Сильна особистість: як нею бути і як виникло це поняття?

Сильна особистість – ми часто чуємо це визначення в особистих бесідах, читаємо в художній літературі, чуємо в кінофільмах. Але що ховається за цим складним філософським поняттям?

Історичні витоки поняття

Як правило, приклади класичної сильної особистості беруть свої витоки з давньогрецької філософської школи стоїцизму.

Стоїцизм сильно вплинув на етичні та моральні поняття християнства, а через християнство і на нашу сучасну культуру.

Тому, коли більшість наших ровесників уявляє собі людські якості, приписувані сильної особистості, перед уявою встають образи вольових, безпристрасно переносять життєві труднощі людей.

Персоналій, що приносять у жертву якщо не все життя, то, як мінімум, значні її частини. Йдуть наперекір своїм бажанням і своєму его. Правда, якщо історичного стоицизму також притаманний покірність долі, то нині можна зустріти розуміння такого складу характеру як особистого вибору, завдяки впливу спочатку чужих стоицизму, що поширилися в епоху Ренесансу, цінностей свободи волі.

Сучасне розуміння

Разом з розвитком суспільства поняття про те, яка вона – сучасна сильна особистість, звелося до здатності поєднувати два не дуже підходять один одному і якості – прагнення розбагатіти і в той же час повагу у людей. Раніше ці якості часто перебували в конфлікті, крайні приклади цього – пірати і ченці. Сьогодні ж не можна просто так кинути відкритий виклик суспільству, не можна і зовсім йти з нього.

Жінки стали займати більш важливе місце і стали сильнішими. З одного боку, чоловікові вже не можна одружуватися лише з дозволу батьків нареченої. Потенційному нареченому треба прикладати більше зусиль, щоб сподобатися жінці і отримати її згоду, ніж будь-коли раніше в історії людства. І нехай вас не вводять в оману легенди про лицарської романтики – вона була не більш ніж гарною формальністю, і від бажання жінки нічого не залежало!

У двадцятому столітті жінка вперше відчула себе господинею становища, і навіть стала впливати на чоловіка, хоча не завжди це йшло на користь їй самій. Так, наприклад, в радянській Росії з’явилося поняття «справжній чоловік», якийсь ідеал соціалізованого, сімейного чоловіка який можна ставити в приклад звичайному радянському чоловікові.

Це сталося внаслідок того, що у чоловіків спочатку зникла традиційна патріархальна мотивація заводити сім’ю і дітей – передача майна в спадщину.

У радянському суспільстві все було спільне, а значить і передати у спадок можна було тільки бідність і вірність заповітам Партії. А потім з’явилися можливості ухилятися від необхідних суспільством соціальних ролей – дармоїдство, алкоголізм, догляд в паралельний світ сім’ї.

І якщо на Заході в цей же час у жінок був ще один козир – сексуальність, то в СРСР, як відомо, «сексу не було». В результаті, тільки 90-ті роки навчили наших чоловіків, як стати сильною особистістю в сучасному, загальносвітовому розумінні.

Які ознаки сильної жінки і як почати нею бути?

Але чоловіки чоловіками, а для звичайної жінки з Росії, приклади людей сильних особистостей, як правило, пов’язані з тими успішними бізнес-леді, які змогли:

  • упоратися над своїми емоціями, бажаннями і терзаннями;
  • отримали хорошу вищу освіту;
  • знайшли гідного чоловіка для створення сім’ї;
  • благополучно влаштувалися в процвітаючу компанію з перспективою кар’єрного росту.

Сильними жінками вважаються ті, хто світиться щастям і не соромиться своєї високої самооцінки.

Не можна сказати, що такі жінки не відчували «темної» сторони життя, але вони знайшли у собі сили впоратися з нею, правильно відповісти на виклики долі, адекватно оцінити свої здібності особистості.

В такому випадку будь-яке образливе слово, висловлене завистницей або багато мнящим про себе співробітником, сприймається як підтвердження впевненості в собі і відскакує як лід від борту мчить до своєї мети криголама.

Налаштуватися на таку хвилю досить просто – закон особистого зростання «пізнай себе» ніхто не відміняв, а пізнавши, слід працювати над тим, щоб прийняти себе таким. Що ще потрібно, щоб стати сильніше? Визначити список підлягають негайному вирішенню завдань, побудувати безліч далекосяжних і амбітних планів. І нехай реалізуються не всі з них, але зате ви точно будете знати, чого хочете, на відміну від переважної більшості пливуть за течією жінок!

І нехай негативні емоції більш над вами не будуть владні, адже ви – сильна особистість!

Залишити коментар