Самотність у сім’ї: причини, і як від неї позбутися

Створюючи сім’ю, мало хто з молодих людей припускає, що через 10-15 років у шлюбі вони можуть бути самотні в будинку повному людей. Як би парадоксально це не звучало, наявність чоловіка і дітей зовсім не рятує від почуття самотності. Психологи вважають цей феномен досить поширеним в сучасному суспільстві.

Причини

Основною причиною самотності в сім’ї є не любов, яка зникла, а брак спілкування, що з’явився з-за хронічної зайнятості домочадців. Багато чоловіків у віці від 20 до 50 років більшу частину часу приділяють роботі, заробітком, кар’єрі. Близько 85% жінок від 20 до 35 років займається доглядом за дітьми. В кінці дня зазвичай у подружжя немає ні сил, ні бажання, ні часу поцікавитися у другої половини як пройшов день. Кожен зосереджений лише на своїх проблемах.

Інтернет і телебачення також сприяють відчуженню подружжя. Всього 30 років тому люди вечорами збиралися в колі сім’ї за чашкою чаю і розмовляли один з одним. Зараз більшість воліє провести вечір, граючи в комп’ютерні ігри, спілкуючись в соцмережах, чи перемикаючи канали супутникового телебачення.

Розбіжність інтересів подружжя посилює самотність у сім’ї. Більшості жінок не цікава рибалка, а багато чоловіки терпіти не можуть шейпінг і шопінг. Кожен займається своєю улюбленою справою на самоті. Чим більше років люди прожили разом, тим менше точок дотику залишається між ними. Особисте життя кожного стає важливіше сімейних відносин. Якщо у подружжя немає спільних інтересів, цілей, захоплень, праці, то через 15-20 років спільного життя поруч будуть абсолютно чужі один для одного люди.

Самотність у сім’ї виникає не на один місяць або рік, воно розвивається поступово, і часто непомітно для обох подружжя. Чоловіки з часом все менше уваги приділяють жінкам. Вони повинні утримувати сім’ю і заробляти гроші, у них постійно з’являються нові цілі і життєві пріоритети. Жінки, зайняті веденням домашнього господарства і догляду за дітьми, чекають від чоловіка підтримки, розуміння і уваги. При цьому вони не намагаються відчути партнера і зрозуміти його бажання. Обидва сконцентровані тільки на власних переживаннях. У такій ситуації рано чи пізно між подружжям з’являється відчуження і байдужість.

Що робити

Гармонійні стосунки в сім’ї – це щоденна праця. Тільки на початку спільного проживання ви готові щодня слухати партнера, і приділяти йому увагу. З часом ви починаєте сприймати другу половину як даність, вважаєте, що все один про одного знаєте, і говорити вам особливо не про що. Ось з цього моменту і починається повільне віддалення один від одного.

Щоб зруйнувати з’явилося байдужість, навчитеся не тільки розмовляти з чоловіком, але і слухати його, навіть якщо вам це не цікаво. Кожна людина відчуває потребу виговоритися. Сьогодні ви послухаєте про нецікаву для вас риболовлю, завтра він вислухає, як ви пройшлися по магазинах. Це класична ситуація, коли один партнер приміряє на себе роль психотерапевта, а інший пацієнта.

Щоденний побут не тільки вбиває відносини. Він також може допомогти згуртувати сім’ю. Треба тільки правильно його організувати. Робіть щось разом з чоловіком і дітьми. Неважливо буде це спільна генеральне прибирання або приготування вечері. Головне – спільна справа, а в процесі знайдуться спільні теми для розмови. Так поступово повернеться взаєморозуміння і довіру.

Жінкам, які звернулися зі скаргами на самотність у сім’ї, психотерапевти рекомендують дотримувати наступні правила:

  • Заведіть сімейну традицію. Це має бути якесь радісне захід, в якому братимуть участь усі члени сім’ї. Не настільки важливо буде це щорічний туристичний похід у гори або щомісячне відвідування парку розваг. Головне, щоб всі члени сім’ї отримали задоволення від спільного проведення часу.
  • Діліться один з одним враженнями. Якщо чоловік не захотів йти разом з вами по магазинах або на концерт, а відправився з друзями на футбол, це не означає, що ви йому байдужі. У кожної людини повинна бути можливість провести час так, як йому хочеться. Головне, потім розповісти один одному, чим ви займалися, яке враження це на вас справило. В такому разі у вас буде безліч тем для розмови.
  • Цікавтеся справами чоловіка. Навіть якщо він односкладово відповідає на ваші питання, не припиняйте розмовляти з ним, розпитувати про нові події в його житті, і розповідати про своїх.
  • Відзначайте свята. Купіть подарунки для своїх близьких, привітайте їх, і вони дадуть відповідь вам тим же.
  • Живіть повноцінним життям, не забувайте про себе та своїх інтересах. Якщо ви цікаві, то і оточуючі будуть звертати на вас увагу.

Самотність у сім’ї – це не привід припиняти стосунки. При бажанні ви можете все виправити. Потрібно тільки постаратися знайти або створити те загальне, що буде тримати вас разом.

Залишити коментар