Простріли в голові – причини болю ліворуч і праворуч

У зв’язку з шаленим ритмом життя майже кожна друга людина на планеті щодня відчуває головні болі. Вони можуть бути пов’язані з сильною перевтомою, стресами і нервовим перенапруженням.

Ми не надаємо їм належного значення, запиваючи їх знеболюючими препаратами, однак це може бути першим дзвіночком серйозного захворювання.

Простріли в голові – нормальне явище?

Найчастіше зустрічається різкий пульсуючий вид болю. Хворі зазвичай називають її – простреливающая. Ця патологічна біль пов’язана з неправильно виникли імпульсами, які йдуть від початку нервового стовбура, тобто з головного мозку, або від периферії – від закінчень нервових волокон.

У більшості випадків дані імпульсації свідчать про ураження якого-небудь з дванадцяти пар черепного нерва запального характеру внаслідок невриту або ж травми.

З медичної точки зору такі простріли називають спеціальним терміном краниалгия. В залежності від того, яку частину голови іннервує хворий нерв, буде залежати область поширення болю. При порушенні функцій лицьового нерва буде страждати скронева, заушная частину голови. Якщо зачеплений стовбур або гілки трійчастого нерва, болі будуть поширюватися на лобову, верхньощелепну частини черепа.

Крім цього, від нього буде залежати не тільки місце розташування патологічного вогнища, але і глибина болю. Якщо це поверхнева гілка, то біль буде поверховою, особливо неприємною при доторканні. Якщо гілка нерва розташована в глибоких структурах черепної коробки, то можливо і їх поразка.

Різкі болі можуть супроводжуватися іншими симптомами залежно від захворювання. При невритах лицьового нерва страждає частину обличчя праворуч або ліворуч – згладжується носогубна складка, опускається кут рота, з’являється слинотеча, сльозотеча на ураженій стороні. Мова стає невиразною. Очей не можна заплющити.

При запаленні трійчастого нерва страждає щелепний апарат. Для патології завиткового нерва характерне порушення слуху і вестибулярного апарату. Можливе запаморочення.

Нерідкі болі в шиї при остеохондрозі шийного відділу хребта, які іррадіюють в потиличну область. При остеомієліті кісток черепа простреливающие болю будуть супроводжуватися сильним больовим синдромом в кістках, підвищенням температури тіла, наявністю гнійних вогнищ.

Чому з’являються простріли в голові?

Якщо імпульс болю був одноразовим, це можливо на тлі нервового перенапруження або стресу, така ситуація не є серйозною. Але при часто повторюваних епізодах прострілів слід негайно почати шукати причину цієї патології.

Чому бувають простріли в голові — причини болю в скроневій області можуть бути дуже різноманітними:

  • Перше місце в списку по праву займає запалення черепних нервів. При невритах лицьового нерва частіше простріли бувають в скроневій області. Але не варто плутати їх з болем напруги, яка носить гнітючий характер в тій же частині голови;
  • Алкогольна і токсична нейропатія;
  • Хондроз, міжхребцеві грижі, протрузії дисків. У разі таких причин біль локалізується в потилиці, потім плавно перетікає в скроневу і лобову області;
  • Запальні захворювання органів голови: синусити, отити, гайморити, запалення глазничной частини. Розвинулася патологія може перейти на нервові стовбури, що призведе до їх ураження;
  • Різні новоутворення в черепній коробці можуть здавлювати нерви і порушувати їх роботу, що призводить до відповідної симптоматики.

Локалізація болю і її значення:

  • Простріли в лобовій області з’являються при переохолодженні організму, можуть виникати спонтанно або при натисканні в больовій точці над бровою-місце виходу гілки;
  • Пульсуючий біль в скроневій області. Це сама иннервируемая область, тому може бути безліч причин її виникнення. Іноді від болю можна позбутися при інтенсивному масажі скронь;
  • Пульсація в тім’яній області зазвичай пов’язана з захворюваннями шиї. Біль виникає з однієї сторони або з обох одночасно;
  • Потилична краниалгия виникає при остеохондрозі шийного відділу хребта, травмах і грижах хребців, при знаходженні на протязі.

Медикаментозне лікування

Лікування в першу чергу залежить від причини появи болів в скроневій області. Якщо це банальна застуда, як кажуть, продуло, то необхідно просто обмотати голову і шию шарфом і уникати подальшого переохолодження.

При розвитку остеохондрозу лікування повинно бути комплексним і складатися як з лікарських засобів, так і фізіотерапевтичних процедур, масажу і ЛФК.

З медикаментів в першу чергу корисними будуть нестероїдні протизапальні препарати. До таких належать «Диклофинак», «Німесулід», «Вольтарен».

Дані лікарські засоби мають протизапальну, знеболюючу дію. Для підвищення ефективності одночасно проводять внутрішньом’язове введення і зовнішнє втирання – у вигляді мазей. Доза та курс лікування завжди індивідуальні.

Для зміцнення і наростання кісткової тканини призначають препарати з глюконатом кальцію. Дуже ефективним препаратом є «Артра» в капсулах. При сильних болях можна використовувати знеболюючі «Брав», «Спазган», «Кеторол».

У терапії застосовуються мазі: «Випросал», «Хондроксид», «Вольтарен», «Диклофенак» та інші. На фармацевтичному ринку зараз дуже великий вибір даних лікарських форм.

Після стихання гостроти процесу можна приступити до фізіотерапії. Електрофорез, УВЧ. Масаж шийно-комірцевої зони слід робити з обережністю, не перестаратися, щоб не завдати шкоди.

При невритах використовуються також протизапальні засоби, ноотропні препарати – «Пірацетам», «Фенотропіл», «Ноотропіл». Судинні медикаменти сприяють поліпшенню мозкового кровообігу, активують мозковий метаболізм – «Актовегін», «Церебролізин», «Цитофлавин».

Якщо запальний процес викликаний гнійним вогнищем, то необхідно провести курс антибіотикотерапії. Тільки для початку потрібно визначити чутливість збудника до препаратів. В більшості випадків використовуються захищені пеніциліни – «Амоксициліну клавуланат», «Амоксиклав», «Аугментин». В якості препаратів резерву використовують цефалоспорини з внутрішньом’язовим введенням.

При новоутвореннях центральної нервової системи потрібна консультація онколога. Потім він призначить відповідне лікування, швидше за все хірургічне.

При нейропатиях різного генезу в першу чергу необхідно виключити причину, внаслідок якої розвинулася дана патологія, а далі проводиться тривалий відновне лікування.

В періоді реабілітації широко використовують точковий масаж, лікувальну гімнастику. Для розвитку мімічної мускулатури необхідно проводити перед дзеркалом. Ефективно обговорювання важких букв, фраз, скоромовок. Масування точок виходу нервів.

Профілактика захворювань

Щоб уникнути таких страшних захворювань, необхідно берегти себе – уникати сильно провітрюваних приміщень, вчасно лікувати вірусні та бактеріальні захворювання. І варто пам’ятати, що всі хвороби від нервів.

Намагайтеся не піддаватися стресових ситуацій та нервове перенапруження. Випробовуйте більше позитивних емоцій і будьте здорові.

Пам’ятайте, що ваше здоров’я часто цілком і повністю залежить тільки від вас. Бережіть себе!

Залишити коментар