Кого називають просвітленою людиною в наш час?

У нашому світі стільки зла і негативу, що люди вже розучилися щиро радіти життю, приймати оточуючих такими, якими вони є, любити не за щось, а просто так. Адже любов буває не такою, як ми звикли.

Для нас дивно бачити людину, яка любить, але не ревнує, не вимагають нічого натомість, не намагається контролювати. Ми не беремо під увагу батьківську любов, немає.

Мова йде про всеосяжну почуття до всього живого і неживого на землі. Така любов називається безумовною.

І здатні на таке почуття тільки особливі люди. В деяких релігіях їх називають просвітленими.

Хто такі просвітлені? Де їх можна знайти? Як відрізнити в натовпі?

На ці питання однозначної відповіді немає. Можна все життя прожити по сусідству з просвітленою людиною, і не помітити цього, а іноді достатньо одного погляду. Але деякі ознаки, що вказують на них, все ж, є.

Ознаки просвітлених людей

Ці люди завжди спокійні і врівноважені. У будь-якій ситуації, яка б напружена атмосфера була, вони завжди незворушні і стримані. Хтось може навіть порахувати їх недоумкуватими, чи недалекими. А насправді, вони просто люблять всіх навколо і байдужі до мирських слабостей і проблем.

Якщо у годину пік в пробці всі лаються, сигналять і психують, це вважається нормою, а от якщо в цьому хаосі з’явиться щасливе обличчя, це точно викличе нерозуміння. Таку реакцію просвітлені викликають у всіх і скрізь. Тому що у них в будь-якій ситуації сяюче щастям обличчя і щира посмішка. Також це іноді викликає підозру в тому, що вони приймають наркотики або просто психічно не здорові.

Сучасне суспільство вже давно заражене вірусом під назвою гроші. Немає жодної людини, яка б не думав про них, крім просвітленого. Це як раз і є одним з найяскравіших показників просвітлення. Це не означає, що їм не потрібні гроші. Просто вони беруть рівно стільки, скільки їм необхідно, і їм завжди достатньо. Потреби є у всіх живих істот, але тільки у людей, істинно досягли просвітління, духовна їжа стоїть на першому місці, і лише потім приходить час фізичного насичення.

Як живе просвітлена людина?

Багатьох людей цікавить, як і де живуть просвітлені. Але тут немає якихось правил або обмежень. Вони живуть, як і всі в містах чи селах, це зовсім неважливо. Відрізняє їх те, що вони не прив’язані до свого мирського оселі.

Якщо раптом трапиться так, що будинок завалиться, просвітлений тут же знайде собі інше місце для проживання і у нього не буде ніякого жалю з приводу втрачених благ, навіть якщо з шикарних апартаментів доведеться переїхати в сільську хатину. Це тому що йому скрізь добре, він скрізь будинку. Головне, що перебуває в гармонії зі своїм внутрішнім Я.

Як стають просвітленими людьми? Що ж таке просвітлення? Чіткого визначення цього слова немає.

Його називають:

  • «тотальне» щастя;
  • єднання з Богом;
  • вищий духовний розвиток;
  • пошуки свого істинного Я.

Це настільки широке поняття, що тільки якщо з’єднати всі ці визначення разом, можна, хоч трохи стати ближче до правди.

В деяких релігіях просвітлення буває трьох видів. Маленьке – це початкова стадія цього стану. Досягається воно, коли людина перебуває в гармонії з самим собою та оточуючими.

Навколо все добре, ніщо не дратує, ніхто не хворіє, життєві обставини влаштовують, і людина відчуває щире щастя. Таке відчуття частіше доступно діткам і закоханим.

На жаль, ми не досконалі, і будь-яка дрібниця може вивести нас зі стану рівноваги, тому маленьке просвітлення дуже короткочасно.

Середнє, так називають другу ступінь просвітлення, це вже серйозне стан, який досягається за допомогою постійної медитації. Контролюючи свої думки і почуття, можна випробувати нескінченну радість і насолоду.

І, звичайно, вища освіта, нірвана. Це стан, в якому людина наповнюється Божою любов’ю. Як ніби він включає світло у власній свідомості і має безмежне бажання ділитися цим почуттям з усіма людьми. Поруч з цією людиною завжди легко і затишно. Від нього можна заряджатися позитивною енергією, як електроприлади заряджаються від мережі.

І ось, очищаючись від усього сміття і бруду, які накопичилися у нас за роки життя. І відповідаючи на головні питання: хто я? навіщо я прийшов у цей світ? звідки я прийшов і куди піду? – людина проходить свій шлях до просвітління. Це може тривати все життя. Але нагорода за труди перевищить всі очікування.

Прикладами просвітлення є великі вчителі і пророки, Ісус, Мухаммед, Будда (Сіддхартха Гаутама), Махавіра Джина. За ними йшли тисячі людей, а після їх смерті навіть раніше відкидають їх вчення приєднувалися до учнів. І зараз, через багато років люди не перестали вірити тому, про що проповідували ці люди. Всі релігії світу визнають їх святості, звичайно, не обійшлося без винятків, можуть знайтися охочі оскаржити таке вірування, але це скоріше люди, не віруючі ні в що.

У наші дні теж є багато сучасних майстрів та вчителів.

Одним з просвітлених людей нашого часу був Ошо Раджніш. У своїх книгах він зачіпає буддизм, християнство, іслам, психологію.

Звичайно, його творчість і спадщина сприймають по-різному. Хтось залишився глухим до його слів, а кому відкрилася істина, яку проповідував цей чоловік. Ще до цієї категорії людей можна віднести таких як: Хайдакхан Баба, Шрі Рамана Махараши і багато інших просвітлених людей світу, які були або є на сьогодні майстрами і вчителями свого часу.

Шлях просвітленого людини індивідуальний. Не можна побудувати план і застосувати його до всіх. У кожного свій шлях, свої випробування.

Як для визначення добра існує зло, так і для того, щоб настало безмежне щастя, людина повинна випити свою чашу горя. Головне – не падати духом, адже відомо, що нам не дається того, що ми не змогли б пережити, і те, що нас не вбиває, робить нас сильнішими!

Залишити коментар