Скільки грамів солі в чайній ложці: таблиця

Якщо ви дивитеся кулінарні шоу, то напевно помічали, як провідний у процесі приготування страви хвацько додає потрібну кількість солі, цукру, масла або інших інгредієнтів, зовсім не використовуючи мірки. А як бути простому обивателю? Для початку спробуємо дізнатися, скільки грамів солі в чайній ложці.

Скільки вміститься солі в чайну ложку?

Досвідченої господині питання, скільки солі в чайній ложці, напевно, навіть не приходить в голову. Вона інтуїтивно відчуває, яка її кількість потрібна додати в блюдо, щоб воно набуло належний смак, якщо, звичайно, жінка, як влучно підмічено в народі, не знаходиться у стані закоханості.

У разі ж коли належного досвіду в приготуванні їжі немає, знання про те, скільки грамів солі в чайній ложці, почерпнуті з таблиці нижче, припадуть як не можна до місця. Особливо якщо в рецепті кількість білого продукту зазначено в грамах, а ваг під рукою немає.

Ложка (наповнюваність) Кількість солі, м
Чайна ложка без гірки 7
Чайна ложка з верхом 10

У більшості рецептів, де кількість солі зазначено в ложках, ступінь наповнюваності останньої повинна відповідати значенню з гіркою. Таким чином, при вирішенні завдання з отмериванию 10 грам солі, відповіддю на питання, скільки для цього знадобиться чайних ложок, — одна, але наповнена від душі та з верхом. При вивченні вищевказаної таблиці також видно, скільки солі поміститься в чайній ложечці без гірки. У рецептах таке наповнення в основному обумовлюється.

Вміння визначити і відміряти необхідну кількість солі безпосередньо впливає на якість готового страви. Не дарма в народі кажуть: «Добра сіль, а перекласти — рот верне». Втім, і недосоленные наїдки не доставлять справжньої насолоди від їх вкушання, а то й просто не будуть сприяти вгамування голоду. Ось чому хороший фахівець в області приготування їжі відмінно орієнтується в різних межах і їх відповідності грамам або мілілітрів, будь то сипучі інгредієнти або наливні.

Насипати солі «на око»

«З прісного зробиш солоне, а солоного не опреснишь», — говорить народна мудрість. Тому відміряти належну кількість солі без ваг потрібно вміти. Просто насипаючи цей бере участь практичних у всіх рецептах інгредієнт без використання яких-небудь мірок, ми сильно ризикуємо зіпсувати страву зайвим кількістю хлориду натрію або ж, навпаки, можемо зробити його недостатньо смачним – прісним.

В якості основного вимірника солі на кухні любителям приготувати їжу власними руками крім чайної ложки можна використовувати:

  • ложку столову: з гіркою — 30 р, а без верху — 25 г;
  • гранований стакан: наповнений до країв — 320 г, а набраний до облямівки – 255 р.

Однак найчастіше вже в самій інструкції з приготування страви або консервації може бути зазначено необхідну кількість солі в стопках, наповнених з гіркою, врівень з краями або на палець нижче. Часто можна побачити, що в рецептах сіль відмірюють пучками, а то й жменями.

Слід також враховувати, що вага самої мірки до уваги не приймається. Таким чином, у разі якщо хтось захоче досвідченим шляхом перевірити місткість чайній або столовій ложки, чарки, склянки, для початку потрібно проведення зважування порожньої тари, а потім заповненої сипучої приправою. Результатом буде різниця між вимірами.

Самим допитливим і невгамовним можна порадити для точного відмірювання солі ще й такий спосіб:

  1. Візьміть заводську розфасовану по 1 кг пачку солі.
  2. Переміряйте її обраної міркою.
  3. У результаті поділу 1000 м на отриману кількість мірок ми визначимо вагу солі, що увійшла в одну мірку.

На закінчення відзначимо, що сіль супроводжує людину в її кулінарних пристрастях з давніх часів. Багато століть тому цей продукт був настільки дорогим, що ставав причиною воєн і бунтів. У теперішній же час знайшли своє застосування у великій кількості екзотичні сорти солі — це копчена, рожева. Вони видобуваються ручним способом в різних країнах. Також сіль збагачують йодом, що актуально в регіонах, схильних до впливу негативних екологічних факторів, що призводять до йододефіциту.

Нашому організму потрібно п’ять грамів харчової солі в день. Зловживання ж сіллю здатне викликати підвищення кров’яного тиску з наступними порушеннями в роботі серця і нирок, онкологічні захворювання шлунка, остеопороз, проблеми з очима. В силу того, що поварена сіль надає їжі характерні і знайомі кожному смакові відчуття, ми часто використовуємо її у великих кількостях, ніж потрібно.

Не дарма кажуть: «Дрібка солі робить цукор солодший». Велике значення в справі приготування їжі набуває точне дотримання рецептури і використання належної кількості солі, оскільки від цього залежить не тільки смак страви, але і здоров’я. Удачі вам!

Залишити коментар