Нетримання сечі при вагітності від чхання, кашлю, підтікання вод

Багато прекрасних моментів дарує материнство. Передчуття і очікування народження дитини – воістину самий хвилюючий процес в житті кожної здорової жінки. Але, як відомо, ці дев’ять місяців очікування теж наповнені різними приємними і не дуже, моментами.

Кожна майбутня мама обов’язково повинна стежити за здоров’ям – своїм, і свого майбутнього малюка. Тому така прозаїчна проблема, як нетримання сечі при вагітності, не може залишитися без уваги. Згідно з різними статистичними дослідженнями, близько 70% вагітних дівчат стикаються з цією проблемою.

Звичайно, далеко не всі в курсі, що причини цього явища різні, від простих фізіологічних змін у тілі, до захворювань сечостатевої сфери.

Щоб захистити вагітних жінок від незнання і попередити про можливі наслідки, слід сконцентруватися на причини і усувати всякі небажані наслідки.

Початок проблеми

В основному при вагітності, вже в другому – третьому триместрі з’являється нетримання сечі. В основному цей показник відносний, і тільки сама майбутня породілля зможе відстежити і відчути наскільки почастішали її відвідування туалету. З усіх змін жіночого організму допологового періоду, це не найстрашніше, не завдає жодної шкоди здоров’ю матері і її, не народженого ще, дитини.

Можна з упевненістю виділити кілька причин нетримання:

 • По мірі збільшення плода, відбувається розтягування і збільшення матки, яка тисне на сечовий
  міхур;
 • Прогестерон – гормон, активно виділяється організмом під час вагітності, змінює і розслабляє м’язові тканини, послаблюючи також стінки сечового міхура;
 • Активність дитини, який б’є ручками і ніжками, часто змінюючи положення в утробі, також позначається на мимовільному процесі сечовипускання;
 • Швидкий набір ваги може сприяти неконтрольованого виділенню урини;
 • У вагітних кілька разів поспіль жінок теж буде присутній цей некомфортний симптом.

Не варто лякатися цих проявів організму, але обов’язковий прийом у лікаря-уролога, щоб не допустити непотрібних патологій.

Щоб не допустити паніки у вагітних, рекомендується визначити який власне вид нетримання у кожному, окремо взятому, у разі:

 • Ослаблення стінок і нервових закінчень сечового міхура, гіперактивність якого викликана «гормоном вагітності». У цьому випадку вагітна просто не встигає дістатися до туалету, а позиви, різкі і сильні, змушують сечовий міхур виштовхувати урину мимовільно;
 • Нетримання під час стресу. Все, що змушує напружуватися, ослаблені вагітністю, м’язи, однозначно приведе до виділення рідини;
 • Переповненість сечового міхура, з-за неможливості вагітної повністю його вивільняти.

Діагностика

Правильно оцінюючи стан під час носіння плоду, обов’язково слід повідомити лікаря про симптом нетримання.

Призначення, у цьому випадку обов’язкового, обстеження зводиться до цілком розумним заходів передбачливості і профілактики, і зазвичай складається з декількох процедур:

 • обов’язковий огляд у гінеколога;
 • загальний аналіз сечі;
 • проходження процедури УЗД;
 • перевірка сечі на флору;
 • ведення щоденника, в якому обов’язкові відмітки про всі види сечовипускань, включаючи і своєчасні і неконтрольовані.

Варто звернути увагу породіллі на той факт, що при вагітності загострюються захворювання сечостатевої сфери, в звичайний час уповільнені або хронічні. Тому не варто відкладати візит до фахівця, який діагностує хворобу або її відсутність вчасно.

При не виявленні патологій, рекомендації будуть стосуватися в основному гігієни, і ретельного догляду за собою. Бажано користуватися прокладками, носити трусики з натуральних матеріалів, без декоративних деталей, з еластичною підтримкою живота, і не нехтувати водними процедурами по мірі виникає необхідність. При чханні також яскраво виражене нетримання сечі при вагітності.

Допологове час при останніх місяцях може поповнитись ще більш частим сечовипусканням, але саме в ці моменти потрібно бути гранично уважною, і не переплутати підтікання навколоплідних вод із звичайним і безпечним нетриманням сечі при вагітності у молодих дівчат або зрілих дам. Уважність збереже здоров’я дитини, так і його мами.

Зменшити наслідки

Щоб як можна більш ретельно спорожняти сечовий міхур, необхідно, під час відвідування туалетної кімнати, злегка нахилятися вперед, створюючи тиск і максимально розкрити сечові канали.

Під час кашлю і при чханні бажано широко відкривати рот, зменшуючи вплив на діафрагму. Таким же дієвим виявиться легке згинання ніг і нахил тулуба трохи вперед.

Дуже дієві вправи на стискання і розслабленню м’язів піхви і промежини. Але їх необхідно практикувати, як і під час вагітності, так і після, щоб матка максимально швидко скоротилася і повернулася у нормальний стан.

Для первородящих корисно знати, що після пологів вправи на скорочення матки потрібно робити раніше вправ для преса.

Це не просто порада, але лікарське припис, для правильного відновлення організму.

Ймовірно, доведеться змінити питний режим, зменшивши споживання рідини до півтора літрів на добу. Це також сприятливо позначиться на відсутності набряків, яка виникає на останніх місяцях вагітності. Дуже доречно носіння допологового бандажа, що підтримують матку, і не дає їй занадто тиснути на сечовий міхур.

При запущених і крайніх симптомах, може бути призначено медикаментозне лікування, але тільки препаратами на рослинній основі, щоб не мати шкідливого впливу на плід, що розвивається. Лікування травами або трав’яними зборами, має протизапальні та антимікробні властивості. Спазмолітики допоможуть організму більш успішно реагувати на стресові ситуації.

Післяпологові прояви

Від нетримання сечі, жінки не застраховані навіть після вагітності. В основному це залежить від того, як пройшли пологи.

Перерахуємо лише деякі з них:

 • неправильне положення дитини в животі при вагітності;
 • будова тазу у породіль – вузький і нерозвинений, він не може перенести навантаження під час вагітності, відбувається зміщення кісток;
 • досить велика дитина може викликати розриви і розрізи, що теж негативно позначається на м’язах;
 • хвороба нирок у хронічному варіанті або найпростіший цистит теж негативно позначаться на сечовому міхурі вже після пологів.
 • звичайно, ще існує такий привід, як багатоплідна вагітність, ослабляющая нервові закінчення м’язів малого тазу.

У післяпологовому періоді, лікування може бути призначена в залежності від виду нетримання. Зазвичай, досить лікувальної гімнастики, але при необхідності призначають і медикаментозне лікування, і, іноді, хірургічну допомогу.

Підіб’ємо підсумки: нетримання сечі при вагітності може виникати під час кашлю, чхання, з-за підвищеного внутрішньочеревного тиску, унаслідок стресу або навіть сміху.

Головне – не пускати процес на самоплив, і вчасно звертатися до лікаря, особливо на пізніх термінах, коли за нетримання можна прийняти підтікання навколоплідних вод.

Залишити коментар