Несумісність партнерів з-за різниці груп крові

Зустрічаючись, закохуючись і створюючи сім’ю, люди рідко замислюються, що у них різні групи крові і резус фактори. Народження дитини сприймається як належне, і люди не розуміють, як їм пощастило – особливо якщо в одного з них 4 група, а в іншого – 1, так і резуси не збігаються.

Якщо ж вагітність довго не настає, починають шукати причину цього. Чому природа не помічає в одних випадках несумісності груп крові партнерів, а для інших це стає перешкодою при зачатті – незрозуміло. Однак сучасна медицина навчилась допомагати таким сім’ям.

Ознаки несумісності партнерів при зачатті

Існують спеціальні тести – їх назва посткоїтальні. Для того щоб перевіритися, необхідна певна підготовка.

Так як визначається несумісність подружжя для зачаття?

 • Достовірний показник визначається, якщо самообстеження проводиться у фазу овуляції;
 • Необхідно протягом 3 діб утриматися від статевого життя;
 • Перед статевим актом потрібно ретельно помитися – без використання парфумерних засобів для інтимної гігієни;
 • Після статевого акту необхідно спокійно полежати на спині близько півгодини, підклавши під таз подушку, щоб зберегти якомога більшу кількість насінної рідини;
 • Митися перед візитом до лікаря не потрібно – інакше аналіз покаже неправильний результат;
 • Через 6 годин – не пізніше ніж через 10 – необхідно нанести візит до гінеколога.

Лікар не стане робити нічого страшного, боляче не буде. Мазок беруть на гінекологічному кріслі, як при звичайному огляді.

Мазок – секрет з піхви, в якому змішані жіночі виділення і сперма – поміщають під скло і розглядають під мікроскопом.

Під час дослідження необхідно визначити:

 • швидкість кристалізації слизу;
 • консистенцію секрету;
 • кислотність – значення рН-середовища;
 • розтяжність.

Виявляється активність – рухливість – сперматозоїдів – вона класифікується за 4 ступенями:

 • А – висока прогресивна;
 • Б – лінійна і нелінійна, повільна;
 • В – непрогресивна рухливість;
 • Р – сперматозоїда нежиттєздатні.

Якщо виявлена рухливість сперматозоїдів – ступінь В і Г, цервікальна слиз густа і в’язка, швидко закристаллизовалась, кисле середовище – це означає, що у подружжя несумісність при зачатті. Для плинирования сім’ї в цьому разі треба звертатися до фахівців за допомогою.

Несумісність груп крові при зачатті

На настання зачаття також впливає несумісність крові партнерів. Хоча вважається, що найбільш небезпечно розбіжність резус-факторів, але групи крові теж мають значення.

Найсприятливішою для материнства вважається кров 1 групи. Якщо у крові мами ще і резус позитивний, то на питання: «чи Може бути несумісність партнерів при зачатті?» твердо відповідають – НІ.

Антитіла до на чужорідний об’єкт не виробляються сперматозоїди не відторгаються, вагітність надалі – якщо немає інших факторів, що впливають на її перебіг – проходить нормально. Яка б не була групова різниця подружжя, зачаття це не заважає.

Якщо кров батьків по резус-фактору – навіть при розбіжності по групах і тоді довгоочікувана вагітність може бути у визначений термін. У цьому випадку легко протікає вагітність – дитина успадкує резус батьків, ніяких проблем не виникає.

Якщо при розбіжності по групах або резусом плід має материнські показники, ознаки несумісності не виникнуть. Обидва організму не мають агглютинина у складі крові, вагітність жінка виносить благополучно.

Несумісність при зачатті називається імунологічним непліддям. У цьому випадку імунологічні клітини партнера сприймаються жіночим організмом, як чужорідне тіло, і знищуються.

У жінки в крові виробляються антитіла, що вбивають сперматозоїди на стадії злиття з яйцеклітиною. Якщо зачаття все-таки відбувається – зазвичай це буває, коли внаслідок зниження імунного статусу перестають вироблятися антитіла.

Але на ембріональній стадії організм вже мобілізує всі сили на боротьбу з «ворогом», і еритроцити матері, проникаючи через плаценту, руйнують еритроцити плоду.

Поки медицина не знала, як лікувати несумісність при зачатті, пари залишалися безплідними, а якщо їм і вдавалося «обдурити» природу, довгоочікувана вагітність закінчувалася викиднем.

Для материнського організму ця боротьба не закінчувалася з відторгненням чужорідного елементу. Жінці доводилося довго відновлюватися, так як печінка працювала «на знос», значно збільшуючись в розмірах. Це викликало розвиток недокрів’я – анемію.

Якщо жінка все-таки доношувала вагітність, то немовля – всі 9 місяців боровся за виживання – народжувався слабеньким. У нього діагностували фізіологічну жовтяницю, яку доводилося лікувати тривалий період, а іноді й водянку головного мозку і навіть відставання в розумовому розвитку, так як фізіологічні відхилення на ембріональній стадії позначаються на стані головного мозку і центральної нервової системи.

Зона ризику по групі крові

Зачаття легко відбувається, якщо група крові жінки і чоловіки збігаються, або у жінки – якщо розглядати стосовно цифрового фактора – група нижче.

Найважче завагітніти жінці з 4 групою крові, їй необхідно зустріти чоловіка з тією ж групою і – бажано – з тим же резусным фактором.

Однак групи крові все-таки мають значення набагато менше, ніж резус-фактор, і «займатися» їм починають, тільки якщо подружжя довго не можуть виконати свою мрію – завести дитину.

Що робити при несумісності при зачатті?

Заздалегідь потрібно зайнятися плануванням вагітності – лікарі допоможуть розрахувати найкращий час для зачаття, введенням імуноглобулінів підготують материнський організм до впровадження плода.

Може бути, потрібно провести ЕКО – і в організм матері введуть вже сформувався ембріон, перші тижні постійно контролюючи утворення антитіл за допомогою медичних препаратів.

Як тільки плацента починає формуватися, потрібно зробити біопсію хоріона. Іноді потрібно провести процедуру кордоцентеза.

Кордоцентез – кров для дослідження беруть з пуповини плода, встановлюючи її показники, перевіряють молекулярно-генетичну структуру, вважають кількість хромосом у клітинах. Цей аналіз допомагає зрозуміти, як формується плід, чи немає відхилень у розвитку органічних систем.

При виявленні вроджених аномалій, положення – в більшості випадків – можна виправити. В даний час проводять переливання крові на внутрішньоутробної стадії, коригуючи стан майбутньої дитини і запобігаючи патології розвитку.

Сучасна медицина допоможе вирішити проблему сім’ї з допомогою екстракорпорального запліднення або внутрішньоматкової інсемінації.

Якщо вагітність довгоочікувана і планується заздалегідь, потрібно дотримуватися лікарських рекомендацій і заздалегідь здати кров, щоб визначити всі параметри, необхідні лікарям для коригування зачаття.

Залишити коментар