Як розпалити газову духовку?

Щоб осягнути ази кулінарії, вам спершу треба б навчитися простим речам, таким як розпалення кухонної плити. З-за того, що на кухні можуть бути абсолютно різні типи варильних поверхонь, духових шаф, часом у молодої господині виникає питання, що потрібно зробити, щоб «вогнище запалало». Ми допоможемо вам розібратися в цьому і уникнути незручності перед оточуючими.

Пічка на газу – як включати?

Газова плита – це досить простий в експлуатації, надійний і міцний домашній прилад.

Покоління радянських сімей зросли з газовою плитою в якості основного способу приготування їжі, багатьом з дитинства знайоме приємне оку займання конфорочного газу від сірника на плиті.

Власне, масове поширення електричних плит в нашій країні почалося тільки три десятки років тому і співпало з забудовою великих міст багатоповерховими панельними будинками, які за замовчуванням обладналися саме електричними плитами. Якщо ви родом з такого будинку і знаєте, як запалити знайому електричну духовку, але відчуваєте страх перед тим, як запалити духовку в незнайомій газовій плиті, то ось вам наша коротка, але корисна інструкція.

Перше що потрібно зробити – відкрити дверцята духовки. Якщо в плиті є зручне внутрішнє освітлення – включити його.

Як правило, у більшості як радянських, так і сучасних імпортних плит є невеликий круглий отвір внизу, недалеко від стику з дверцятами.

Саме до цього отвору необхідно піднести сірник, відкрити подачу газу відповідним регулятором на плиті і почекати 5-6 секунд до займання. Якщо подача газу справна, газова духовка повинна запалитися. Таким способом можна запалити як стару, так і сучасну газову духовку.

Контроль подачі газу

Однак, на окремих сучасних моделях існує функція контролю подачі газу в духовку. Щоб запалити таку газову плиту, необхідно утримувати кнопку контролю подачі газу в духовку на протязі 3 секунд після займання, в залежності від моделі.

Якщо цього не зробити, то навіть після піднесення сірники і появи вогню в духовці, цей вогонь відразу згасне. Як тільки ви захочете запалити духовку, натискайте цю кнопку, яка зазвичай має круглий або овальний вигляд і розташована в лівій частині регуляторів плити.

У деяких моделях таким же способом включається гриль – верхній вогонь, який може бути включений як разом з рештою духовкою, так і без неї. Гриль в таких плитах використовується для смаження на відкритому вогні, і часто підходить для курки або інших м’ясних страв. Звертайтеся до рецептом за порадою чи потрібен він вам при приготуванні того чи іншого блюда.

Низький напір газу

Як відомо, у висотках газ не проводять, так як його потік не піднімається по трубам вище 5-6 поверхів. Але буває, що і в малоэтажках, і навіть на першому поверсі газ настільки слабкий, що дуже важко запалити духову шафу від сірника.

Досвідчені господині використовують для цього лучину – довгу гілочку від віника, особливі довгі сірники, або майструють паперовий джгут з газети.

Головний рада на такий випадок: якщо розпалюєте згорнутої в трубочку папером, то намочіть її кінець, який буде у вас в руці, щоб не обпектися (тяга вогню по трубочці може спалахнути вам прямо в долоню!).

Крім того, пам’ятайте, що газета горить дуже жваво, так що має сенс при повільної подачі газу спочатку трохи спустити його, а потім вже підпалювати «скіпу» з газетного аркуша.

Як використовувати запальничку?

Якщо підходящих для розпалювання матеріалів немає під рукою, не біда, знайдіть хоча б звичайну запальничку для сигарет. Здається, що її полум’я занадто короткий, і її можна ввести в отвір духовий плити. Але насправді, ви знову можете використовувати принцип, описаний вище – спустити трохи газу.

Тільки будьте обережні, щоб не перестаратися, слідкуйте за запахом, якщо він б’є вас в обличчя – значить, газ пішов занадто швидко і не можна запалювати вогонь. Провітрюйте кухню 15 хвилин і почніть все спочатку.

Запальничкою для сигарет ви можете запалити і конфорки, тільки дійте дуже спритно, різко отдергивая руку від полум’я.

У продажу бувають спеціальні запальнички для кухонних плит – на п’єзо-елементі, кремені, бензині або батарейках. Найбільш довговічна модель такої запальнички має шнур для включення в розетку. Такий предмет прослужить вам багато років.

Пічка разожжена – що далі?

Виставте силу вогню – як правило, духова шафа прогрівають заздалегідь для рівномірного накопичення в ньому спека, але ви можете відразу готувати в ньому, якщо дозволите відразу на максимум.

При повільному приготуванні на прогрівання піде хвилин 20, для такого виду приготування виберіть мінімум на рукоятці плитки.

У багатьох моделях є внутрішній термометр, який показує ступінь спека в духовці – зазвичай в умовних одиницях від одного до п’яти.

Ступінь спека є унікальною для кожної моделі, тому відповідальної господині не обійтися без індивідуального пристосування до своєї духовці, адже припустимо «трійка» в одній моделі дуже навіть може бути порівнянна з «одиницею» в інший, і з «п’ятіркою» у третій.

Пристосуєтеся до своєї духовці перш ніж готувати в ній щось дороге!

І, нарешті, коли будете витягувати готову страву, не забудьте вимкнути подачу газу. Якщо при вимкнених регуляторах вогонь продовжує палахкотіти або ви чуєте запах газу, терміново викликайте газову службу – усунути поломку потрібно без зволікання, а самі ви цього зробити не зможете, тільки фахівці.

Освоївши таким чином техніку експлуатації газової плити, зумівши запалити духовку і налаштувати її на свій манер, ви зможете подарувати чимало щасливих моментів вашій родині, використовуючи навички для приготування як повсякденних, так і вишуканих страв домашньої кухні.

Залишити коментар