Спальня для дівчинки: особливості створення інтер’єру

Дитина в будинку – це завжди гарний настрій і величезна кількість турбот. І одна з проблем всіх батьків – це правильне оформлення спальні для свого малюка. Адже діти проводять у своїх кімнатах досить багато часу, тому важливо, щоб їм було комфортно в приміщенні.

І тому сьогодні ми з вами поговоримо про те, як правильно оформити спальню. Важливо також продумати дизайн і інтер’єр, адже малюки швидко ростуть, а міняти кожен рік просто неможливо. Тому нам з вами треба так прикрасити приміщення, щоб була можливість не робити ремонт хоча б протягом декількох років.

Дизайн особистого простору

Що стосується нашої сьогоднішньої теми, то особливу увагу буде приділено особливостям дизайну спальні для дівчаток. Але перш ніж ми з вами перейдемо до цього питання, давайте з’ясуємо, які існують принципи оформлення інтер’єру.

У першу чергу варто відзначити той факт, що дитяча кімната для дівчинки або хлопчика, виконує відразу декілька функцій.

Насамперед, це спальня. Але тут малюк і грає, і займається творчістю, просто відпочиває: читає чи дивиться улюблені мультфільми, слухає музику.

Якщо дозволяють розміри приміщення – це може бути міні-спортмайданчик. Висновок: необхідно правильне зонування спальні.

Звичайно, дизайн дитячої необхідно продумувати і змінювати в залежності від віку дитини. Адже якщо ви раптом вирішили оформити кімнату підлітка у відповідності зі своїм смаком, то поспішаємо вам повідомити, що, швидше за все, скандалу в будинку вам не уникнути. А ось допомогти з оформленням спальні дитини років шести – семи цілком можна. Єдине, про що не варто забувати, так це про побажання самого власника. Адже вашій дитині або дитині має бути комфортно.

А тепер давайте поговоримо про деякі особливості, які повинні обов’язково враховуватися при виборі дизайну дитячої спальні для дівчинки або хлопчика:

  • при всій своїй багатофункціональності дитяча повинна залишатися світлою і просторою. Не можна перевантажувати приміщення меблями або якими-небудь аксесуарами. Адже якщо в приміщенні не можна буде повернутися, не зачепивши при цьому який-небудь предмет, то назвати кімнату комфортною буде не можна;
  • віддавайте перевагу дерев’яних меблів – це і красиво і не викликає алергію;
  • особливу увагу слід звернути на освітлення. У кімнаті обов’язково повинна бути, крім люстри, настільна лампа. Зверніть увагу на той факт, що зовсім необов’язково купувати класичні світильники. Ви можете використовувати красиві лампи або бра у вигляді фігурок тварин;
  • при проведенні ремонту віддавайте перевагу натуральним матеріалам. Пам’ятайте, що наявність величезної кількості хімії в будівельних матеріалах може стати причиною розвитку у дитини алергії. А нам з вами це абсолютно ні до чого.

Як правильно підібрати меблі для дитячої спальні?

Що стосується придбання меблів для дитячої спальні для дівчаток або хлопчиків, то по можливості не варто купувати старі шафи або ліжка на розпродажах.

Краще придбайте нову красиву меблі. Набори сучасної меблів вирізняються своєю функціональністю, продуманістю конструкцій. Така меблі практична, зручна.

Проблему спальних місць, якщо у вас двоє дітей можна вирішити, придбавши двоярусне ліжко. Така ліжко принесе радість дітям і звільнить місце в кімнаті.

До вибору підходьте творчо і з урахуванням того, що дитина росте і, відповідно, змінюються його потреби. Якщо книжкова шафа або стіл може використовувати дитина різного віку, то стілець для занять краще вибрати з регулюванням висоти. Це може бути комп’ютерний стілець. Для зручності і з урахуванням зростання замість ліжка купіть диван з ортопедичним матрацом.

При цьому пам’ятайте, що краще віддавати перевагу натуральним матеріалам, адже, як ми вже говорили, синтетика може стати причиною появи алергії. Крім цього, хочеться сказати ще кілька слів про стілець для дитини. Якщо ви вирішили придбати комп’ютерний, то зверніть увагу на розташування спинки. Вона обов’язково повинна фіксуватися в правильному положенні, адже в іншому разі ваші діти можуть мати проблеми з хребтом.

