Небезпечні дні для зачаття

Для того щоб завагітніти, в утробі жінки повинна бути хоча б одна зріла яйцеклітина, готова до схрещування з чоловічою клітиною (сперматозоїдом). З’являється така клітина в середині менструального циклу, десь на 10-14 днів після регул. Вона живе лише 24 години, і, якщо в цей момент не відбулося запліднення, жовте тіло гине, а потім виводиться з організму при наступних місячних кровотечі.

Чого не скажеш про сперматозоїди. Їх живучість залежить від середовища, в якій вони перебувають. Цей строк може обчислюватися як кількома хвилинами, так і декількома днями. Опинилися в матці та фаллопієвих трубах, чоловічі сім’яні клітини виживають там, як мінімум, 6-7 днів.

Щоб уникнути небажаної вагітності жінки вдаються до різних засобів контрацепції. Але, якщо у Вас постійний статевий партнер, Ви нерідко зневажаєте елементарними методами запобігання вагітності. А потім – сюрприз! Які ж дні циклу найнебезпечніші для зачаття?

Таблиця небезпечних днів для зачаття: як розрахувати?

Найпростіший спосіб запобігти небажану вагітність, скористатися Вашим особистим календарем менструального циклу. Чому слід користуватися персональною таблицею? Жіночий організм індивідуальний, а це означає, що у кожної жінки дітородного віку менструальний цикл має свої особливості. У середньому визначається 28-жений період між регулами з овуляцією на 10-14 день. Зустрічаються жінки, у яких цикл тривати 16, 19-21, 24-26, 32 дня. В пубертатний і ближче до клімактеричного періоду регулы не стабільні.

Календарний метод контрацепції (Огино-Кнауса) був запропонований ще на початку 20 ст. При цьому, японський фахівець (Огино) розглядав календар, як засіб планування вагітності, а австрієць (Кнаус) – навпаки. З’єднавши обидві таблиці, вперше розробка була представлена на конгресі акушерів-гінекологів в Лейпцигу в 1928 році.

Хоча запропонований метод є досить ефективним в якості засобів природної контрацепції, все ж він підходить не всім. Основою правильних розрахунків сприятливих і найнебезпечніших днів для зачаття залишається регулярність циклу.

Щоб скласти власний календар, для початку жінці потрібно відстежити характер менструації протягом року. На основі даних про тривалість регул і проміжку між ними, визначається середні показники циклу. Якщо не вдаватися в подробиці, небезпека для всіх являє проміжок циклу від 8-го до 21-го дня.

Індивідуальний розрахунок таблиці небезпечних днів для зачаття з використанням даних календаря проводиться наступним чином:

  1. початок визначається вирахуванням 18 днів від найбільш коротке з ваших циклів;
  2. кінець визначається вирахуванням 11 днів від самого тривалого.

Після чого у Вас вийде приблизно на 12 днів у середині циклу, коли велика ймовірність завагітніти. Для отримання більш точної таблиці, до розрахунків можна додати температурний метод – щоденне вимірювання базальної температури (прямо кишки) на протязі всього циклу:

  • перші кілька днів показники 36,6-36,7 градусів;
  • при овуляції – 36,2-36,4 градуси;
  • до менструації – вище 37,0 градусів.

Коли календарний метод контрацепції не спрацює?

Як було згадано, метод Огино-Кгауса підійде не всім.

  1. Явні похибки при складанні календаря виникнуть у жінок з нерегулярними менструальними циклами. При такій розбіжності практично неможливо точно визначити період овуляції без застосування додаткових засобів діагностики.
  2. Жінки з нетривалими менструальними циклами можу на собі випробувати «живучість» сперматозоїдів в матці і трубах. Зафіксовані випадки, коли жінка вагітніла навіть після сексу під час менструальних кровотеч.
  3. Коефіцієнт ефективності контрацептиву (календарного методу) за індексом Перля складає 9-40. Методика визначення індексу ефективності засобів контрацепції була запропонована американським біологом, названа на честь автора. Суть дослідження надійності контрацептиву визначається шляхом виявлення незапланованої вагітності у 100 жінок, які протягом року користувалися певним протизаплідним засобом. Чим вище індекс (більше випадком вагітності), тим менш надійними засіб.

Значить, щоб складена таблиця спрацювала, Ваш менструальний цикл повинен залишатися без похибок. На жаль, цим можуть похвалитися одиниці. Адже, як відомо, «збої у програмі» провокують безліч факторів: від дії пероральних контрацептивів і різкої зміни клімату до перенесених захворювань (в тому числі і по групі гінекології).

Залишити коментар