Малюнки на стінах своїми руками: робимо інтер’єр неповторним

Кожній людині час від часу хочеться змінити звичний інтер’єр квартири, але не завжди і не у всіх на це є вільні грошові кошти. Що ж робити, якщо дуже хочеться чогось новенького? Можна зайнятися перестановкою меблів, прикрасити штори різним декором, поповнити запас подушок на дивані. А можна просто зробити малюнки на стінах!

Це допоможе оновити інтер’єр з мінімальними витратами і принесе величезне задоволення, особливо тим, хто любить все майструвати і прикрашати своїми руками. Сумніваєтеся у своїх художніх здібностях? Не варто переживати з цього приводу, оскільки технологія проведення таких робіт дуже проста.

Вибираємо зображення

Щоб нанесений на стіну малюнок оживляв кімнату, надавав їй неповторну чарівність і добре виглядав в сучасному інтер’єрі, вибираючи його необхідно врахувати деякі особливості приміщення.

До числа цих особливостей входять:

  • Загальний стиль кімнати – майбутній шедевр повинен відповідати оточуючого простору, меблів, предметів декору. Він повинен бути доречним і актуальним. Також необхідно враховувати, де саме розташовані двері та вікно, яка освітленість кімнати;
  • Колірна гамма приміщення – усі використані в оформленні приміщення кольори повинні гармоніювати, тільки так картина на стіні буде дарувати гарний настрій, заряджати енергією і не стане дратівливим фактором;
  • Тематика кімнати – малюнок повинен відповідати призначенню приміщень. Так, для кухні, природно, більше підходить кулінарна тематика, для ванної кімнати – морська, ну а для спальні дитини – казкова;
  • Відстань до протилежної стіни – при невеликих габаритах приміщення занадто великі орнаменти будуть «тиснути» і викликати бажання відійти подалі від стіни, а дрібні просто загубляться і погано помітні.

Визначившись з тематикою і розмірами майбутнього шедевра, вирішивши, чи буде це звичайний плоский або об’ємний малюнок, можна приступати до вибору техніки нанесення і підбору необхідних інструментів.

Підбираємо матеріали

Виконати малюнки на стіні в сучасному інтер’єрі можна з допомогою різних складів, наприклад, акрилових водно-дисперсійних і темперних фарб, а також гуаші. Всі ці кошти мають свої недоліки і переваги, які необхідно обов’язково враховувати.

Найбільш популярними серед «домашніх художників», виконують малюнки на стінах у квартирі, є акрилові фарби, які дуже зручні у використанні, відмінно лягають на поверхню, будь то шпалери або пофарбована стіна, при необхідності швидко змішуються. Крім того картини виконані акриловими фарбами дуже довго тримається на стіні і зберігає свою яскравість і чіткість.

Виконавши правильний підбір акрилових фарб, і трохи потренувавшись у їх завданні, ви зможете отримати потрібні відтінки. Це можуть бути як малюнки з прозорим акварельними ефектом, так і «густі» і насичені картини з ефектом використання гуаші.

Визначаємося з технікою нанесення

Що стосується самої техніки нанесення малюнків на стіни своїми руками, то в даний найчастіше використовуваним є трафаретний спосіб, а також метод графіті. Для тих, хто зовсім не дружить з образотворчим мистецтвом найбільше підійде варіант нанесення зображення на стіну за допомогою проектора.

Трафаретний спосіб прикраси передбачає вирізання обраних форм, фігур, букв і т. д. з щільного матеріалу, найчастіше картону і наступні їх прикладання до стіни з тим, щоб обводити і зафарбуванням потрібних ділянок.

Метод графіті передбачає використання аерозольних фарб, трафарети при цьому також можуть бути використані. Використання проектора дозволяє швидко і легкоперенестивибраний вами малюнок на стіну. Для цього необхідно просто зробити світло в кімнаті тьмяним і направити промінь проектора крізь ваш малюнок на стіну і обвести його спочатку простим олівцем, а потім пензлем, з фарбами.

Який інструмент потрібен?

Для того щоб робота кипіла і приносила задоволення необхідно заздалегідь підготувати всі необхідні матеріали: трафарети малюнків на стіну, фарби, поролонові губки та воду для швидкої коригування зображення в разі необхідності, а також пензлі різного розміру. Краще всього запастися як мінімум трьома китицями з натуральною щетиною, використання яких буде зручним і комфортним.

Новачкам краще всього вибирати нескладні композиції з 3-5 відтінків і ні в якому разі не намагатися створити малюнок 3д на стіні без наявності відповідних навичок. Невеликий набір відтінків і мінімальні художні здібності потрібні для нанесення на стіну рослинного візерунка за допомогою трафарету.

Також для початку можна зупинити свій вибір на чорно-білому або одноколірному малюнку на стіну. Подібні орнаменти дуже прості у виконанні і опиняться під силу будь-якому.

Якщо кімната не може порадувати просторими габаритами, а вам дуже хочеться її візуально розширити, відмінним способом це зробити стане нанесення на стіну малюнка у вигляді вікна з чудовим краєвидом за ним. Проте для цієї роботи потрібна наявність певних умінь і навичок художника.

Крім пензлів і трафарету знадобиться палітра для змішування фарб. На цю роль чудово підійде звичайна біла тарілка, шматок ламінованого картону або пластикова кришка від будь-яких кухонних ємності.

Що стосується основи, на яку буде наноситися зображення, то воно не потребує особливої підготовки, якщо цілісність її не порушена. Це може бути стіна, покрита шаром акрилової фарби, обклеєна звичайними паперовими, вініловими або рідкими шпалерами. Єдина умова – малюнок на стіні найкраще виконувати з максимально гладкої поверхні.

Абсолютно неважливо, яке саме зображення на стіні ви вирішили створити, можливо, це буде просте і акуратне дерево або пейзаж, може бути казкові персонажі, глибини моря або блакитне небо, найголовніше робити все з душею і гарним настроєм і у вас обов’язково все вийде!

Залишити коментар