Особливості інтер’єру спальні для дівчинки

А тепер давайте поговоримо про особливості оформлення спальні для дівчаток. Пам’ятайте, що дівчата, на відміну від хлопчиків, приділяють величезну увагу дрібницям. Це і колірне відмінність в обстановці й зовсім різні іграшки. Спальня дівчинки повинна бути витримана в романтичному стилі, а ось спальня хлопчика — це може бути щось пов’язане з морською тематикою, з польотами, зі спортом. Зверніть увагу і на те, що наявність дзеркала в кімнаті дівчинки обов’язково.

Як може маленька майбутня жінка жити без такої частини меблів? Це просто неможливо!

Інтер’єр кімнати для дівчинки має дуже велике значення при формуванні характеру. В залежності від цього вона може вирости справжньою леді, генієм або з чоловічими рисами характеру. Зону сну бажано обладнати подалі від вхідних дверей. Зону для занять – біля вікна. Обов’язковим є наявність місця для відпочинку. Тут можна пограти, почитати, просто посидіти в тиші і помріяти, а може зайнятися своєю улюбленою справою.

Бажано продумати, де буде спортивний куточок. Адже заняття спортом обов’язкові для здоров’я. Хоча якщо на нього вже не залишилося, то можете привчати вашу дитину займатися спортом на свіжому повітрі. І їй добре, і у вас можливості ухилятися не буде.

Продумуючи дизайн дитячої кімнати, подумайте і про колірному оформленні. Віддавайте перевагу спокійним, але разом з тим яскравим відтінкам. Всі навколо повинне бути життєрадісним, барвистим. Додайте в інтер’єр кілька яскравих речей. Це може бути декоративна подушка, велика іграшка, пуфик яскравих соковитих тонів. На стіни замість килимів, які є великими мішками, повісьте картини.

Оформляючи кімнату для доньки, мама отримує справжню насолоду. Різні аксесуари дозволяють перетворити звичайну кімнату в чарівну, в якій ваша дочка відчує себе принцесою.

Бажано в процесі декорування кімнати враховувати всі побажання дочки. А може варто дати можливість їй самій все продумати і тільки обережно вносити деякі корективи в її план з урахуванням віку дитини і ваших можливостей.

Обумовлюйте всі деталі майбутньої кімнати. Це і вибір шпалер, штор, і вибір меблів. Така спільна робота обов’язково знадобиться вашій дитині в майбутньому. Ось так, потихеньку і виробляється певний смак і почуття стилю. Дозвольте дитині бути самостійним, відповідати за свій вибір.

Бажано знайти в кімнаті місце, де можна поставити дошку, на якій можна буде малювати. Дуже незвично таємничо будуть виглядати вікна-обманки з закритими шторками. Скільки казок і найнеймовірніших історій можна придумати тихим ввечері, сидячи біля м’яко світиться торшера і трохи відкриваючи шторки, як би заглядаючи всередину.

Особливу увагу варто приділити підлозі кімнати. Діти дуже люблять грати сидячи на підлозі. Тому, якщо у вас є можливість, покладіть паркет. Це натуральний, безпечний матеріал. А в зв’язку з тим, що діти не люблять надягати тапочки, зверху на нього варто покласти якісне килимове покриття. Так і ніжкам буде тепло і підлога стає неслизьким, а значить, падінь буде менше. Вибираючи килимове покриття, зверніть увагу на довжину ворсу. Довгий ворс не підходить категорично – важко чистити, так і заважає використанню пластиліну в своїх творчих планах.

Для спокійних і тихих дівчаток можна вибрати класичний стиль в інтер’єрі. Приглушені тони колірної гами, меблі правильної форми. Для активних дівчаток можна вибрати напрямок мінімалізму в інтер’єрі. Яскрава кольорова гама аксесуарів, багато світла, за рахунок великого вікна, світлих штор, світлої обстановки і наявність світильників. Меблів мінімум, тільки найнеобхідніше.

Як бачите, спальня для дівчинки – це особливе місце. І батьки повинні зробити все, щоб їх маленька принцеса відчувала себе в цій зоні будинки комфортно.

Що стосується процесу оформлення, то рекомендуємо вам обов’язково поцікавитися думкою вашої малятка щодо того, якою саме вона бачить свою кімнату. І тоді інтер’єр їй обов’язково сподобається! Удачі!

Залишити коментар