Симптоми аденоми молочної залози: що робити, якщо в грудях відчувається ущільнення?

Не секрет, що випадки раку настільки почастішали, що практично кожен з нас став канцерофобом, нехай і не говорить про це прямо. Однак потрібно вміти розрізняти доброякісні та злоякісні пухлини, щоб не панікувати і не «спалювати» свої нервові клітини раніше часу.

Але, знову ж таки, свідомо турбуватися не потрібно – цілком можливо, що у вас звичайна фіброзна аденома молочної залози.

Звідки береться пухлина?

Симптоми аденоми молочної залози можуть насторожити навіть самого спокійного і психічно врівноважену людину. І дійсно, дане захворювання є вагомою причиною для звернення до спеціаліста-мамолога. Це необхідно зробити хоча б для того, щоб диференціювати новоутворення і виключити рак.

І звичайно, будь-яку пухлину молочної залози потрібно лікувати, щоб в результаті вона не малигнизировалась, тобто, не перетворилася з доброякісною в злоякісну. Отже, що ж таке аденома молочної залози, і як її діагностують і піддають адекватної терапії?

Аденоми молочних залоз – це доброякісні новоутворення, які формуються з залозистої тканини грудей. Зазвичай жінки діагностують їх самостійно, промацуючи грудей.

І якщо цього не робити, особливо після тридцяти років, можна упустити розвиток такої патології, що абсолютно неприйнятно з пухлинами в принципі.

Крім регулярної самостійної діагностики, вам варто періодично відвідувати мамолога та гінеколога, навіть якщо ви ні на що не скаржитесь. Профілактичні огляди дуже важливі, оскільки на них патології (навіть найсерйозніші) можуть бути виявлені на ранніх стадіях, коли їх можна легко вилікувати і захиститися від рецидивів.

Фіброаденома включає в себе не тільки залізисту, але і фіброзну (сполучну) тканина. Таке новоутворення зустрічається ще частіше. Зазвичай воно має чіткі межі, тому моментально прощупується при самостійної діагностики. Нагадує воно кульку або волоський горіх. До речі, розміри аденом грудей дуже сильно варіюється – пухлина може бути як зовсім мініатюрною, так і настільки великою, що деформує молочну залозу.

Доброякісні новоутворення в молочних залозах найбільш часто спостерігаються у жінок репродуктивного віку, рідше-у тих, хто вже пройшов менопаузу і клімактеричний період. Фіброаденоми можуть бути виявлені і у п’ятнадцятирічних, і у тридцятирічних пацієнток. В менопаузу і клімакс аденома теж може виникнути, так як організм жінки зазнає глобальну гормональну струс. В потенційну групу ризику майже автоматично потрапляють вагітні жінки, всі з тих же причин.

Незважаючи на початкову доброякісність пухлини, її не можна недооцінювати». У разі якщо аденоми в молочній залозі множинні, ризик їх еволюціонування в онкологію істотно зростає. Одинична пухлина рідко малігнізуються, однак медицині відомі і такі випадки. Тому лікування аденоми молочних залоз обов’язково в будь-якому випадку, незалежно від ваших особистих припущень і домислів на цей рахунок. Пам’ятайте про те, що будь-яка пухлина – це пухлина, і ніякої реальної користі вашому організму вона не несе.

Тубулярная аденома молочних залоз являє собою пухлину з правильних тубулярных структур, які віддалено нагадують альвеолярні (судинні) ходи грудей. У вузловій аденомі молочної залози тканини, що формують її, розташовуються хаотично, а саме новоутворення нагадує кульку. Його обсяг може досягати габаритів тенісного м’яча.

І тубулярная, і вузлова пухлина вимагає лікування, пов’язаного з втручанням професіонала. Ні в якому разі не намагайтеся піддавати пухлини терапії в домашніх умовах і не намагайтеся вилікувати їх народними засобами. Особливо це стосується прогрівань, які вам можуть порекомендувати «добрі» порадники. Врахуйте, що якщо лікувати аденому таким способом, можна спровокувати її стрімку трансформацію в рак.

Симптоми і ознаки: як вчасно розпізнати захворювання?

Як вже згадувалося, розпізнати захворювання самостійно не складе вам великої праці. Зазвичай аденома чітко прощупується в тканинах, в принципі, як і будь-яка інша пухлина. Саме з цієї причини медики рекомендують усім жінкам самостійно досліджувати свої молочні залози як можна частіше.

