Чому від тіла людини може виходити запах оцту?

Кожна людина має свій власний специфічний запах тіла. За однією з теорій осіб протилежної статі приваблює в нас саме аромат, і свою половинку ми підсвідомо вибираємо, орієнтуючись по запаху. На що виходить від тіла людини аромат впливає безліч факторів: стать, вік, споживана їжа, шкідливі звички, гігієна, а також стан роботи внутрішніх органів і систем.

Нерідко сама людина або оточують близькі помічають, що почав виходити досить неприємний запах оцту від його тіла. У даній статті ми розповімо вам, які причини можуть сприяти цьому явищу і як можна позбутися від цього специфічного явища.

Кислий запах від тіла немовляти

У більшості випадків специфічний кислуватий аромат, що нагадує оцтовий, що виходить від тіла новонародженої дитини, є наслідком того, що кілька крапель материнського молока або спеціальної суміші для годівлі затекло за комір або в вушко дитини. Навіть кілька мілілітрів такої рідини може згорнутися і видавати такий запах.

Між тим у деяких ситуаціях подібна симптоматика може вказувати на рахіт – досить серйозне захворювання, яке часто діагностують у хлопчиків і дівчаток молодше двох років.

Якщо вчасно не вилікувати цю недугу, він може спровокувати важкі ускладнення.

Тому, якщо ви помічаєте, що від вашої дитини регулярно виходить неприємний оцтовий запах, негайно зверніться до лікаря для проведення огляду та детального обстеження.

Нарешті, іноді цей характерний ознака є просто генетичною особливістю, що передається по спадку. Швидше за все, дитина через деякий час її переросте.

Причини, чому від тіла дорослої людини може виходити запах оцту

Характерний кислий запах, який відштовхує оточуючих, найбільш часто виникає з наступних причин:

 • Гормональні порушення. У більшості випадків подібний неприємний симптом спостерігається у осіб, які страждають на порушення роботи щитовидної залози. Як правило, оцтовий запах виникає внаслідок нестачі йоду або його надлишку, проте, і будь-які інші збої можуть призводити до цієї проблеми;
 • Цукровий діабет або навіть незначне перевищення рівня цукру в крові. В такому випадку зазвичай додатково спостерігається сильна спрага, підвищене потовиділення і постійна сухість у роті. Практично завжди цей стан супроводжується надлишковою масою тіла;
 • У деяких випадках подібну симптоматику викликає нестача вітамінів, особливо групи В і Д. Можливо, варто пропити курс мультивітамінних лікарських препаратів, придатних для лікування вашої проблеми;
 • Туберкульоз і серйозні захворювання бронхів можуть бути дуже небезпечні. Якщо вас турбує не тільки неприємний запах від тіла, але і загальна слабкість та нездужання, швидка стомлюваність, сильний кашель, підвищена температура тіла, негайно зверніться до лікаря. Необхідно як можна швидше пройти повне обстеження і відповідний курс лікування, щоб не допустити серйозних ускладнень;
 • Якщо подібний аромат виходить від жінки, причому найсильніша його концентрація спостерігається в області грудей, швидше за все, мова йде про мастопатії молочних залоз. Необхідно звернутися до лікаря-мамолога для проходження очного огляду та ультразвукової діагностики. У разі підтвердження діагнозу кваліфікований лікар призначить вам необхідні лікарські препарати, які швидко позбавлять вас від основного захворювання та супутніх йому симптомів;
 • Крім того, в деяких випадках причиною такого стану може стати вегетативний невроз. При цьому захворюванні неприємний запах від тіла більш усього помітний вранці, після пробудження. Намагайтеся вести максимально спокійний спосіб життя, не перевтомлюватися, не переживати і не конфліктувати з оточуючими;
 • Нарешті, піт людини може придбати характерний оцтовий аромат, якщо він їсть занадто багато кислих страв і копченостей. Перегляньте свої кулінарні звички і внесіть зміни в раціон.

Як вилікувати виділяється тілом запах оцту?

Якщо подібна симптоматика є наслідком певного захворювання, то, як тільки ви зможете його вилікувати, запах оцту з тіла піде самостійно. Це стосується будь-яких гормональних збоїв, проблем зі щитовидною залозою, порушень невротичного характеру, бронхо-легеневих та інших захворювань. У всіх цих випадках лікування недуги і викликаних ним симптомів необхідно здійснювати під наглядом і суворим контролем кваліфікованого лікаря-спеціаліста.

Якщо ж ніяких серйозних захворювань, здатних викликати цей неприємний симптом, що у вашому організмі не діагностовано, скористайтеся наступними рекомендаціями, які допоможуть вам підтримувати тіло в чистоті і позбавити його від неприємного специфічного запаху:

 • щодня приймайте ванну або душ з використанням спеціальних ароматичних гелів;
 • під час миття приділяйте особливу увагу ділянкам тіла з підвищеним потовиділенням;
 • користуйтеся дезодорантами і антиперспірантами;
 • як можна частіше міняйте білизну, носіть тільки бавовняні вироби, які підходять вам за розміром;
 • не одягайте одну і ту ж річ більше двох разів, намагайтеся прати всі предмети гардероба після кожного використання.

Таким чином, специфічний оцтовий запах від тіла як дорослої людини, так і маленької дитини, в більшості випадків не є симптомом небезпечного захворювання. Найчастіше для позбавлення від цього неприємного ознаки буває достатньо внести деякі зміни в свій спосіб життя і розпрощатися з певними звичками.

Разом з тим, в ряді випадків подібна симптоматика може вказувати на серйозні порушення в роботі внутрішніх органів і систем, тому поява такої картини потрібно обов’язково звернути увагу свого лікуючого лікаря.

Залишити коментар