Як переодягнути новонародженого, відео

Як швидко пролетів цей безтурботний час вагітності. І ось настав той довгоочікуваний момент, коли ви нарешті стали мамою найкращого дитини на світі. На жаль, не кожна майбутня мама заздалегідь замислюється про те, як переодягнути дитину. Здавалося б, ну що тут складного? І ось и тримайте дитину на руках, він такий маленький і тендітний. З якого боку до неї підступитися? Як його переповити? Як поміняти підгузник?

Без паніки! Все набагато простіше, ніж здається. З кожним днем ви будете справлятися з усіма цими турботами краще і краще.

Приладдя для переодягання в пологовому будинку

У деяких пологових будинках стерильні умови – один із найважливіших принципів роботи. Тут щодня видають халати для мами і пелюшки для немовлят.

В інших пологових будинках матусь так не балують, тому заздалегідь зберіть всі необхідні речі для переодягання і підмивання дитини. Набір приладдя повинен бути наступним: 1 упаковка підгузників, 3-5 пелюшок, 2 пари шкарпеток, чепчик, 2 сорочечки, 2 пари царапок, гіпоалергенні вологі серветки, дитяче мило, градусник для води, м’яка губка, дитячий крем або присипка.

В пологових будинках, як правило, палати обладнані пеленальными столами з подушками з водонепроникного матеріалу. На полиці столу ви зможете виявити ємність з дезинфікуючою рідиною і серветкою. Перед тим, як покласти дитину на стіл і після того, як ви його переоденете, необхідно протерти стільницю і подушку цієї серветкою.

Готуємося до перевдягання

Заздалегідь приготуйте все необхідне для переодягання: підгузник і дитячий крем покладіть на край столу, рушник, мочалку і мило розмістіть біля раковини.

Перш ніж переодягати дитину, потрібно підмити, і поміняти підгузник.

Регулюємо температуру

Для початку слід налаштувати температуру води, для того щоб підмити дитину. Нормальна температура для цих цілей повинна бути від 35 до 37 С. Перший час краще всього користуватися градусником, а не спиратися на свої відчуття. Так ви точно налаштуєте комфортну для немовляти температуру. Їх шкіра ще не адаптувалася до зовнішньої середовищі, тому навіть незначні коливання можуть заподіяти їм неприємні відчуття і дискомфорт.

Раздеваем дитини

На пеленальний стіл постеліть пелюшку так, щоб її довга сторона була збоку і покладіть на неї дитину. Якщо вам пощастило, і ви потрапили в пологовий будинок, де видають пеленальні приналежності, то розгорніть дитини, зішкребіть забруднення вільним кінцем і злегка її підверніть, загорнувши всередину дитячі випорожнення, щоб не забруднити все навколо. Але якщо вам не так пощастило і пелюшки в пологовому будинку не видають, то доведеться користуватися ще й підгузками. Відірвіть липучки, розгорніть підгузник і передній його частиною витріть попу дитини.

Витирати слід спереду назад! Візьміть дитину за ніжки, потягніть їх вгору, піднімаючи нижню частину тулуба і витягніть з під нього підгузник.

Візьміть дитину на руки. Тримайте дуже міцно. Хлопчика найзручніше взяти під ліву пахву правою рукою і перевернути на живіт так, щоб його голівка лежала на передпліччі. Дівчинку краще взяти за праву ніжку правою рукою і покласти обличчям вгору так, щоб голова лежала в районі вашого ліктьового згину. Намагайтеся покласти дитину так, щоб лівою рукою можна було здійснювати інші дії, крім як притримувати його. Брудну пелюшку згорніть і покладіть в контейнер для брудної білизни. Підгузник можна покласти на край столу і викинути його після того, як закінчите маніпуляції з переодяганням.

Моєму малюка

Піднесіть дитини до струмені води, намильте руки дитячим милом і ретельно промийте всі забруднені ділянки. Якщо меконій, яким випорожнюються немовлята, ніяк не хоче відмиватися, то можна скористатися м’якою губкою. Підмиваючи хлопчика краще використовувати прохолодну воду (35 С), ця температура найкомфортніша для їх яєчок. Дівчаток треба завжди підмивати спереду назад.

Якщо підмивати дівчинку неправильно, це може призвести до подразнення і навіть до молочниці.

Рясно змийте мило водою. Намагайтеся не намочити ще не засох пупок новонародженого. Після підмивання загорніть малюка в рушник і віднесіть до сповивальному столику.

Переодягаємося

Розгорніть дитини і покладіть на пелюшку, розстелену поверх столу. Намажте складочки на ніжках, між сідницями і навколо статевих органів дитячим кремом або присипкою, залежно від необхідності. Якщо шкіра дитини починає адаптуватися до зовнішнього середовища і проступають різні ускладнення (висип, почервоніння, пухирі), то краще всього використовувати присипку. В інших випадках – крем.

Надіньте підгузник. Для цього розгорніть його, розправте застібки. Візьміться за обидві ніжки дитини і потягніть їх вгору лівою рукою, а правою підкладіть під його сідниці підгузник. Накладіть верхню частину і застебніть спереду, потягнувши за краї липучок. Міняти підгузник необхідно кожні 2-3 години і кожен раз, як дитина в нього покакає.

Тепер можете надіти чепчик, хоча в ньому, на думку педіатрів, немає ніякої необхідності, звичайно якщо в приміщенні тепло.

Якщо вам здається, що дитина підмерзає, то можна надіти на нього розлітайку і шкарпетки. Деякі мами намагаються звільнити ручки і загортають в пелюшку тільки ніжки. Якщо ви теж хочете вивільнити руки, то обов’язково надіньте на кисті дитини царапки. Він ще не вміє керувати своїми кінцівками і тому обов’язково подряпається. З іншого боку – загорнутий в пелюшку, як в кокон, малюк відчуває себе спокійніше, адже тут також тісно, як і у мами в животику. Сповиваючи ніжки, знайте, що туго їх перетягувати не можна. Це може призвести до деформації суглобів в тазової області і з віком дитина ризикує розпочати косолапить.

Хатні клопоти

Якщо в пологовому будинку за шкірою і складочками дітей доглядали медсестри, чистили їм носи і вуха, то ви молодець, за умови, що уважно спостерігали за їхніми діями.

Вдома краще використовувати замість крему стерилізоване масло. Для його отримання соняшникова олія досить прокип’ятити не більше однієї хвилини. Промажте їм складочки і за вухами, особливо в області під мочкою. Для того, щоб почистити ніс, скрутіть маленький джгутик з вати, змочіть його маслом і, вставивши неглибоко в ніздрю, обережно наблизьте.

Краще, якщо дитина перші місяці свого життя рідше буде перебувати в підгузниках. Їх шкіра дуже ніжна і вимагає особливого до себе ставлення. Можуть з’явитися попрілості і роздратування.

Ну ось, мабуть, і все. Курс молодого бійця пройдено. До перевдягання дитини готові! Ростіть здоровими і будьте щасливі!

Залишити коментар