Як уникнути конфлікту з друзями, в сім’ї, на роботі

Протягом життя ми спілкуємося з іншими людьми, вчимося знаходити з ними спільну мову. Іноді емоції і переживання призводять до спотвореного сприйняття дійсності. Це спричиняє недорозуміння, яке закінчується зіткненнями. Щоб життя стала гармонійним і спокійною, потрібно навчитися уникати конфліктів.

На роботі

Більшу частину часу людина проводить на роботі. Там він спілкується з керівництвом і співробітниками, з якими можуть виникати конфліктні ситуації.

Щоб запобігти виникненню конфлікту з начальством, дотримуйтеся наступних правил.

Начальник завжди правий. Навіть якщо він не правий, не реагуйте на його зауваження надто емоційно. Начальник пред’являє до співробітникам певні вимоги, і якщо ви хочете зберегти робоче місце, необхідно їм відповідати.

Якщо керівник підвищив на вас голос при колегах, сдержитесь, не відповідайте йому тим же. Ви не зрозуміли, за що накричав начальник? Зайдіть до нього пізніше, і в спокійній, приватній обстановці з’ясуйте причину.

Не лебезите перед керівництвом. Відносини між вами повинні бути виключно професійними. Інакше це приведе до конфліктів з працівниками.Визнайте за начальником право на помилку.

Ніколи і ні за яких обставин не обговорюйте начальника з колегами. Ваші слова можуть бути використані проти вас.

Чим більше робочий колектив, тим більше в ньому особистісних взаємин, і не тільки професійних. Тому, щоб уникнути конфлікту зі співробітниками намагайтеся вести себе таким чином:

  • Якщо у вас виникли розбіжності з більш досвідченим співробітником, попросіть його в спокійній обстановці аргументувати свою позицію. Можливо, у вас недостатньо знань в даній області.
  • Якщо конфлікт з колегою виник із-за особистої неприязні, з’ясовуйте стосунки спокійно і наодинці.
  • Якщо в колективі напружена ситуація, і вас провокують на конфлікт, намагайтеся не піддаватися емоціям.
  • В кожному співробітнику намагайтеся знайти щось хороше.
  • У з’ясуванні стосунків між колегами не приймайте нічию сторону. Не відомо як складеться ця ситуація в майбутньому.
  • Для ефективної роботи підтримуйте з колегами виключно робочі відносини.

З друзями

Друзів не буває багато. Якщо вони у вас є – значить, з якихось причин ви цінуєте цих людей і безглуздо втрачати їх з-за непотрібних сварок. Тому намагайтеся не реагувати бурхливо на незначні зауваження на свою адресу. Перед тим як сказати що-то порахуйте до 10, а потім подумайте, може взагалі не треба відповідати.

У ситуації, коли ваш друг «на нервах» і кожною фразою провокує конфлікт, постарайтеся уникнути цього. Повідомте йому, що згадали про важливий дзвінок, термінових справах, невирішеної проблеми, і підіть. Якщо уникнути конфлікту не вдалося, погодитеся з думкою одного. Побачивши, що ніхто не оскаржує його точку зору, і не переконує, він припинить сварку.

Перш ніж вступити з одним в суперечку, подумайте, що вам важливіше – можливість відстояти свою точку зору або відносини з людиною. Вміння спокійно розмовляти допомагає у вирішенні конфліктних ситуацій. При виникненні суперечностей спокійно обговоріть з одним проблему, розгляньте її з усіх точок зору, і прийміть рішення, яке влаштує обох.

В сім’ї

Члени сім’ї поряд з нами з моменту народження і протягом усього життя. Як би ні були близькі рідні люди, конфліктів з ними не уникнути, а от скоротити їх число цілком можливо.

Як уникнути конфліктів з батьками? Якщо вас виводять з рівноваги, накручують, і провокують на конфлікт, постарайтеся не реагувати. Тільки в спокійному стані ви зможете розібратися з ситуацією.

Якщо вас критикують – слухайте мовчки. Контролюйте свої слова і емоції. Не забувайте, все, що ви скажете, може бути використано проти вас.

Об’єктивно оцініть ситуацію, визначте, де батьки неправі, а де ви. Визнайте свої помилки. Не підвищуйте голос на батьків. Так ви дасте зрозуміти, що відносини з ними важливі для вас.

Будьте чесні і відверті, як з батьками, так і з собою. Не залишайте недомовленості, не затаїли образу, вони поступово руйнують стосунки зсередини.

Враховуйте стан здоров’я і настрій батьків, у людей у віці часто бувають перепади настрою.

Як уникнути конфліктів з дітьми? Якщо вам здається, що дитина спеціально провокує конфлікт, подумайте, навіщо він це робить. Може бути, йому не вистачає вашої уваги і так він його до себе привертає.

Дітям необхідно відчувати, що до них ставляться з розумінням. Якщо дитина попросив щось купити, не ігноруйте прохання. Детально поясніть, чому ви зараз не можете це зробити, або відверніть його. Інакше ваша поведінка буде оцінено як байдужість, а це обов’язково спровокує новий конфлікт.

Спілкуйтеся зі своєю дитиною як можна частіше. Цікавтеся її настроєм, страхами, бажаннями.

Уникайте жорсткої критики. Якщо малюк вчинив погано, поясніть йому помилку.

Як уникнути конфліктів з другою половинкою? Поважайте свого партнера, його уподобання, смаки та інтереси. Не пред’являйте до нього вимог, яким самі не відповідаєте. Щирість – запорука успішних відносин. Частіше хваліть і лише зрідка нагадуйте про невиконану роботу.

Перш ніж влаштувати сварку подумайте, чи потрібна вона, може ви всього лише втомилися або голодні. У всіх людей бувають перепади настрою. Якщо людина не в дусі, не вимагайте від нього задоволення своїх бажань.

Улюблений провокує вас на конфлікт? Переведіть його увагу, пожартуйте, скажіть щось ласкаве, або поцілуйте.

Уникнути всіх конфліктів на роботі, з друзями і в сім’ї неможливо, але зменшити їх кількість у ваших силах. Потрібно лише проявити трохи терпіння і тактовність, яких, якщо чесно, нам усім не вистачає.

Залишити коментар