Світильники в стилі лофт

Мінімалізм в оформленні інтер’єру вже довгі роки не втрачає своїх позицій. Одним з таких напрямків у дизайні приміщень є лофт (loft).

Його відмінною рисою можна назвати зонування за допомогою світла, тому особливого значення набувають світильники в стилі лофт, які можна купити, а можна зробити самостійно.

Богемний шик

Інтер’єр «лофт» має дуже прозаїчну історію появи. З-за високих цін на житло в 50-60-ті роки минулого століття в Америці (а точніше, в Нью-Йорку) порожні приміщення, розташовані під дахами будівель фабрик і заводів, стали віддавати під майстерні скульпторам, художникам.

Оскільки цей народ не занадто педантичний у питаннях комфорту житла, орендарі стали не тільки працювати, але і жити в лофтах, організовуючи виставки, збираючи вечірки. Поступово жити на «горищі» стало модним, і зараз такі помешкання коштують дуже і дуже дорого. Проте можна і в звичайній квартирі зробити відмінний лофт. Потрібно, правда, добре знати його відмінні характеристики.

«Особливі прикмети» житлового горища

Простота і функціональність «індустріального стилю», як ще називають лофт, досягається тим, що в приміщенні обігруються, здавалося б, абсолютно не підходять для квартири деталі:

 • труби;
 • сходи;
 • ліфти.

Також дуже важливо пам’ятати, що в лофт не завжди є вікна, а отже, особливу важливість набувають джерела штучного освітлення. Пам’ятайте, що «горище» — це не той варіант, коли достатньо повісити велику люстру в центрі кімнати. Зі світлом доведеться повозитися.

Види освітлювальних приладів

Основне завдання оформлювача – зробити так, щоб світло в кімнаті заграв. І добитися цього можна за допомогою різного виду дизайнерських світильників стилі лофт, які відмінно вписуються в «горища» з високими стелями.

Стельові конструкції

Світильники, розташовані на стелі, дозволяють створити загальне для всіх елементів інтер’єру естетичний простір. Вони можуть бути виконані зі скла, пластику, металу, дерева.

 • «Світильники-павуки» — це підвісні світильники в стилі лофт, за формою нагадують комаха. Вони виготовляється з високоміцних матеріалів. Їх «лапи» закріплені в одному місці і розподілені по стелі у відповідності з задумкою оформлювача. Великий розмір і потужний потік світла допомагають висвітлити найпотаємніші куточки приміщення.
 • «Пучки» з ламп. Ця конструкція дозволяє розвісити джерела світла на різній висоті і досягти таким чином «броунівського руху».
 • Плафони. Цей вид освітлювальних приладів повністю імітує промислові лампи, особливо якщо вони декоровані дротом.
 • Шинні системи, або трекові світильники в стилі лофт, розташовуються в кілька рядів, повторюючи шарм старовинних виробництв. Головне достоїнство цього типу освітлення – можливість створення різної інтенсивності світла в різних куточках «горища».
 • Точкові і струнні світильники економно розподіляють електроенергію, створюючи «розумний будинок» з можливістю регулювання інтенсивності освітлення, довжини кріплення, розміру і форми джерела світла. Такі лампи затребувані в кафе, офісах приміщеннях, де важливо створювати акценти в ілюмінації.

Світильники на стінах

Ця група освітлювальних приладів представлена лампами і бра, які можуть обертатися, крутитися і змінювати напрямок потоку світла. Часто такі елементи, декоровані під антикварні інструменти або предмети, які використовувалися на виробничих підприємствах середини минулого століття. Табу для цих світильників – це гламурна оздоблення (стрази, намистини тощо).

Підлогові моделі

Ці моделі світильників для лофта зазвичай доповнюються великими декоративними елементами, такими як:

 • зігнуті ноги;
 • різьблені бруси;
 • скляні плафони;
 • металеві деталі на плафоні з полімеру і т. д.

Все це відсуває освітлювальну функцію ламп на другий план, а на перший виходить естетична складова.

Особливої атмосферності простору кімнати додають торшери, виконані з труб ліхтарних стовпів або промислових прожекторів.

Нюанси організації освітлення лофта

Краса з’являється там, де є почуття міри. Так що не варто всі види світильників поєднувати в одному просторі. Прилад повинен співвідноситися з тією зоною, яку необхідно висвітлити.

 • Точкові джерела світла розміщуються по всій площі пучками, для різної інтенсивності освітлення ділянок.
 • Трекові світильники зазвичай розташовуються в зоні для прийому і приготування їжі.
 • Якщо ви все-таки повісили люстру в середині кімнати, то подбайте про те, щоб поруч з нею не було ламп на стінах або світильників на підлозі.
 • Не варто ставити в кімнаті багато торшерів, інакше може виникнути «естетичний колапс».

Зроби сам!

Своїми руками світильник в модному стилі лофт можна виготовити з звичайної скляної пляшки.

Матеріали:

 • пляшка з-під віскі (або іншого напою, але бажано широка і кругла);
 • вовняна нитка товстіший;
 • мотузка для декору;
 • сірники;
 • брусок наждачки;
 • холодна вода.

Інструкція:

 1. Приблизно посередині обмотуємо пляшку нитками.
 2. Підпалюємо кінець нитки.
 3. Перед тим як та згорить остаточно, опускаємо заготовку у воду – вона легко розколеться.
 4. Шліфуємо край і дно наждачкою.
 5. Кріпимо лампу, простягнувши дріт через шийку.
 6. Декоруємо саморобку шнуром. Стельовий світильник в лофт-стилі готовий.

Для такої самобутньої штучки можна використовувати різнокольорові пляшки різних форм.

Світильники різного вигляду в стилі лофт, як і саме таке оформлення приміщень в принципі, відрізняються функціональністю і оригінальністю. Саме ці характеристики є ключовими при виборі комбінації джерел освітлення просторого «горища». Крім того, «індустріальне» оформлення відкриває широкі можливості для реалізації власних дизайнерських ідей при виготовленні освітлювальних приладів для лофту.

Залишити коментар