При пальпації дана пухлина не дає виражених больових відчуттів, однак натиснення на неї пальцями все ж здатне доставити вам певні дискомфортні відчуття.

Цікавий факт: фіброаденома є гормонозависимой пухлиною, а тому в передменструальний синдром або менструацію має властивість розм’якшуватися. Ви можете відчути, як в ці періоди знижується її щільність.

При аденомі соска симптоми дуже специфічні і тривожні; серед них:

  • Пухлина соска і ареоли;
  • Сильне запалення, локалізоване в цій частині грудей;
  • Серозні або кров’янисті виділення із сосків (або одного соска на тій грудей, де локалізується новоутворення);
  • Різкі болі при натисканні на сосок.

Як бачите, подібну симптоматику легко сплутати навіть з онкологією. Тому, якщо ви виявили у себе подібні порушення – не впадайте у відчай, а зверніться до компетентної і грамотного лікаря. Він допоможе вам не тільки диференціювати порушення, але й розпізнати його етіологію, щоб боротися безпосередньо з першоджерелом проблеми.

Зазвичай подібні пухлини бувають гормонозависимыми, а тому гормональна терапія, за умови, що вона правильно підібрана, новоутворення повністю виліковується і не рецидивує. До речі, аденома в ряді випадків розсмоктується самостійно, але все ж, якщо ви виявили її у себе, не варто сподіватися на цей варіант. Відвідайте об’єктивну консультацію спеціаліста і дотримуйтесь його вказівок щодо терапії.

Як диференціювати аденому від онкологічної пухлини?

Щоб не впадати в жах заздалегідь, виявивши у себе в грудях пухлина, слід знати типові характерні ознаки аденоми.

Вона, на відміну від ракової пухлини, є досить м’якою і рухомий. Пухлина пластична і легко пересувається в залозі при зовнішньому впливі.

Ракова пухлина зовсім інша – її поверхня рихла (у аденоми гладка), сама вона не є мобільною і постійно залишається на своєму місці, крім того, вона досить тверда і жорстка на дотик.

Тим не менш, аденому диференціювати самостійно не можна. Трапляється, що і рак проявляє себе подібним чином. Тому для того, щоб визначити точну природу новоутворення, важливо провести біопсію.

Також для об’єктивної діагностики доведеться пройти ультразвукове дослідження молочних залоз та мамографію. Якщо фіброаденома виявляється в молодому віці, у пацієнтки, як правило, не виникає необхідності робити ще і біопсію. У віці ж старше 35 років ця процедура обов’язкова.

Терапія аденома молочної залози

Таке неприємне явище, як аденома, повинне піддаватися лікуванню. Правда, деякі фахівці все ж вибирають тактику вичікування. Якщо пацієнтка молода, її пухлина не росте і не доставляє їй ніяких больових / дискомфортних відчуттів і не множиться – лікування проводити не потрібно. Правда, перебувати на обліку у мамолога та регулярно обстежуватись у нього ж вам все одно доведеться.

В інших випадках пухлина в обов’язковому порядку піддають лікуванню. У лікуванні фіброзної аденоми молочної залози може обиратися як консервативна, так і радикальна тактика. Все залежить від клінічного випадку, і визначити його складність може тільки грамотний мамолог.

Оперується аденома двома способами. Енуклеація увазі під собою резекцію тільки патологічного вузла, вироблену під місцевою анестезією за допомогою скальпеля. Секторальна ж резекція передбачає видалення не тільки самої аденоми, але і розташованих біля неї тканин.

Ця різновид хірургічного втручання актуальна тоді, коли є підозри на рак. Далі тканини обов’язково відправляють на специфічну експертизу.

Консервативне лікування аденоми молочної залози обумовлюється суворо в індивідуальному порядку.

У цілому, прогноз лікування сприятливий. Але жінка, що зіткнулася з прогресуючою аденомою, відразу потрапляє в групу ризику і стає на облік, оскільки в її грудях можуть почати формуватися нові патологічні разращения, які потрібно діагностувати в терміновому, невідкладному порядку.

Нехай все написане буде відомо вам лише в теорії, і будьте здорові!

Залишити коментар