Свічки для дітей кипферон

Імуномодулятори – препарати, які переважно використовуються на території Росії, і вже давно отримали визнання як в дорослому, так і в дитячій терапії. Одне з таких лікарських засобів – свічки Кипферон.

Вони бладают цілим спектром можливостей, але випускаються в єдиній дозуванні і переважно зорієнтовані на дорослий організм. Чи можна їх використовувати для лікування дітей, як правильно це зробити?

Супозиторії Кипферон: загальний опис препарату

Даний лікарський засіб належить категорії імуномодуляторів (цитокінів), тобто виступає регулювальником захисних сил організму.

Виробник – російська компанія АЛФАРМ. Активними речовинами Кипферона є людський інтерферон і комплексний иммуноглобулиновый препарат, якого тут всього 60 мг. Інтерферону ж в 1 свічці міститься 500 000 МО. Він отриманий з донорської крові, яка в процесі переробки перевіряється на ВІЛ та інші інфекції/віруси, включаючи гепатит, тому побоюватися споживачеві нічого.

Також використані емульгатори, парафін, кондитерський жир, що забезпечують препарату тверду основу, вода і натрієві з’єднання. Потрапляючи в організм, вони починають танути, після чого активна речовина всмоктується в кров.

 • Кипферон випускається у форматі супозиторіїв для вагінального і ректального введення. Принцип використання залежить від мети, яку переслідує призначена терапія.
 • Продаж препарату здійснюється блістерами на 5 і 10 свічок.
 • Дозування для Кипферона єдина, незалежно від того, дорослим він був прописаний або дітям. При цьому можлива зміна назви на «Кипферон 500», що означає частку інтерферону в складі.

Лікарі загострюють увагу на тому, що випуск препарату з меншою кількістю інтерферону робить його неефективним, однак і збільшення дозування на результат позитивного впливу не надасть. Саме це і обумовлює присутність на фармакологічному ринку єдиного варіанта супозиторіїв.

Терапевтичні властивості Кипферона впливають на запальний процес, полегшуючи його протікання, зміцнюють загальний імунітет організму, а також допомагають боротися з вірусами, мікробами та хламідіями. Потрібно відзначити, що на усунення патогенних мікроорганізмів, як антибіотики, Кипферон не орієнтований: він тільки ізолює їх і зупиняє їх активність, не дозволяючи їм розмножуватися. Крім того, за рахунок свого ректального/вагінального застосування, Кипферон не порушує мікрофлору ШКТ, що особливо важливо при використанні препарату такого типу у дітей.

Свічки Кипферон для дітей: інструкція по застосуванню

Стандартний список показань до застосування цього препарату починається з гінекологічних захворювань у жінок, серед яких хламідіоз, маткова ерозія, вульвовагініт. Однак можливі й інші цілі використання Кипферона: це переважно захворювання, при яких, так чи інакше, страждає загальний рівень імунітету, і, відповідно, не залежать від віку та статі хворого.

Зокрема, препарат може стати елементом комплексної терапії для лікування:

 • ротавирусных і бактеріальних інфекцій, серед яких сальмонельоз;
 • кишкового дисбактеріозу і кишкової інфекції;
 • будь респіраторних захворювань;
 • вірусних і бактеріальних інфекцій ротової порожнини і дихальних шляхів (включаючи бронхіт, пневмонію тощо);
 • герпесу;
 • гепатиту вірусної етіології.

Принцип використання та дозування, особливо в дитячій терапії, повинні встановлюватися безпосередньо педіатром. Офіційна ж інструкція пропонує використовувати противірусні свічки Кипферон для дітей наступним чином:

 • З метою лікування респіраторно-вірусних інфекцій, що зачіпають ротову порожнину або верхні дихальні шляхи, малюкам до року ставлять не більше 1 супозиторія на добу. Дітям віком від 1 до 12-ти років можна ставити по 1 супозиторію двічі на день, але точне дозування бажано вивести по чутливості організму, почавши з 1 свічки на добу. Дітям старше 12-ти років частоту використання Кипферона можна підвищити до 3-х разів на день.
 • Для боротьби з кишковими і ротавирусными інфекціями, а також з дисбактеріозом, схема роботи буде аналогічна: разове введення 1 свічки за добу малюкам до року, дворазове – дітям віком до 12-ти років, і триразове – підліткам старше 12-ти років. Тривалість такої терапії не повинна перевищити тижня. У разі відсутності бажаного ефекту (або будь-якої позитивної динаміки) відбувається заміна лікарського препарату.

Лікарі уточнюють, що максимальну ефективність від Кипферона (як і в цілому від препаратів на основі інтерферону) можна помітити, якщо почати його використання в перші дні захворювання, тобто на початковій стадії загострення. Після того, як воно перетікає в хронічне, даний лікарський засіб може виявитися практично марним.

 • Тривалість лікування встановлюється індивідуально, але при наявності пневмонії, менінгіту, цитомегаловірусної інфекції, ускладнень грипу лікарі радять проходити 2 курсу, між якими створюється інтервал в 5 діб.

