Як позбутися від ліні: вибираємо правильну мотивацію

Напади ліні бувають навіть у найсумлінніших працівників і переконаних трудоголіків. Але якщо хронічні ледарі, для яких неробство – спосіб життя, не соромляться визнавати своє небажання що-небудь робити (а деякі навіть пишаються ним), то людей працьовитих часто мучать докори сумління «за виявлену слабкість». У пошуках способів подолати цю слабкість такі люди звертаються до гуглу з питанням «Як позбутися від ліні?» Пошукова система видає чимало статей, суть яких зводиться до одного спільного знаменника: лінь є результатом недостатньої мотивації. Щоб побороти напад неробства, потрібно правильно мотивувати себе. Яким чином – вирішувати вам.

Клин клином вибивають

Якщо вам не хочеться нічого робити – не робіть! Сядьте на стілець, випряміть спину, покладіть руки на коліна і сидіть нерухомо, розглядаючи шпалери або пейзаж за вікном. Ви самі побачите, що бажання зайнятися корисною справою прийде досить швидко. А саме корисну справу здасться вам більш цікавим і захоплюючим, ніж сидіння на стільці і мовчазне споглядання.

Вперед і з піснею

Під звуки музики будь-яка робота йде веселіше. І ранкова зарядка, прибирання квартири, і навіть розумову працю. Так-так, ви не помилилися. Писати складну курсову роботу або готувати річний бухгалтерський звіт можна під музику! Тільки не під ритми, які лунають з радіо, а під тиху розслаблюючу мелодію для релаксації. Вчені довели, що таке фонове супровід знімає стрес, неминучий при виконанні відповідальної розумової роботи, і одночасно стимулює діяльність мозку. Таким чином, ви отримуєте одночасно і релаксацію, і стимул до роботи.

Почніть з нудних справ

Якщо вам ліньки писати статтю або розучувати чергове музичний твір, займіться чимось більш рутинною і нудною. Наприклад, розморозьте холодильник або затейте генеральне прибирання в санвузлі. Після важкого побутового праці будь-яка творча або розумова робота, навіть сама позбавлені, здасться вам цікавою і захоплюючою!

Винагороджуйте свою працю

Себе треба любити, хвалити і балувати! Тому не соромтеся за будь-яку виконану роботу, будь то миття підлоги або лагодження комп’ютера, обходити себе винагородою. Це може бути і похвала собі коханому («Ай да я, так швидко і якісно впорався»), і «плюшка» у вигляді шоколадки або чашки кави в улюбленій кав’ярні, і вкладення у велику ціль (зробив роботу – отримав гроші – відклав частину заробленого на нову плазму або закордонну поїздку). Будь праця гідна оплати, чому б не нагородити самого себе?

Відкладіть на завтра

Кажуть – не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні. Але життя – річ суперечлива, і іноді відкласти на завтра можна і навіть потрібно! Якщо у вас великий обсяг роботи, почніть з самого легкого і цікавого вам справи. Наприклад, вам потрібно написати домашнє завдання, помити посуд, перебрати гардероб у шафі, вимити вікна. Вирішіть для себе, що вікна можуть зачекати, і починайте з того, що найбільш захопить вас. Процес роботи настільки затягне, що ви самі не помітите, як встигнете зробити все, а потім будете шукати, чим би ще зайняти руки.

Женіть депресію поганою мітлою

Пригнічений і депресивний стан – одна з найбільш поширених причин нападів неробства. Про трудотерапії знає кожен психіатр і психолог. У спеціалізованих установах в реабілітаційну програму для хворих входить побутової працю – прибирання території, миття посуду і т. д. Якщо ви пригнічені, не знайти краще антидепресанту, ніж мітла або швабра. Фізична праця трохи провітрить мізки» – тепер можна приступати і до розумової роботи. На зміну пригнобленого стану прийде відчуття задоволення. А якщо ви ще й придумаєте собі нагороду за те, що зробили роботу, від нападу депресії не залишиться і сліду!

Початок – половина справи

Найголовніше в будь-якій роботі – розпочати її. Придумайте собі мотивацію. «Раніше сяду раніше вийду», «закінчу роботу – куплю собі шоколадку», «я кращий студент на потоці, тому у мене буде краща курсова». Згенеруйте для себе причину або привід, за яким ви повинні негайно почати що-небудь робити. Немає бажання – придумайте його. Чим багатший у вас уява, тим цікавіше мотивацію ви собі створите. І, відповідно, тим креативніше буде ваш підхід до будь-якої праці.

Нарешті, найголовніше. Не забувайте, що будь-яку роботу, за яку ви беретеся, ви робите не для когось, а, в першу чергу, для себе. Пам’ятайте: ви заслуговуєте того, щоб постаратися для себе і отримати за це якусь нагороду, починаючи з матеріальної вигоди і закінчуючи особистісним зростанням.

Залишити коментар