Що робити, якщо дитину нудить, а температури немає?

Кожен батько мріє, щоб його дитина була здорова. Але, на жаль, бувають моменти, коли дітки хворіють. Однією з ознак нездужання у дітей можуть стати блювотні позиви, які відбуваються без підвищення температури. Нудота не викликає біль, тільки неприємні відчуття.

Чому виникає блювота?

При блювоті відбувається мимовільний різкий викид фонтаном неперетравленої їжі, яка міститься в шлунку, через порожнину рота. У цей момент скорочуються м’язи шлунка, діафрагми і черевної стінки. Якщо дитину нудить або починається блювота – це симптом хвороби, яка може виникнути з різних причин.

Причинами такої реакції організму можуть бути:

  • Прийом їжі, яка викликала отруєння організму;
  • Реакція організму на лікарські препарати, що приймаються;
  • Застуда;
  • Захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • Порушення центральної нервової системи.

Отруєння продуктами харчування

Харчове отруєння у малюка може статися за приймання продуктів, які втратили свої властивості і стали непридатними для їжі. Така ж реакція буває при вживанні несумісних продуктів. Через певний проміжок часу у нього починається нудота і блювота, яка може не супроводжуватися підвищенням температури.

Блювотні маси при харчовому отруєнні бувають з виділенням жовчі. Такий стан стає болісним для малюка. Він перестає грати, стає неспокійною, плаче, відмовляється від своєї улюбленої їжі.

Подібна реакція організму може бути після прийняття лікарських препаратів. Не можна давати дітям препарати, які призначені для дорослих, навіть значно зменшивши дозу.

Простудні захворювання

Діти, які мають слабкий імунітет, часто страждають простудними захворюваннями, які не супроводжуються підвищенням температури. Симптомами хвороби є загальне нездужання, нежить і кашель. Нежить у дітей, особливо грудного віку, доставляє багато проблем.

Часте явище при застуді – це коли через кілька днів після початку нежиті додається ще і кашель, але температура залишається в нормі. Слиз, заражена вірусами, збирається і поступово осідає на задню стінку гортані. Там відбувається її скупчення. В результаті подразнення носоглотки починається кашель, який нерідко закінчується блювотою.

Кишкові захворювання

Кишкова інфекція потрапляє в здоровий організм разом з зараженими продуктами, водою або заноситься брудними руками. Заразитися інфекцією можна від хворої людини або тварини. Мікроби, потрапляючи в кишечник, починають швидко розмножуватися, що і викликає інфекційне захворювання.

Діти стають млявими, у них відсутній інтерес до розваг. Через кілька годин з’являється нудота і блювота. У дитини починає боліти живіт, відчувається здуття кишечника.

Центральна нервова система

Бувають моменти, коли дитину нудить вранці. Така реакція дитячого організму може бути пов’язана з нервовим потрясінням перед майбутніми подіями.

Якщо щодня перед виходом в садок або школу малюк сильно нервує, у нього може починатися нудота і блювота. У такому разі потрібно звернутися за консультацією до невролога або дитячого психолога. Він допоможе малюкові подолати свій страх і підкаже, що треба робити в такій ситуації батькам.

Відчуття нудоти може бути симптомом небезпечних захворювань центральної нервової системи, таких, як енцефаліт чи менінгіт. При цих захворюваннях блювота не приносить дитині полегшення. Напади головного болю і світлобоязнь є характерними ознаками цих захворювань.

Причиною нудоти і блювоти може послужити струс мозку, яке виникає після травми голови. При цьому не проходить відчуття запаморочення. Блювота, яка виникає в результаті розладу нервової системи дитини, не повинна залишатися без уваги батьків. Фахівець підкаже, що потрібно робити, якщо дитину нудить, і які заходи потрібно робити в даній ситуації для полегшення самопочуття

Хірургічні захворювання

Якщо болить живіт з правого боку і болі супроводжуються блювотою і нудотою – це перші ознаки гострого апендициту. У такій ситуації потрібна термінова консультація фахівця, яку можуть надати лікарі швидкої допомоги. До їх приїзду не можна займатися самолікуванням і намагатися зняти біль.

Причинами больових відчуттів можуть бути й інші захворювання, такі як непрохідність кишечника, гастрит або виразка шлунка. Кожне із захворювань має свої характерні ознаки. Тому тільки лікар може визначити, що робити, якщо у дитини болить живіт і його нудить.

Захворювання шлунково-кишкового тракту

Причиною блювотних позивів у дітей можуть стати порушення роботи органів травлення, шлунково-кишкового тракту. Вони можуть бути викликані виразковою хворобою, гастритом, дуоденитом та іншими захворюваннями. Так само шлунково-кишкові захворювання викликають у дитини здуття живота після кожного прийому їжі.

Причиною виникнення гострого гастриту у немовлят може послужити неправильне введення нових продуктів харчування в денний раціон. Для діток різного віку потрібна якісна їжа, яка не буде дратувати слизову оболонку шлунка, і викликати запальні процеси.

При захворюваннях шлунково-кишкового тракту буває, що дитину нудить і блювання, а температури немає. При недугах кишечнику часто виникає дискомфорт, пов’язаний з прийомом їжі. Вона збирається у верхній частині шлунка, який знаходиться біля діафрагми.

Це призводить до того, що дитину може нудити після їжі. Це може бути одиничний випадок, який виник в результаті переїдання. Але якщо це стає систематичним явищем, потрібно терміново звертатися до лікаря.

Функціональна блювота

Батьки іноді стикаються з проблемою виникнення функціональної блювоти, яка виникає у дітей молодшого віку. Вона не небезпечна для здоров’я, але супроводжується не дуже приємними відчуттями. Вона проходить без підвищення температури і викликана реакцією дитячого організму на певні види продуктів харчування.

Такого недугу відноситься зригування, яке часто трапляється у дітей перших місяців життя. Воно може відбутися при перегодовування дитини або при неправильному годуванні, коли разом з їжею дитина заковтує повітря. Щоб уникнути неприємностей, немовля після годування слід потримати у вертикальному положенні 15-20 хвилин.

При укладанні малюка в ліжечко після годування потрібно повертати голівку набік. Якщо дитина відригнув, його слід переодягнути в чисту білизну і почистити носик.

Надання допомоги при блювоті

Для того щоб полегшити стан малюка, потрібно знати, що йому можна допомогти:

  • Якщо блювота почалася під час прийому їжі, потрібно припинити годування і перевірити його носик, переконатися, що там немає залишків блювотних мас;
  • При систематичних проявах блювотних позивів потрібно звернутися до лікаря;
  • Якщо у малюка болить живіт і блювання, що не припиняється, потрібно терміново викликати швидку допомогу.

Щоб не допустити зневоднення організму, необхідно поїти дитину невеликими порціями чистої води.

Діткам до року необхідно давати по 5-10 мл води через кожні 4-5 хвилин, дітям від року до трьох – по 10-15 мл, дитина старше трьох років має потребу в більшій кількості рідини – 20-40 мл через кожні 3-5 хвилин.

Залишити коментар