Міст на зуби: технологія протезування та заміщення без обточування

В сучасному ритмі життя, коли залишається зовсім мало часу на самого себе, нерідко виникають проблеми з порожниною рота. Візит до лікаря постійно відкладається через повсякденних справ, у результаті зуб руйнується і часто не підлягає відновленню.

Однак не варто впадати у відчай, сучасна медицина пропонує відмінне рішення – міст на зуби.

Показання до застосування

Дана процедура по протезуванню застосовується в стоматології вже тривалий час – понад 25 років. Зовні протез ніяк не відрізняється від справжніх зубів, він має природний вигляд і відповідний розмір.

Після його встановлення не відчувається дискомфорту, а до пацієнта повертається здатність повноцінно пережовувати їжу.

Установка мосту на зуби не відбивається на смаку і чутливості до температури, тому процедура отримала досить широке застосування.

Показанням до заміщення мостовими протезами є відсутність 1 — 4 передніх зубів або одного жувального за умови існування бічних зубів. На них після процедури буде розподілятися підвищене навантаження.

Технологія мостового протезування

Такі протези можуть бути виготовлені з різних матеріалів, однак найбільшою популярністю серед пацієнтів користуються мостоподібні конструкції на зуби з металокераміки. Вони дуже міцні і перевершують інші матеріали по своїй естетичності.

Зовні вони виглядають абсолютно природно, облицювання підбирається під колір емалі сусідніх зубів. Ще одним плюсом протезів з металокераміки є можливість створення досить протяжних мостових конструкцій.

Багато пацієнтів стоматологів цікавляться, як ставлять міст на зуби. Дана процедура виконується в кілька етапів.

Зважаючи на те, що при розмові або посмішці дефекти ротової порожнини особливо видно, зазвичай міст з металокераміки на передні зуби у пацієнтів завжди в пріоритеті.

 • Перший етап включає в себе обов’язкове відвідування стоматолога, який проконсультує пацієнта про можливі способи протезування, оцінить загальний стан порожнини рота і проведе санацію в разі необхідності.
 • Наступний і найважливіший етап — препарування. Зуби, розташовані по боках, депульпіруют, після пломбують канали і обточують під майбутню коронку. У разі сильного руйнування їх додатково зміцнюють особливими вкладишами.
 • Після препарування виготовляють зліпки і визначаються з кольором майбутніх протезів. Ці дані передаються до лабораторії, де по макету виконують всю конструкцію мосту: коронки на опорні зуби і мостоподібний протез. Їм є зуби з анатомічними фісурами або штучні.
 • У середньому виготовлення мостової конструкції займає до трьох тижнів. В цей час зазвичай встановлюють тимчасовий міст на зуби. Його завдання полягає в захисті зуба від інфекцій і впливу зовнішніх факторів, а також збереження естетичного вигляду посмішки в цілому. Якщо у пацієнта варто тимчасовий міст, то йому можна забути і про незручності при пережовуванні їжі.
 • Передостаннім кроком є примірка і подальша підгонка протеза.
 • Заключний етап являє собою фіксацію мосту з використанням особливого стоматологічного цементу, скріплюючого зуби з коронками.

Звикання до протеза в середньому займає близько тижня. За аналогічною схемою роблять міст з металокераміки на жувальні зуби.

Як швидко після видалення зуба ставиться міст

Замінити втрачені зуби мостовими протезами можна тільки після видалення. Багатьох пацієнтів хвилює питання про те, коли можна ставити міст після видалення зуба. Терміни можливого заміщення втрачених зубів завжди встановлюються для кожного випадку в окремому порядку.

Як говорилося вище, установка мостів з металокераміки — багатоетапний процес. Тому виконати процедуру за один візит до стоматолога не вдасться.

Після видалення зруйнованих тканин протези у вигляді мосту можна встановлювати відразу ж після загоєння рани. Зазвичай цей період займає від тижня до 10 днів. Якщо ж, зважаючи індивідуальних особливостей пацієнта, підготовка до заміщення затягується, то йому прийнято виготовляти тимчасові протези. Такі конструкції незамінні для фронтальної частини щелепи.

Для термінів протезування мостами з металокераміки існує правило – чим швидше, тим краще. Іншими словами, терміни адаптації до протезів істотно скоротяться, якщо виконати заміщення в невеликі терміни після втрати зуба.

Що робити якщо болить зуб під мостом

Навіть відточена роками техніка процедури не виключає помилок. У деяких пацієнтів болить зуб під мостом, що робити в такій ситуації підкаже лише досвідчений лікар.

Причиною зазвичай служить неякісна підготовка:

 • неповне цементування каналів, в такому випадку можуть хворіти навіть депульповані зуби;
 • неякісні матеріали, просідаючі з часом і утворюють порожнечі, куди проникає інфекція;
 • випадкові отвори в пломбируемом каналі, що виникають в результаті роботи лікаря;
 • некоректна установка штифта;
 • потрапляння в порожнину зубів чужорідного тіла (зломлені
  частинки інструменту).

Крім болю, зазвичай відзначається чутливість на холодну і гарячу їжу або питво, дискомфорт при жуванні, відчуття пульсації.

Стратегія лікування пацієнта з зубним болем підбирається в індивідуальному порядку. Одним із способів є зняття коронки, санація і установка нового протеза натомість деформованого.

