Що робити, якщо в квартирі оселився пиловий кліщ?

Згідно з дослідженнями, приблизно у 2/3 дітей з бронхіальною астмою спостерігається алергія на пилових кліщів і продукти їх життєдіяльності. Вони проживають в тих місцях і предметах, де є тваринний ворс, наприклад, у матрацах, подушках і килимах, а також у книгах і м’яких меблів.

Таке сусідство не радує людей, тому вони замислюються над тим, як швидко позбутися від пилового кліща.

Що являє собою цей паразит?

Чули про вредителе багато, але не всі мають уявлення про нього. Пиловий кліщ відносять до сапрофагам. Це комаха має мікроскопічні розміри, до 0,1 мм. Вони живуть приблизно 80 днів і залишають потомство з 50-60 яєць.

Їх видів налічують близько 150 та умовно ділять на три групи:

 • Пироглифидные і комірні;
 • Кліщі-хижаки;
 • Випадкові кліщі, не утворюють популяцій в квартирах.

Ці комахи люблять вологі і теплі приміщення. Харчуються вони відмерлими людськими клітинами, вовняними ворсинками, частинками меблевої оббивки. Найчастіше вони селяться в плінтусах, полиці для книг, в килимах і домашнього взуття.

Вони живуть колоніями, до 10 000 кліщів на один грам пилу. Чисельність може змінюватися протягом року – більше всього їх з серпня по жовтень. Якщо концентрація не перевищує 100 кліщів на грам пилу, вона вважається безпечною для людини. Якщо їх більше 500, то у алергіків можливий напад.

Для людини становлять небезпеку не самі особини, а компоненти, що містяться в їх екскременти. До їх складу входять ферменти Der p1 і Der f1, які розщеплюють людський епідерміс.

Лікарі виділяють три типи алергії:

 • Контактна;
 • Дихальна;
 • Харчова.

Пилові кліщі можуть спровокувати розвиток всіх трьох типів. Варто насторожитися, якщо вас турбують такі симптоми:

 • Часті алергічні риніти;
 • Бронхіальна астма;
 • Кон’юнктивіти;
 • Дерматити;
 • Алллергозы;
 • Набряк Квінке;
 • Акариазы.

Що робити?

Як же позбутися від пилових кліщів в квартирі? Є ряд правил, яких повинна дотримуватися кожна господиня.

Для початку необхідно в квартирі регулярно проводити ретельні очисні заходи:

 • Скоротіть кількість м’яких меблів, віддайте перевагу шкіряній оббивці або її замінників;
 • Винесіть із будинку всі килими і килимки з натуральним ворсом;
 • Не зберігайте у великій кількості м’які іграшки;
 • Замініть вироби на пуху і пір’я синтетичними аналогами;
 • Робіть вологе прибирання по всій квартирі, протираючи поверхні сольовим розчином. На відро води необхідно брати 8-10 столових ложок солі;
 • Сушіть постільна білизна на свіжому повітрі, бажано прасувати з двох сторін праскою;
 • Регулярно протирайте всі книги вологою ганчіркою, обдавайте окропом посуд з серванта.

Складно сказати, як можна позбутися від пилових кліщів в домашніх умовах повністю, але зменшити їх кількість до безпечного вийде, якщо вжити заходів.

Комаха не любить низьких температур, тому виносьте подушки, ковдру, постільну білизну та інші предмети, де можуть бути популяції, взимку-на мороз. Яйцекладки і живі особини загинуть в таких умовах.

У літній час можна «смажити» кліщів – цей спосіб не менш ефективний. Ультрафіолетові промені вбивають цих комах, тому частіше виносьте «будиночки кліщів» на відкрите сонце.

Добре борються в домашніх умовах з пиловими кліщами сучасні пилососи з аквафільтром. Не можна в цих цілях використовувати звичайні моделі. Вони, навпаки, будуть сприяти розмноженню особин в мішку. Яйця і фекалії настільки мікроскопічні, що через фільтри продуваються по всьому приміщенню.

Почати боротьбу можна з того, що постільна білизна, ковдри, іграшки та інші джерела регулярно прати в гарячій воді. Використовуйте миючі засоби, які знижують життєву активність особин, вбивають яйцекладки.

Періодично контролюйте вологість повітря до 40%. В сухих умовах особини гинуть. До того ж, такі заходи виступають в якості профілактики алергії. Регулярно міняйте постіль, виносьте на холод або на сонці матрац, в залежності від пори року.

Боротьба з допомогою препаратів

Існують спеціальні засоби від пилових кліщів, а також тести для визначення їх концентрації, наприклад, «Акарекс». Дія препаратів зберігається протягом одного-двох місяців після обробки, але дуже важливо дотримуватися заходів обережності і уважно читати інструкцію по застосуванню.

Для боротьби можна використовувати і хімічні засоби: акарацидную добавку, акарацид, противоалергенні і антикліщові речовини. Вони можуть бути у вигляді пен, порошків та аерозолів, миючих засобів.

М’які меблі та килими можна обробляти спреями «Easy Air», «Allergoff». При пранні можна використовувати добавки, наприклад, «Allergen Wash». Обробляти поверхні зручно серветками, до складу яких входять спеціальні кошти – це допоможе позбавитися від кліщів.

Господарі, у яких немає ознак алергії, впевнені, що у них в квартирі цих особин немає. Але відсутність реакції організму на шкідника – це не показник. Кліщі є практично скрізь, відрізняється тільки їх концентрація.

Дуже важливо проводити профілактичні роботи і створювати в квартирі умови, непридатні для життєдіяльності комах.

Залишити коментар