Скільки гуляти з дитиною взимку і як одягати

Всі батьки прекрасно знають: дитині необхідно бувати на свіжому повітрі, а не тільки під стелею кімнати. І якщо особливих труднощів з прогулянками в теплу пору року у матусь не виникає, то правильним зимових походів на вулицю потрібно повчитися.

І головне тут засвоїти, скільки гуляти з дитиною взимку і як одягати.

Мамам немовлят

Ваш малюк народився взимку і здається вам зовсім беззахисною крихітною. Однак це не привід тримати його в чотирьох стінах. Просто потрібно привчати новонародженого до перебування на свіжому повітрі поступово.

Починати таке привчання можна вже на десятий день після народження. Ідеально, якщо в квартирі є балкон або у вас власний двір. Якщо немає, дитину можна тепліше одягати і відкривати в кімнаті вікно.

У перший раз посидьте з малюком на свіжому повітрі 15-20 хвилин. У другий день–два рази по 20-30 хвилин. Далі з кожним днем збільшуйте тривалість перебування на повітрі і частоту. До місячного віку вже можна буде сміливо йти на прогулянку в парк.

Для 1-2-місячного дитини походи на вулицю взимку можливі при температурі не нижче мінус 5?. Для 2-3-місячного – не нижче мінус 10?. В цьому віці досить прогулюватися по годині–півтори.

Як одягати новонародженого?

На ньому має бути на один шар одягу більше, ніж на дорослому. Особливої уваги вимагають голова, ручки і ніжки дитини. Взимку оптимально, якщо на дитинку будуть боді, кофточка і зимовий утеплений комбінезон. На голові – бавовняний чепчик і зверху нього тепла вовняна, в’язана або інша шапка.

Як зрозуміти, що дитині не холодно?

Можна засунути палець за комір. Якщо ви відчуєте тепло і малюк спокійний, то все в порядку.

Слінг взимку

Зараз нерідко зустрінеш мам, які носять дітей в слінгу, причому вже з першого місяця життя малюків. Тим більше що зараз у продажу є спеціальні куртки зі вставками, які дозволяють надягати під них.

Взимку виявляється ще одна перевага цього пристосування. В слінгу дитина додатково зігрівається теплом материнського тіла. І для самих турбуються матусь перестає існувати проблема з можливим переохолодженням малюка. Мамі легко контролювати температуру: якщо тепло мені, значить тепло і дитині.

Якщо слінг носиться поверх одягу, дитину потрібно одягати за правилом, яке було описано вище, – «плюс один шар».

Якщо ж ви збираєтеся вийти на вулицю в слингокуртке, то достатньо захистити від холоду голову дитини (чепчик і шапка). Тут вже обійдеться без комбінезона або зимового конверта, адже верхній одяг у мами з малюком одна на двох.

У слингокуртке зручно їздити в метро і ходити по супермаркетах. Опинившись в теплому приміщенні, мама може лише зняти її, щоб малюк не спітнів.

Про малюків постарше

Для дітей, які вже ходять, прогулянка – це не тільки свіже повітря, але і розвага. Взимку дитині цікаво помацати сніг руками, зліпити з мамою сніжок або сніговичка, можна покататися на санках.

Як в цьому випадку одягати дитину?

Запам’ятайте кілька порад:

  • дитину потрібно одягати так, щоб він і не замерзав, і не перегрівався;
  • під час руху малюк ще більше зігріється, і це треба враховувати;
  • зазвичай діти не брешуть, коли кажуть, що їм жарко.

При температурі повітря від 0 до мінус 5 дитя можна нарядити в футболку, теплу кофтину і куртку. Під брюки колготки і теплі шкарпетки. На ручки – рукавички, а на голову – теплу шапку.

Якщо температура нижче мінус 5?, то краще додати ще один шар одягу, можливо безрукавку або ще одну теплу кофту.

Вийти на вулицю можна з різною метою, отже, і одягати дитину в кожному випадку доведеться по-різному.

Якщо ви зібралися лише пройтися до магазину і малюк постійно буде сидіти на санках, то візьміть ще ковдрочку. Його можна накинути на дитину.

Якщо дитина активно бігає, одяг має бути максимально зручною і не сковувати рухи. Шарфик в цьому випадку буде тільки заважати. Слизові оболонки і пазухи носа цілком справляються з нагріванням повітря.

В цілому ж батькам варто одягати малюка, орієнтуючись на свої спостереження. Якщо повернувшись з вулиці, дитина спітнілий і червоний, значить, ви перестаралися. Наступного разу варто зменшити кількість одягу. Взимку діти застуджуються частіше всього не від того, що переохолодження, а від того, що сильно спітніли з-за її надлишку.

Що ж стосується тривалості прогулянки з малюком, то в цьому віці взимку оптимально бувати на свіжому повітрі близько двох годин хоча б один раз в день. А якщо погода сприятлива, у дитини є бажання і настрій, то можна виходити на двогодинну прогулянку і два рази в день.

Залишити коментар