Коли робити щеплення цуценятам – в якому віці?

Пояснювати бувалому собаківникові або завзятому любителю домашніх тварин, коли робити щеплення цуценятам, безглуздо, адже вони і самі все чудово знають.

А ось якщо у вашому будинку вперше з’явився маленький друг і ви переживаєте «щасливий» період мокрих килимів і купи вовни на дивані, тоді невеликий лікнеп вам стане в нагоді.

Обов’язкова програма «мінімум»

З появою першого весняного вітерця на порозі ветеринарних клінік починає утворюватися чергу – всі поспішають зробити своєму чотириногому другові черговий укол. Насправді календар щеплень від часу року мало залежить. Важливим вважається питання, в якому віці робити щеплення цуценятам. Чому ж тоді лютий і березень — час ажіотажу? Так просто власники дорослих тварин збираються до від’їзду на дачу і завчасно вакцинують їх від кліщів та іншої напасті.

Собак, які живуть на вулиці в будках, прищеплюють в обов’язковому порядку, так як в них найбільший шанс підхопити черговий недугу. Але декоративних кімнатних тварин, які не гуляють по галявині чи бувають там дуже рідко, теж необхідно прищепити кілька разів. Домашні вихованці вибігають у коридор, коли ви приходите додому з роботи і приносите небезпечну мікрофлору з вулиці.

Державні лікарі по обов’язковій програмі роблять лише одне щеплення від сказу. Всі інші уколи «здоров’я» дбайливі господарі можуть зробити за власною ініціативою.

Правила вакцинації

Після того як у будинку з’явилося маленьке диво і ви вже встигли придумати їй кличку, саме час задуматися над тим, коли ж робити першу щеплення цуцику? Як правило, багато заводчики продають собак, вже щеплених одного, і просто повідомляють вам наступну дату візиту до ветеринара. Але якщо такої інформації від попереднього власника ви не отримали, знайте, що цуценят перший раз щеплять у віці 2-3 місяців, причому роблять укол від інфекційних хвороб. А ось до відвідування ветеринара собаку краще не випускати на вулицю і забороняти їй всякі контакти зі своїми побратимами.

Наступний плановий візит до лікаря повинен бути через 3-4 тижні. Але на цей раз ветеринар зробить вже два уколи: один – інфекційний, другий – від сказу. Приблизно через 2 тижні після цих щеплень у вашої собаки імунітет буде до кінця сформований. Повторну вакцинацію проходять тварини, які досягли одного року. А далі — кожні 12 місяців.

Щоб відвідування лікаря і планові щеплення далися вам без клопоту, а тварині не доставили зайвих неприємностей, слід дотримуватися простих правил:

  • За 2 тижні до призначеного відвідування ветеринарної клініки собаку потрібно пролікувати від глистів.
  • Робити щеплення дозволяється тільки абсолютно здоровим цуценятам.
  • Протягом 7 днів після уколу тварину слід оберігати від протягів і надмірного переохолодження організму. Також категорично забороняється купати собаку.

З побічних ефектів для першого щеплення характерні:

  • Протягом 2-3 годин печіння, свербіж, масаж в області проколу, невелика припухлість.
  • Протягом 2-3 днів сонливість, млявість, легке коливання температури тіла тварини.

А ось якщо у вашої собаки на животі з’явилися висип і подразнення, почалася сильна блювота або пронос, необхідно терміново звернутися до ветеринара.

У світі міфів і легенд

Вирішивши завести собаку, ви напевно наслухається різних рад з боку щасливих володарів цуценят. Але знайте, що не все з почутого може бути правдою. Так, в народі ходить безліч чуток, розвіяти які — наш обов’язок.

Міф №1 — робити собаці укол можна тільки імпортними препаратами. Насправді сучасна фармацевтична медицина за останні роки досягла небувалого прогресу. Так що наші вітчизняні суспензії нітрохи не гірші від закордонних аналогів. Від них не буває реакції, собаки переносять уколи нормально, а вартість в аптеках набагато приємніше.

Міф №2 — щепитися можна у всіх клініках. Так, дійсно зробити необхідні щеплення ви можете як в приватній лікарні, так і в державній установі. Але якщо ви збираєтеся виїхати за кордон, в собачому паспорті повинен стояти штамп, поставити який можуть тільки володарі державної ліцензії. Всі інші документи вважаються недійсними.

Міф №3 — вакцин від кліщів не існує. Насправді в Росії з 2009 року щеплення від піроплазмозу цуценяті можна робити з п’ятимісячного віку. Курс вакцинації становить 3-4 тижні.

Міф №4 — для кожної породи передбачений свій графік щеплень. Взагалі, немає ніякої різниці в тому, коли робити щеплення цуценят німецької вівчарки або, наприклад, собаки породи чихуахуа. Перший укол завжди роблять після досягнення тримісячного віку, а далі за бажанням заводчика.

Міф №5 — щеплення від сказу може викликати у собаки алергію. Нові суспензії не містять в собі вірус сказу або його частини. Побічні ефекти найбільш часто виникають від противірусних ін’єкцій.

Безпека на вищому рівні

Як вже згадувалося вище, будь-заводчик скаже вам, що в обов’язковому порядку цуценяті необхідно буде зробити щеплення від сказу. Всі інші вакцини для собак купуються і робляться господарями на свій розсуд, страх і ризик.

Ви самі вправі прийняти рішення про необхідність тієї чи іншої вакцини. Але для цього потрібно хоча б віддалено знати, які щеплення роблять цуценятам. А допоможе в цьому розібратися проста зведена таблиця.

За законом За бажанням господаря За бажанням господаря, але після дозволу ветлікаря
Сказ Чумка Від кліщів (пироплазмоз)
Парагрип Від лишаю (дерматофитоз)
Вірусний гепатит і ентерит
Аденовироз
Лептоспіроз
Бордетеллиоз

Якщо ви сильно переживаєте про те, як ваш улюбленець перенесе вакцинацію, проконсультуйтеся з лікарем. Ветеринар обов’язково підкаже методи і препарати, що допомагають підтримати імунітет цуценя в перші кілька днів після уколу. Сучасна ветеринарна медицина володіє величезними можливостями.

Залишити коментар