлунковий рефлюкс.

Лактоза, яка міститься в препараті, може призвести до небажаних реакцій у людей, що страждають від дефіциту лактази. В період прийому «Супрастину» слід уникати тривалого впливу сонячного випромінювання, оскільки це може викликати фотосенситизацию.

Особливості прийому

Правильним буде приймати ліки під час їжі, запиваючи рідиною. Зазвичай дозування і тривалість лікування призначає лікар з урахуванням індивідуальних особливостей хворого. Середня терапевтична добова доза препарату для дорослих і дітей старше 14 років становить від 0,075 г до 0,1 г дробовим прийомом по одній таблетці від трьох до чотирьох разів на день. Люди похилого віку та з ослабленим здоров’ям можуть приймати препарат виключно за призначенням лікаря.

Дозування «Супрастину» для дітей в таблетках дещо відрізняється від розчину для ін’єкцій:

 • дозування «Супрастину» дітям від 2 до 6 років становить 12,5 мг (? таблетки) не більше двох разів на день;
 • від 6 до 14 років – 12,5 мг від двох до трьох разів на день.

При цьому необхідно пам’ятати, що максимальна добова доза для дітей не може бути більше ніж 0,1 г (4 таблетки). Увага: таблетки протипоказані дітям у віці до одного року!

Ін’єкційний розчин застосовується наступним чином:

 • дозування «Супрастину» дітям до року становить 0,25 мл (? ампули);
 • дітям у віці до 6 років – 0,5 мл (? ампули);
 • для вікової категорії від 6 до 14 років – від 0,5 до 1 мл (?–1 ампули).

Максимальна добова норма споживання «Супрастину» у вигляді ін’єкцій повинна виходити з розрахунку 2 мг/кг ваги дитини.

У разі якщо ліки не було прийнято у встановлений час, не намагайтеся заповнити його з наступним прийомом, оскільки подвійна дозування не посилить ефект дії препарату, а може тільки нашкодити.

Взаємодія ліків з іншими препаратами

Досить часто при підвищенні температури у дитини до високих значень батьки з бажання швидко допомогти намагаються поєднати кілька лікарських засобів, свято вірячи в те, що тим самим посилюють терапевтичний ефект. Це стосується, наприклад, такий трійки препаратів, як «Парацетамол», «Супрастин» і «Но-шпа». Головне питання в цьому разі – яка допустима дозування цих препаратів для дітей?

Насправді комбінування таких лікарських засобів не вітається провідними педіатрами з ряду причин:

 • «Парацетамол» сам по собі володіє всіма перерахованими властивостями, оскільки відноситься до категорії нестероїдних протизапальних засобів.
 • Ефект від прийому цих препаратів мало вивчений і досить сумнівний, а ось ризик передозування, алергічної реакції і побічної дії потроюється.

Для дітей є два головних жарознижуючі засоби — «Ібупрофен» і «Парацетамол». У домашній аптечці у сім’ї з дитиною до трьох років вони повинні бути в обов’язковому порядку. Дозування всіх ліків розраховується виходячи з ваги дитини, а краще всього довірити це лікаря.

Залишити коментар