«Чоловік-ідіот»: як вирішити проблему нерозуміння в шлюбному союзі?

«Що робити, якщо мій чоловік – ідіот?» – саме таким експресивним і абстрактним терміном рясніють пошукові системи «великої і жахливої» Всесвітньої Мережі. Зрозуміло, поняття «чоловік-ідіот» не має нічого спільного з клінічним ідіотизмом, дебилизмом і кретинізмом, оскільки постановка таких діагнозів входить в компетенцію відповідних вузькопрофільних фахівців у сфері медицини.

Однак багато жінок, зв’язали себе узами шлюбу «не з тим» людиною, цілком можуть відчути в собі готовність винести такий вердикт самостійно.

Раз вже ви опинилися на цій веб-сторінці, значить, вам і самій набридло терпіти витівки свого благовірного, і ви відчайдушно шукаєте допомоги у ситуації, що склалася. І перше, що ви повинні зробити прямо зараз – розставити свої пріоритети щодо відносин.

Якою людиною є ваш чоловік? Чи макий він поганий, як ви його «малюете»?

Чим він заслужив ваш гнів? Народився у вашій свідомості термін «ідіот» по відношенню до нього неодноразово, в запалі емоцій, або ви дійсно вийшли заміж за того, хто отруює ваше існування?

Якщо, склавши для себе таке резюме, ви прийшли до висновку, що ваш чоловік – дійсно затяті сволота, яка не здатна ні на що, крім псування вашого життя, має сенс задуматися про розлучення і пуститися на пошуки своєї другої половинки.

Але як вижити, якщо чоловік-ідіот» є, по суті, єдиним, неповторним і гаряче коханим? Якщо ви зовсім не уявляєте собі життя без нього і не хочете розривати свій союз? Давайте розберемося, в чому ж конкретно проявився «ідіотизм» вашого благовірного, і як з цим боротися надалі.

Що робити в сутичках з чоловіком: практичні поради та рекомендації

Задайте собі питання – чому саме мій чоловік – ідіот? Як показує практика, настільки неприємними словами дівчини називають своїх улюблених переважно в пориві злості і емоцій. Простіше кажучи, та, що перманентно вважала б свого чоловіка таким, швидше подала на розлучення, ніж вирішила боротися з чиїмись серйозними недоліками. У цій главі ми вирішили привести топ чоловічих витівок, здатних заслужити праведний гнів жінки, і дати рекомендації на тему того, як мудро нівелювати або пережити той чи інший вчинок.

Отже, мій чоловік – ідіот, тому що:

