Головний біль у лівій частині голови: причини її появи

Подібні відчуття хоча б раз турбували будь-якої людини. Чому хворобливі відчуття виникають лише з одного боку? Що стає причиною і чи небезпечно це явище?

Захворювання скронево-нижньощелепного суглоба

Головний біль лише у лівій частині голови – характерний симптом даної патології. Зазвичай він локалізується в лівій скроні, потилиці, віддає в плечі і навіть лопатки, тобто уражається тільки частину голови.

До інших симптомів цієї патології є скреготіння зубами. При цьому виникає м’язовий дискомфорт, який стає головним провокатором. Також викликати дискомфорт у суглобі може зміщений диск СНЩС, при цьому неприємні відчуття поширюються на лоб, скроні, шию.

Подібні головні болі настільки сильні, що лікарі приймають їх за мігрень або патологію головного мозку. Це, відповідно, призводить до неправильного лікування, і основна патологія тільки посилюється.

Причини появи болі у лівій потиличній частині голови

Причини можуть ховатися в такому захворюванні, як остеохондроз. Солі кальцію протягом певного часу відкладаються на хребцях, що призводить до пережатию шийних артерій і погіршення струму крові. У результаті мозок починає відчувати кисневе голодування, недоотримує поживних речовин. Дефіцит останніх призводить до спазму, а брак кисню – до запаморочення. Захворювання може призвести до спотворення розподілу внутрішньочерепного тиску, відповідно, болюча пульсація буде відчуватися лише в певній частині голови.

Можливі причини болю в лівій скроневій частині голови у осіб старшого віку можуть пов’язані з економікою, артеріальної гіпертензії та церебрального атеросклерозу. До провокуючих факторів відноситься: емоційна, фізична або розумова перевантаження, зміна погоди. У такій ситуації людини турбує важкість голови, давить, пульсуючий біль в потилиці і/або скронях.

Психогенна головний – як правило, носить ниючий, тупий характер; виникає на нервовому грунті. Локалізується в різних частинах голови: потиличної, скроневої, лобної. Зазвичай людина стає дратівливою і швидко втомлюється в такій ситуації, скаржиться на відчуття загального дискомфорту, яке не дозволяє зібратися з думками, зосередитися. До того ж є відчуття тривоги.

Стріляючий різкий біль у лівій частині голови

Часто це явище супроводжує різні інфекційні захворювання, наприклад, грип, ангіну.Розвивається інфекція часто супроводжується свердлячого, що тягне, стріляє або розпираючим болем. Спровокувати дискомфорт може уражений карієсом зуб, коли інфекція добирається до нерва; натруджені, застуджені, збуджені м’язи шиї, нижньої щелепи, верхньої частини плеча. Неприємні відчуття посилюються при русі, повороті, нахилі.

Таке явище виникає при отиті, ангіні, синуситі.

Симптом спершу проявляється досить слабо, але по мірі прогресування захворювання він посилюється. Біль при цьому, як правило, стріляючий, колючий. Крім цього, присутні й інші симптоми захворювання. Стан людини погіршується, болючість не відступає навіть в положенні лежачи. При цьому знеболюючі малоефективні.

Різкий спазм, що давить і стріляючий біль може бути спровокована зміною погодних умов. Зазвичай вона локалізується в скроні, ближче до вуха, тім’яної і лобної частини. За кілька годин до опадів або посилення вітру змінюється атмосферний тиск. Це призводить до зміни внутрішньочерепного та артеріального тиску. Можуть боліти зуби, кістки черепа. Зазвичай дискомфорт виражений слабо, може спостерігатися з перервами. Часто він супроводжується тяжкістю в голові та тілі, сонливістю.

Пульсуючий розпираючий біль у лівій частині голови: продукти, які здатні викликати напад

Викликати дискомфорт здатне таку речовину, як глутамат натрію – харчова добавка, що міститься в багатьох перероблених продуктах. Вчені припускають, що вона здатна спровокувати появу неприємних відчуттів: головного болю, надмірного потовиділення, утруднення дихання, напруження в зоні особи, зокрема щелеп. Перераховані симптоми у такому випадку з’являються через деякий час після трапези, супроводжуються тупий, пульсуючим болем, яка зачіпає всю ліву частину голови.

