Що називають аморальною поведінкою?

Засуджуючи види аморальної поведінки, слід чітко розуміти, що мораль, зведення певних правил поведінки в суспільстві і сім’ї, сильно розрізняється в залежності від культурної та національної приналежності людини. Те, що для нашого суспільства є нормою, може служити показником аморальності в іншій країні і, навпаки.

Аморальна поведінка – приклади відмінностей у культурі

Наприклад, ловелас і бабій, змінює дружині з першою зустрічною, заслуговує осуду. Здавалося б, будь-яка жінка повинна обурюватися, дізнавшись про зраду коханого чоловіка. Однак в

Японії чоловік може з’явитися додому в нетверезому стані і в супроводі гейш, не викликаючи докору від дружини та інших членів родини.

Авторитет головного добувача настільки високий, що дружина з поклонами зустріне і проводить «професіоналок» і подякує за доставку чоловіка до подружнього ложа.

У тій же Японії в невеликих торгових магазинчиках і великих супермаркетах існують спеціальні стенди, на яких для продажу розміщені періодичні видання, практично не відрізняються від порно. Придбати їх може будь-хто, навіть підліток, і ніхто не сприйме це, як аморальну поведінку.

Дівчата в Японії досить рано вступають у сексуальні відносини, а чоловіки на вулицях вимовляють сальності щодо підлітків. І осуждаемые в Європі одностатеві зв’язки не викликають настільки різкого суспільного відторгнення, так як культ самураїв, які змушені відмовлятися від сімейних радощів, сприяв розквіту гомосексуалізму.

Тиск роботодавця сприймається, як норма. Якщо господар накаже, виконавець буде ночувати в офісі, так як робоче місце по суті є чимось на зразок клану, і для підтримання честі і успішності підприємства середньостатистичний японець буквально «ляже кістьми».

Чому наведено приклади, що стосуються Японії?

Тому що дана країна пізніше інших приєдналася до світової спільноти та традиційні культурні звичаї досі дуже живі в суспільстві. Можливо, хтось знає, що в цій країні дитині у віці 4-5 років дозволено все?

Малюк може плюнути на що проходить повз людини або запустити морозивом у вітрину магазину, але дана поведінка не буде розцінюватися як ознака невихованості.

Однак, починаючи зі шкільного віку, політика щодо дитини різко змінюється. Багато жителів Європи визнали б поведінка батьків аморальним, так як дитина піддається суворим покаранням за найменшу помилку і непослух.

Недаремно в Японії так високо кількість суїцидів серед підлітків, які не отримують належної уваги від батьків і суворо караються вчителями.

Втім, не варто думати, що Японія – єдина країна, для якої характерно аморальне і аморальне поведінка з точки зору російського обивателя. Чимало розбіжностей присутній у моральному кодексі країн Європи і мусульманського світу. Для прихильників ісламу присутність жінки з оголеними ділянками тіла – у вищій ступеня аморальне поведінка, за яке негодницу можуть навіть закидати камінням.

Тому, розмірковуючи про відповідність якостей людини моральним засадам, слід враховувати, в якому середовищі виховувався і що для нього є мораллю.

Аморальна і моральна поведінка, властива російській культурі

У теорії виховання людини має відповідати нормам поведінки. Найчастіше під цим розуміється звід правил, навіюваних з дитячих років, щоб людина була здатна заподіяти дискомфорт і відверту шкоду суспільству і його громадянам.

Зазвичай під поняття «аморальний вчинок» підпадають такі дії:

 • фізичні і словесні образи;
 • вживання нецензурних виразів;
 • надмірне захоплення спиртовмісними напоями;
 • свідоме шкідництво;
 • злочинна діяльність.

Як правило, в залежності від виду аморальної поведінки людина демонструє найгірші свої якості:

 • вульгарність;
 • невихованість;
 • розпещеність;
 • жадібність;
 • хіть;
 • обжерливість;
 • пристрасть до шкідливих звичок: табакозависимость, наркоманія, алкоголізм.

У більшості країн, у тому числі і в Росії, подібна поведінка стає причиною накладання штрафів та інших покарань, відповідно до ступеня вини особи, яка вчинила антигромадський вчинок. Приміром, аморальну поведінку на робочому місці є посилюють фактором, якщо роботодавець вирішив звільнити не надто активного, часто допускає помилки співробітника.

Хоча слід пам’ятати, що і у випадку аморальної поведінки роботодавця ображений працівник може домогтися матеріальної компенсації за принизливе ставлення, звернувшись до суду і представивши докази своєї правоти.

Дані стандарти діють не тільки на роботі. Вже існують приклади, коли домагалися справедливості діти, які страждають через аморальність власних батьків.

Тим не менше, необхідно пам’ятати, що для кримінального покарання або громадського, наприклад, позбавлення батьківських прав, необхідний факт злочинного діяння.

В іншому випадку, на жаль, покидьки й люди з збоченій мораллю легко уникають покарання, оскільки чітких меж норм поведінки до цих пір не існує.

Залишити коментар