Прикрашаємо свій дім модними килимами правильно: поради по кріпленню

Килимова розкіш ще недавно вважалася еталоном краси кожного будинку. У часи радянського союзу було прийнято прикрашати стіни і підлоги яскравими барвистими пухнастими виробами. Напевно такий декор ще зберігся в квартирах наших бабусь і дідусів, які не звикли змінювати свій образ життя і воліють прикрашати своє житло по-старому.

Особливо цінувалися вовняні вироби, привезені з теплих країн, їх всіляко оберігали від навали молі, яка бажає поласувати натуральним матеріалом. Більш дешевий варіант – це килими, виконані з додаванням синтетики, проте зовнішній вигляд їх мало чим відрізняється від вовняних побратимів. Якщо такий екземпляр завалявся у вас в коморі, скручений в трубочку, то не поспішайте його викидати, можливо, прийшла черга вдихнути в нього друге дихання.

Так-так, мода на килимові вироби вирішила знову заволодіти декором наших будинків. Килим на стіні в інтер’єрі сучасності займає свої колишні позиції. Ось тільки далеко не всі знають, як повісити килим на стіну правильно.

Як правильно повісити килим на стіну без цвяхів або з ними: способи

Варто відзначити, що це справа дуже важлива. Із-за неякісного підвішування полотно може лягти неакуратними складками або ж просто провисне під своєю вагою. Виглядає це жахливо, краще залишити стіну голою, ніж спотворювати таким гобеленом.

Існує кілька способів кріплення:

  1. Найпростіший спосіб виконується цвяхами і молотком. За допомогою їх виріб за верхній край просто прибиваються до поверхні з кроком в 20 див. Швидко і просто. Але! Прибиваючи його таким чином, необхідно розуміти, що в самому килимі можуть залишитися дірки, він назавжди залишиться зіпсованим. Ну і, звичайно ж, стіна. Якщо в майбутньому килим треба буде зняти, маскувати жахливі, нехай не дуже великі, але часті отвори від цвяхів доведеться довго і болісно. Цей метод найкраще підійде для виробів з довгим ворсом, який добре маскує капелюшки цвяхів;
  2. Якщо немає бажання псувати так стіну і сам предмет, то краще всього скористатися дерев’яною рейкою, яку необхідно прикріпити дюбелями до стіни. Добре, якщо килим має розміри, збігаються з шириною кімнати, тоді дюбеля можна заховати у кутах. Безпосередньо до цієї реечке і прибивають гобелен. Варто пам’ятати, що килим буде відходити від стіни на товщину рейки, тому вибирати її краще тоненьку. Таку ж дошку можна прибити і знизу, Так полотно буде краще тримати форму. Не забудьте прикріпити його і тут цвяхами;
  3. Хорошим способом, який зберігає цілісність килимового виробу, вважається використання спеціальних кілець, придбати які можна в магазині фурнітури. Пришивати їх до полотна необхідно за допомогою міцних ниток, краще всього вибирати шовкові. Кільця повинні розташовуватися так, щоб їх не було видно зовні, і з кроком не більше 20 см, інакше полотно витягнеться. За них і підвішується пухнастий красень на цвяхи, прибиті до стіни або до дерев’яної рейки;
  4. Для цього способу необхідно взяти сталевий дріт, одні кінець якої потрібно прикріпити до дюбелю. До краю килима по всій довжині треба пришити вищезазначені кільця і протягнути крізь них дріт, закріпити другий кінець за дюбель. Таким чином, килим буде висіти на стіні, не провисаючи, немов штора. Це відмінний спосіб кріплення гобеленового килима на стіну;
  5. А якщо кілець немає? То як же тоді повісити килим на стіну без кілець? У цій справі допоможуть гачки для одягу, стара коробка і клей. З коробки треба вирізати квадратики, до яких необхідно пришити гачки бажано великого розміру. Такі заготовки необхідно приклеїти до стіни. На килимі ж робляться петельки з щільних ниток, за які він і вішається. Можливо, ця конструкція не дуже надійна для великих важких виробів, а ось гобеленові килими вона витримає з запасом міцності.

Килими в сучасному інтер’єрі знову стали показником достатку.

На них вже не ті витіюваті забарвлення і візерунки, а більш лаконічні і стильні орнаменти. Особливо популярними є картини, виконані у вигляді гобеленів.

Такі гобеленові килими у вигляді картин на стіну кріпити досить легко, вони відмінно прикрасять будь-який будинок, додадуть оригінальності та індивідуальності.

Залишити коментар