Де міститься глутамат мононатрію: консервовані і сухі супи; перероблене м’ясо; смажені горіхи; підливи, соуси; індика у власному соку; ряд спецій і приправ; чіпси, деякі види картоплі.

Причиною болю в голові можуть стати нітрити. Ці речовини містяться в таких продуктах: солонина; консервована шинка; салямі; хот-доги; бекон; копчена риба; болонська ковбаса.

Дуже небезпечним продуктом є шоколад – він може спровокувати мігрень. Шоколад призводить до гіпоглікемії, так як містить цукор. Крім того, самі какао-боби мають легкий гіпоглікемічний ефект. Також в ньому міститься кофеїн – головний провокатор мігрені.

До складу цього продукту входить финилэтиламин – речовину, що провокує звуження судин, відповідно, викликаючи дискомфорт у лівій половині голови.

Пухлина мозку

В даній ситуації неприємні відчуття пульсуючі, тягнуть, ниючі, часто супроводжуються нудотою, блювотою. Крім того, може спостерігатися розлад координації рухів, слуху, зору, погіршення сну, пам’яті, апетиту. Часто дискомфорт виникає вранці, після пробудження, і в першій половині дня.

Сильні головні болі: інші причини появленияв лівої частини голови

  1. Втрата тонусу. Головні болі можуть виникнути унаслідок порушення тонусу церебральних судин венозного та артеріального русла;
  2. Молодий вік. У молодому віці найчастіше провокаторами стають такі чинники: мігрень, вегетативна дисфункція, підвищений ВЧТ;
  3. Інтоксикація(отруєння), у тому числі алкогольна, теж дуже часто супроводжується дискомфортом подібного роду;
  4. Причини можуть ховатися в патологіях нервів. Це явище може вказувати на порушення функції спинномозкових і черепно-мозкових нервів;
  5. Спека. У літню спеку частота нападів зростає. Низька вологість повітря і висока температура призводять до розширення кровоносних судин. В результаті мозковий кровообіг сповільнюється, організм починає відчувати брак кисню, виникає напад. У спеку потрібно уникати тривалого перебування на відкритому сонці, а під час перебування на такому потрібно одягати легкий головний убір, зроблений з натуральних тканин. Також потрібно більше пити, щоб уникнути зневоднення. Не рекомендується в цих цілях вживати солодкі газовані напої;
  6. Віддає в око. Коли це явище локалізується в скроневій області, можна підозрювати спазм судин, викликаний перевтомою, надмірно яскравим світлом, потраплянням в око стороннього тіла, очним захворюванням;
  7. Інсульт. Така патологія, як інсульт, розвивається саме з хворобливих відчуттів (наростаючі, разливающиеся). Людині потрібна невідкладна медична допомога. Поряд з цим симптомом спостерігаються й інші: запаморочення, сплутаність свідомості, порушення мови, пам’яті, координації рухів, нудота і блювота.

Мігрень

Пучкова головний біль і мігрень – два найбільш поширених захворювання. Одночасно можуть виникати «мушки» перед очима. У деяких напад супроводжується підвищенням чутливості до зовнішніх подразників, запахів і т. п. Потім люди скаржаться на ниючі відчуття на одній ділянці голови, скроні, поширюються на область ока.

Якщо не вжити заходів, щоб полегшити стан людини, мігрень поширюється по всій голові, виникає нудота, блювання. Може спостерігатися світлобоязнь і загальна слабкість. Тривалість нападу варіюється від півгодини до кількох годин. Якщо останній затягується на добу, він може призвести до мигренозному інсульту.

У дівчат і жінок часто мігрень виникає на тлі зміни гормонального фону. Існує її зв’язок з менструальним циклом. Вперше мігрень може потривожити під час статевого дозрівання. При вагітності частота нападів знижується, а після народження дитини дане явище досить часто зникає назавжди.

Часто болить ліва частина і мігрень виникає у жінок під час клімаксу. Це обумовлено вищевказаної причиною, тобто зміною гормонального фону.

Не намагайтеся діагностувати хворобу самостійно і при вищевказаних симптомів звертайтеся до лікаря!

Залишити коментар