 • Він мені зраджує. Якщо ви впевнені у факті зради з боку коханого, ви повинні вирішити самостійно, чи готові ви прощати і терпіти подібні речі? Якщо так – вибачте, але не згадуйте цього при будь-якому зручному випадку. Якщо ні – варто піти від нього і знайти іншого, більш гідного людини. Однак перш ніж прийти до такого радикального вибору, слід розібратися в причинах події. Жоден чоловік, всупереч розхожій думці про полігамність сильної статі, не стане змінювати єдиній і коханій жінці. Якщо це сталося – значить, ви щось упустили в цих відносинах, і це означає, що частка провини лежить виразно на вас. Щоб надалі не оступитися, варто проаналізувати ймовірні приводи для такої поведінки з боку благовірного, і постаратися усунути їх у цих або будь-яких інших відносинах;
 • Він проводить час на сайті знайомств. Сам факт перебування чоловіка на подібних ресурсах ні в якому разі не слід ототожнювати з зрадою. Пам’ятайте, що всі представники сильної статі, незалежно від їх поточного віку – справжні діти, яким постійно потрібно схвалення, захоплення і увагу. І це знову-таки означає одне: що-то з цих «трьох китів» йому недодали особисто ви. Частіше хваліть свого чоловіка, робіть йому чесні компліменти, хапають його силою і вміннями. І тоді йому не доведеться шукати всього цього у віртуальному флірті з незнайомками;
 • Він постійно сидить за комп’ютером. В одній прекрасній психологічної книзі, званої «Чоловіки з Марса, жінки з Венери» добре обіграно таке поняття, як необхідність чоловіки «йти в печеру». Причому перебувати всередині себе і перетравлювати свої проблеми він може без реального догляду, тобто поруч з вами. Але при цьому він буде поглинений читанням газети, смотрением футболу або грою в комп’ютерну гру. Найкраще, що ви можете зробити в цьому випадку – зайнятися своїми справами: сходити на шопінг з подругою, відвідати салон краси, практикувати йогу. Тим самим ви не тільки витягніть його з «печери», але і повернете інтерес до себе, як до сильною і самодостатньою персони. Якщо ж комп’ютерні ігри повністю оволоділи розумом вашого чоловіка, є сенс звернутися до психолога, оскільки така поведінка може сигналізувати про різних порушеннях;
 • Він не допомагає мені з дітьми. Звичайно, ваш чоловік – це не нянька, особливо якщо він
  єдиний працюючий в сім’ї. А тому вимагати від нього зміни підгузників та підігрівання пляшок із сумішшю за його повернення з важкого трудового дня, як мінімум, егоїстично. Однак виховання дітей – якщо не рівнобічна, то вже точно і не односторонній обов’язок. Поговоріть з чоловіком і поясніть йому, що діти мають потребу в ньому не менше, ніж у вас. І спілкування з ними не повинно бути для нього обтяжливим, оскільки вони – його продовження;
 • Він пасивний, як старий. Якщо ви – прихильниця активного способу життя, а ваш чоловік більше любить подивитися хороше кіно, загорнувшись у плед перед ноутбуком, це варто прийняти як даність. І в цьому ніхто не винен: кожен з нас має свій темперамент, свої інтереси і свої переваги. Але ви завжди можете урізноманітнити свій побут за допомогою друзів, рідних, колег і знайомих. І ваш чоловік не вправі обмежувати вас в даному випадку, оскільки в будь-яких здорових відносинах люди повинні поважати інтереси і потреби один одного;
 • Він не дарував мені подарунків і не робить компліменти. Найкращий спосіб подолати такий «дефект» відносин (який, до речі кажучи, неминучий з плином часу в будь-якій парі) – почати надавати знаки уваги першої. Зробіть своєму чоловіку комплімент, приготуйте романтичну вечерю, купіть хороший подарунок. І повірте, ефект не змусить себе чекати. Не варто розцінювати союз як «гру в одні ворота»: ви повинні у відносинах рівно стільки ж, скільки повинен вам чоловік. А неувага і невдячність з вашого боку лише тому, що ви – жінка, обов’язково втомить будь-якого вашого супутника.

Якщо ви хочете назвати свого коханого тільки одним словом – ідіот, подумайте, чи правильно ви ведете себе самі? І врахуйте, що деякі чоловіки ведуть себе гірше. Набагато гірше. І з ними дійсно постає питання про те, як вижити.

Абьюз – привід задуматися про розрив

Що робити, якщо чоловік – емоційний абьюзер? (Абьюзер = моральний садист). В цьому випадку має сенс завершити відносини як можна швидше. Знайте, що психологічні маніпуляції і знущання мають властивість прогресувати. І ваш чоловік вже ніколи не стане іншою: його психіка порушена давно і міцно».

Розірвання шлюбу доречно практично у всіх випадках, коли ваш чоловік:

 1. Б’є вас;
 2. Знущається над дітьми (загальними або вашими);
 3. Ізолює вас від суспільства, рідних і друзів;
 4. Проявляє надмірну ревність без об’єктивного приводу;
 5. Постійно контролює кожне ваше дію, аж до походу в туалет;
 6. Регулярно завищує вимоги до вас, не даючи нічого взамін;
 7. Нескінченно звинувачує вас у всьому, абсолютно не застосовуючи самокритики;
 8. Періодично грубить вам і дітям;
 9. Жорстоко ображає вас;
 10. Принижує вашу гідність без застосування фізичної сили.

На замітку: абьюзерами можуть бути не тільки чоловіки, але і жінки.

Тому, якщо ви розпізнали деякі характерні риси такого в собі, варто замислитися про свою деспотичности і постаратися направити енергію в продуктивне русло. З жінкою-абьюзером не може бути щасливий ні один чоловік. А значить, поки ви не почнете роботу над собою, гармонійних відносин вам вже точно не бачити.

Постарайтеся пробудити в собі справжню хранительку вогнища і зробити все можливе для збереження шлюбу.

Знайдіть мудрість і не керуйтеся емоціями. Пам’ятайте, що відносини – це тяжка праця і для дівчат, і для їх супутників. І нехай ваша сім’я буде міцною!

Залишити коментар