Враховуйте, що, як і всі ректальні супозиторії, Кипферон потрібно вводити після дефекації, а більшість лікарів сходяться на думці, що попередньо варто зробити клізму. Для самих маленьких – обсягом 200-300 мл, для дітей старшого віку ця норма підвищується аж до 1 л. Щоб полегшити процес введення свічки, дитину потрібно покласти на бік і зігнути йому ніжки в колінах, а анальну область можна змастити рослинним маслом. Супозиторій вводиться так, щоб за ним в задній прохід увійшов вказівний палець на 1 фалангу.

 • На думку фахівців, можливо застосування Кипферона у дітей з перших днів життя, тобто вікові обмеження відсутні. Однак це не робить даний лікарський засіб абсолютно безпечним, і можлива поява побічних реакцій (які не вказані в офіційній інструкції), обумовлених індивідуальною непереносимістю компонентів Кипферона.
 • Заборонено використання Киперферона у жінок, що знаходяться на ранньому терміні вагітності (1 триместр), а також годують груддю. У дітей протипоказань до препарату немає: він може застосовуватися навіть у недоношених малюків.

Препарат не вступає в конфлікт з іншими противірусними ліками, тому часто призначається разом з якими-небудь медикаментами, спрямованими на лікування того ж інфекційного, вірусного або бактеріального захворювання. Однак, якщо вони теж базуються на інтерфероні або мають його в своєму складі, терапію слід проводити з обережністю. Незважаючи на відсутність відомих випадків передозування, скидати з рахунків індивідуальну реакцію організму не варто.

Свічки Кипферон: аналоги для дітей

В силу того, що вартість даного препарату серйозно завищена і становить 600 руб. за 10 свічок, а в деяких аптеках доходить і до 700 руб. за той же об’єм, для молодих батьків постає питання про підбір аналога Кипферона, який буде настільки ж безпечний, але і ефективний.

Фахівці радять придивитися до наступних варіантів:

 • Віферон. Такі ж противірусні супозиторії, що базуються на інтерфероні, але з аскорбіновою кислотою і ацетатом альфа-токоферолу. Приваблюють вони в першу чергу розбігом дозування активного речовини: 500, 1000, 3000 МО. Це дозволяє підібрати терапевтичну дозу з більшою точністю. Єдиний нюанс – можливі побічні реакції, що виражаються шкірними висипаннями і сверблячкою.
 • Лаферобіон. Теж у вигляді супозиторіїв, що працюють на інтерфероні. Варіанти дозування всього 2 – 150 і 500 тис. МО. В складі також є аскорбінова кислота. Випуск – по 3 і 5 супозиторіїв. Серед показань до застосування не тільки інфекції та вірусні захворювання, але і пухлини. При цьому тут довгий список протипоказань.
 • Эргоферон. Хороший бюджетний аналог, проте, належить до числа гомеопатичних лікарських засобів. Орієнтований на профілактику ускладнень при бактеріальних інфекціях, а також на запобігання ГРВІ, не пов’язаного з грипом. За принципом дії слабкіше Кипферона.

Важливо розуміти, що навіть при однаковому наборі активних компонентів найменша зміна дозування може привести до абсолютно різної реакції організму. Крім того, не можна виключити різниця обробки кожної речовини, що в підсумку і призводить до того, що навіть аналоги діють зовсім по-різному. Якщо Вам потрібно знайти заміну Кипферону для малюка, краще довірте це питання професіоналу.

Відгуки батьків і педіатрів

На думку лікарів, Кипферон добре підходить для лікування навіть самих маленьких – немовлят, яким заборонено більшість ліків, оскільки у них ще недосконалий імунітет і організм негативно реагує майже на будь-яке втручання. З позиції ефективності дані супозиторії теж визнані дуже гідними, а завдяки відсутності протипоказань вони можуть бути використані навіть без контролю лікаря.

З боку молодих батьків відгуки про свічках Кипферон для дітей теж переважно позитивні: зазначається зручність застосування, хороший результат вже після першої доби, а також відсутність негативного впливу на немовлят.

 • Регіна: Кипферон, звичайно, ліки вкрай дороге, особливо якщо врахувати кількість свічок в коробці. Але працює під час дитячих ГРВІ та при необхідності позбутися від ускладнень після щеплень відмінно. Перевіряла і на недоношеною дочки (1 рік 2 місяці), і на старшого сина (5,5 років). Діти переносять ліки відмінно.
 • Алла: Маленькій дитині страшно давати будь-які ліки, особливо якщо він надто чутливий, але при наявності температури під 39 вже не до сумнівів. Лікар, яка приїхала на виклик, дала нам цілий список препаратів, серед яких значився Кипферон. З нього і почали – здався самим безпечним, пхати весь набір в півторарічного малюка ми не захотіли. Проблем з введенням свічок не було, причому, в перший день ставили 2 шт. (інтервал – 10 год), всупереч інструкції. Далі вже перейшли на найменшу дозу. Кипферон спрацював добре: температура вже після першої свічки впала до 37,4. Більше стрибків вгору не було, дитина заспокоївся, навіть спав нормально. З інфекцією розібралися за 5 днів.

Підводячи підсумок, слід ще раз сказати, що про ефективність імуномодуляторів лікарі сперечаються до цих пір, але не можна заперечувати факт швидкого полегшення стану, особливо у дітей, що в сукупності з мінімальною кількістю побічних реакцій робить такі лікарські засоби популярними і в дитячому, і в дорослому терапії.

Залишити коментар