Також лікар може отримати пошкоджені тканини зуба через просвердлені в верхній поверхні отвори, які потім пломбуються. Цей метод застосуємо для живих зубів, у яких спостерігається підвищена чутливість. Вона є свідченням карієсу і легко ліквідується лікарем.

Якщо пацієнт скаржиться на ниючі болі в скроневій області і вушних раковинах, то це наслідки запалень в депульпированном зубі. В даному напрямку складність вирішення питання залежить від наявності штифта.

При його відсутності стоматолог розкриває коронку, поміщає ліки для зняття запалення і встановлює постійну пломбу.

У разі кріплення зубів на штифт потрібно втручання хірурга, який виконує надріз десни, видаляючи вогнище запалення.

Щоб уникнути проблем після протезування необхідно попередньо зробити рентген. Знімок дозволить переконатися у відсутності кіст, дефектів пломбування каналів і осколків стоматологічного інструменту.

Протипоказання до проведення процедури по установці мосту на зуби

Вивчивши інформацію про те, як роблять міст на зуби, не поспішайте з вибором фахівця для цього. Пацієнту необхідно переконатися, що йому можна поставити міст з металокераміки.

Незважаючи на те, що процедура давно вивчена і є традиційною в стоматології, до її проведення існує ряд обмежень:

 1. Пародонтоз в ускладненій формі;
 2. Гострі запальні захворювання порожнини рота;
 3. Бруксизм (скреготіння);
 4. Остеопороз;
 5. Патологія прикусу (знадобиться попереднє лікування);
 6. Патологія, пов’язана з швидкою стертістю зубів;
 7. Протипоказання до хірургічного втручання (низька згортання крові, ризик алергії на місцеву анестезію та інше);
 8. Відсутність більш 4 різців, 1 моляра і 2 премолярів.

Негативні сторони

Головним плюсом мостової конструкції є заміщення втрачених зубів.

Тим не менш, метод зовсім не позбавлений недоліків, основними серед яких є необхідність обточування і депульпування зубів. Причому обточувати покладається навіть здорові зуби.

Пацієнти з мостоподібними конструкціями з металокераміки повинні приділяти особливу увагу догляду за ротовою порожниною, щоб вони прослужили довго і не доставляли додаткових турбот.

Самим головним негативним фактором вважається непомірна навантаження на бокові опорні зуби, під регулярним впливом якої вони можуть псуватися і навіть розхитуватися.

Не виключені випадки, при яких можлива втрата зубів, службовців опорою конструкції. Особливо такі неприємні наслідки, якщо встановлений міст на передні зуби.

Чи можливо встановити протези без сточування зубів

Стоматологія наших днів, на щастя, пропонує гідні альтернативи. Наприклад:

 • адгезивна методика,
 • знімне протезування
 • установка імплантату.

Найнадійнішим вважається імплантація.

Адгезивний спосіб протезування заснований на фіксації за допомогою спеціальних скріплюючих складів, в основі яких закладено скловолокно або пластик.

Подібні мости по конструкції розрізняються на:

 • безпосередньо використовують клеючі матеріали. Їх головна перевага – оборотність і щадне вплив. У разі відмови від протеза його легко зняти;
 • вимагають певної підготовки опорних зубів.

У цьому випадку кріплення здійснюється з використанням стрічки зі скловолокна. При цьому на поверхні зуба доводиться робити невеликі насічки, щоб мати можливість закріпити стрічку. Даний метод підходить для заміщення одного зуба. Він не відрізняється довговічністю, але вельми популярний серед пацієнтів, так як не вимагає обточування бічних зубів.

Знімне протезування здійснюється за допомогою м’яких конструкцій з нейлону. Головні переваги такого способу – малі витрати часу і матеріальних засобів. Протез являє собою основу з нейлону, на якій розташовані штучні зуби. Перевага методу полягає в можливості заміщення досить великої кількості зубів. Його гнучка й еластична конструкція щільно сідає на десну, прилягає до неба.

Особливості матеріалу можуть надавати несприятливий вплив на слизову. Наприклад, виникає велика ймовірність натирання ясен. Нейлон швидко зношується, вимагає спеціального догляду та обробки. На ніч конструкцію необхідно витягувати з ротової порожнини. Також вона вимагає очищення після кожного прийому їжі.

Встановити міст для зубів без обточування також можливо. Суть методу полягає у створенні мікроканалів у стінках зуба, в них розміщують замки, службовці фіксатором мостової конструкції. При даній технології навантаження розподіляється досить рівномірно. Замкова конструкція відрізняється міцністю і не вимагає депульпування і обточування.

При всіх очевидних плюсах такої методики, фахівці в галузі стоматології відносять її до тимчасовою мірою. Вона підходить для періоду приживлення імплантату.

Що краще міст або імплантат?

Якщо розглядати зубний ряд у цілому, то найбільше навантаження припадає на жувальні зуби. Після установки мостів вона розподіляється нерівномірно.

Більш того, депульповані зуби стають крихкими після видалення нервів і обточування. Тому в питанні краще, міст або імплантат на жувальний зуб, відповідь очевидна.

Метод імплантації заснований на срастании протеза з щелепою. Результат досягається за допомогою імплантації штифта з титану в щелепну кістку. За умови дотримання рекомендацій та норм гігієни він прослужить не один десяток років.

Вибір методу протезування ґрунтується на індивідуальних особливостях пацієнта, рекомендаціях лікаря і матеріальних можливостях людини, яка має проблеми в порожнині рота.

Залишити коментар