Норма грудного молока для новонародженої по місяцях

Як тільки на світ з’являється ваш новонароджений, у його батьків виникає маса питань з приводу того, як за ним доглядати, як годувати, що є нормою, а що ні, і як зрозуміти, чи все добре з малюком.

Самим першим питанням у цьому переліку зазвичай стає той, як же правильно годувати немовля і яку кількість молока в день йому потрібно.

Занепокоєння мам

Багато молоді мами кілька бентежаться, коли виявляють, що малюк вже з’явився на світ, а лактація мізерно мала.

У перший день після пологів з’являється тільки маленька порція молозива, і вони роблять висновок про те, що у них якісь проблеми з виділенням грудного молока, від чого можуть зі страху відразу ж намагатися вводити в його раціон суміші або штучне харчування. Всі вони бояться, що тієї кількості, яка виділяється природним шляхом не вистачить для новонародженого, і малюк залишиться голодним.

Насправді лікарі констатують знижену лактацію у вкрай рідкісних випадках, тому побоюватися того, що ваш малюк не буде ситим – нічого. Те, що виділяється в перші дні життя малюка – молозиво з грудей (густе, жирне молоко з жовтуватим відтінком) і є найкращим харчуванням для вашого малюка.

У його складі є все необхідне, щоб захистити організм дитини від інфекцій і вірусів, бактерій за рахунок ферментів і амінокислот материнського організму. А крім того, ту здавалося б, крихітну порцію молозива, яке виділяється, варто сприймати як норму – в такому зовсім незміцнілому організмі немає більшої можливості споживати обсяги молока або іншого харчування.

Нормальна лактація

Все звичайно залежить від об’єму шлунку новонародженого. Існує думка, що у дитини він розміром з м’ячик для гольфу, проте насправді він і того менше!

Тому «напихати» дитинку понад норми не варто та й не можна – його організм не здатний переробляти такі порції і буде постійно відригувати надлишок.

Не варто очікувати цього був фонтануючий молока з вашої грудей – природа все продумала наперед і дала саме ту порцію, яку і потрібно дитині. Адже в перші дні життя шлунок малюка складає всього 5-7 мілілітрів.

Це дуже і дуже мало, приблизно розміром з велику ягоду аґрусу.

Не варто сподіватися на те, що шлунок має властивість розтягуватися, тому малюк залишиться голодним.

Вчені довели, що у перші дні життя новонародженого такої властивості у його органу травлення ще немає – стінки шлунка досить тверді, щільні, більшу кількість молозива або молока не зможуть поміститися в шлунку, а будуть просто надходити назад у ротову порожнину, що може негативно позначитися на здоров’ї малюка.

Годування за правилами

Приблизно з третього дня після появи малюка на світ у мами виділяється вже все більш рідке молоко, воно все ще густовато, але його об’єм дещо збільшується. Природним шляхом об’єм шлунку новонародженого до цього моменту досягає приблизно двадцять-тридцять мілілітрів, що відповідає розміру волоського горіха середньої величини.

Тому кращим способом забезпечувати дитинку ферментами, живильними речовинами і вітамінами в цей період стане його часте годування маленькими порціями, щоб молоко встигало засвоюватися і шлунок поступово збільшувався в об’ємі. Різкий перехід і перегодовування в цьому віці може у майбутньому призвести до ожиріння дитини, порушення його обміну речовин і роботи шлунково-кишкового тракту.

По досягненню першого тижня життя шлунок малюка вже стає все більше – приблизно від 45 до 60 мілілітрів. Така тенденція продовжиться і надалі, тому варто продовжувати часті і регулярні годування малюка тим кількістю молока, яке йому потрібне і не понад цієї норми.

Поступово травна система малюка звикне до нової для нього їжі, що сприятливо позначиться на розвитку та інших життєвоважливих органів і систем. Так, вже до першого місяця життя дитини шлунок збільшується в обсягах до 150 міліграмів.

Щоб краще представляти, скільки ж це, варто взяти в руки куряче яйце. Однак ви не відчуваєте до цього часу вже дефіциту в молоці – адже чим частіше ви годуєте дитину, тим більше молока у вас виробляється – все взаємопов’язане.

Варто також зазначити, що, починаючи з четвертого дня, у матусі з’являється вже достатню кількість молока, однак від таких обсягів у породіллі можуть набрякнути молочні залози. Звичайно, у перші дні після появи таких симптомів годувати малюка буде складно і болісно для матусі. Однак це не привід різко переводити дитину на прикорм, просто варто потерпіти і часто потихеньку прикладати малюка до грудей. Чим частіше ви будете це робити, тим швидше пройдуть всі ваші симптоми, т. к. годування природним чином буде сприяти розсмоктуванню набряків і нагрубаний.

Як дізнатися, що малюкові достатньо молока

  • Щоб поліпшити розуміння того, яку ж норму повинен вживати дитина в перші тижні життя, вам варто обзавестися дозатором або кухонними вагами. Так ви зможете точно визначати дозу молока і не перегодовувати дитини.
  • Щоб розуміти, що ваш малюк вживає нормальна кількість молока, стежте за його сечовипусканнями. У перші дні життя нормою вважається «ходити по маленькому» маленькому разів шість або вісім на добу. Менша кількість говорить про часткове зневодненні організму. А «по великому» малюк без нестачі молока буде ходити не рідше як двічі на добу.

Є і більш оригінальний і дієвий спосіб дізнатися, скільки спожив дитина при годуванні: просто зважуйте його до їжі і після кожного разу. Та різниця, яку покажуть ваги, і стане кількістю вжитого материнського молока.

  • Звичайно, якщо через два тижні після пологів кількість молока у матусі не збільшується в обсягах виділення, то тут потрібно обов’язково звернутися до дільничного лікаря та педіатра. Можливо, що ви відчуваєте лактаційний криз, однак без кваліфікованого думки і висновки спеціаліста приймати самостійні рішення про переведення дитини на штучне годування або прийом вами медикаментів.

Залишити коментар