Болять ступні ніг: причина

Печіння стоп – симптом, який зустрічається при багатьох захворюваннях, пов’язаних і не пов’язаних з нижніми кінцівками. Якщо став проявлятися цей ознака, необхідно звернутися до лікаря. Чому болять ступні ніг? Причини і лікування – взаємопов’язані моменти. Перед тим, як призначити терапію, лікар встановлює причину, як печіння, так і болю, адже ці симптоми часто йдуть разом.

Паління-за захворювань

Печіння може виникати часто і рідко, супроводжувати людину цілими стуками або тільки вдень, вночі. Іноді печіння проявляється після якихось дій. Все це викликається певними причинами. Серед них особливе значення має:

  • облітеруючий ендартеріїт;
  • варикоз;
  • грибкова інфекція;
  • цукровий діабет;
  • ВСД;
  • шпори п’ят.

А тепер детальніше. Найпоширенішою причиною печіння ступень є грибкові ураження стоп. Грибок можна підхопити в самих різних місцях, які відвідують багато людей. Це може бути лазня, пляж та інші подібні місця. Зазвичай грибок починає поширюватися між пальцями, у складках. З’являється почервоніння, лущення або свербіж. Після цього він переходить на інші шкірні зони, на ступнях утворюються тріщини, нігті кришаться, а також з’являється печіння. Деякі пацієнти скаржаться навіть на те, що ноги в них немов горять.

Ще однією поширеною причиною, за якої починає проявлятися печіння і біль, є шпора на п’яті. П’яткова шпора — це недуга, який приносить своєму власнику дуже багато неприємностей. Розвиватись вона може з-за надмірних спортивних навантажень, різних травм і зайвої ваги.

Облітеруючий ендартеріїт — це судинний недугу, її розвиток засновано на збої у функціонуванні вегетативної нервової системи. Також мають значення інфекції, різні перенапруги. Такі умови викликають спазм артерій ніг, порушується надходження до них крові. Наслідком усього цього стає оніміння ніг і печіння.

Варикоз складно не помітити неозброєним оком. Це пов’язано з тим, що деякі вени розширюються і подовжуються. І це особливо помітно, якщо зачіпаються судини ніг. В цій ситуації теж може виникнути печіння в поєднанні з судомами литкових м’язах. Найчастіше такі симптоми спостерігаються у нічний і вечірній час доби, після відпочинку людина відчуває себе набагато краще.

Щодо цукрового діабету слід зазначити, що саме печіння може бути першим симптомом прояву цього підступного захворювання. Це пов’язано з тим, що від цукрових надлишків страждають маленькі судини. При цьому можуть виникати і хворобливі відчуття різного характеру. На думку деяких спеціалістів у цій галузі печіння розвивається через діабетичного ураження нервів. Це в основному пояснюється надлишком глюкози. Практично у 50% пацієнтів з діабетичним ураженням нервових відзначаються хворобливі відчуття, що включають печіння, поколювання в нижній частині ніг.

Серед причин, чому болять ступні ніг при ходьбі, присутній і IRR, як відомо, це синдром, який характеризується різними проявами. Їх дуже легко сплутати з іншими захворюваннями. Серед численного списку симптомів присутній і печіння стоп, також як і біль в цій області. Ступні ніг, як і долоні, також можуть холодеть.

Печіння із-за пошкоджень і алергії

Причиною печіння можуть бути пошкодження, механічні і травматичні. Частим пошкодженням є вивих в зоні гомілкостопа. Ця травма може поєднуватися з розривом гомілковостопних зв’язок, ураженням суглобової капсули, переломом щиколотки. Якщо зв’язковий апарат людини не відрізняється міцністю або у нього є чимало зайвих кілограмів, виникнення підвивиху може стати звичною справою. Це підвищує ймовірність розвитку деформуючого остеоартрозу, який супроводжується як раз болями в області стопи. Але причому тут печіння? Справа в тому, що сильні хворобливі відчуття можуть викликати патології судин. Вони не можуть залишити людину в спокої, і одним з їх проявів часом стає якраз печіння.

Якщо виникає печіння, болять ступні ніг, причиною може бути пошкодження нерва, що починається від кісткового мозку і знаходиться в стопах. Така ситуація може бути спричинена механічним впливом, тобто різними ударами, травмами. Іноді нерву просто не вистачає крові, наприклад, при защемленні. Цікаво, що нерв може бути защемлен в хребетної області, а симптоми можуть проявлятися саме в стопах, а все тому, що в організмі все пов’язано між собою.

Крім того, стопу може натерти взуття. Якщо вона неправильно підібрана, нижня частина ноги може легко натертися, утворюються мозолі. Такі пошкодження здатні викликати печіння.

І, нарешті, не можна забувати про банальну алергії. Сьогодні всілякі алергічні реакції виникають дуже часто. Це пов’язується з безліччю факторів. Є алергія на пил, на їжу, навіть на неякісне взуття. Ось останній фактор якраз здатний викликати алергічне печіння. Саме тому завжди важливо купувати якісну взуття, яка проведена їх надійних матеріалів. Але алергія і супутнє їй печіння може виникнути і на шкарпетки з певних матеріалів, а також на креми, мазі.

Як позбутися від печії?

Для того щоб позбутися від печії необхідно виявити причину. Важливо розуміти, що позбавлення від симптому – це не вихід, адже не можна постійно використовувати крему або пити пігулки, це може нашкодити, адже організм, зрештою, звикає до постійно використовуваних лікарських засобів. Для того щоб виявити причину, необхідно пройти ретельно обстеження. Залежно від його результатів лікар призначає лікування.

Якщо облітеруючий ендартеріїт виявлений на ранніх стадіях, призначаються препарати, що дозволяють нормалізувати кровообіг і зміцнити судини. Також необхідно зняти судинний спазм в нижніх кінцівках. При косметичний дефект варикозу і відсутності інших його проявів призначається профілактичний курс, який не дозволяє захворювання розвинутися далі.

Складніше справи з грибковою інфекцією, усунути яку не завжди легко. Слід продезінфікувати всю взуття, шкарпетки, колготки, все, що використовується для догляду за ногами. Для цього використовується 25%-й формалиновый розчин. На перших етапах захворювання застосовуються протигрибкові засоби. У подальшому можуть знадобитися препарати, які вживаються всередину. При цукровому діабеті важливо підтримувати відповідний рівень цукру в крові, дотримуючись призначень лікаря.

Як видно, при кожному захворюванні своє лікування. Якщо була виявлена алергія, потрібно усунути її джерело. Якщо печія посилюється, можна застосовувати протиалергічні засоби, але самостійно призначати їх собі не потрібно.

Залежно від причини, якщо болять ступні ніг, лікування народними засобами теж може використовуватися, але тільки після ретельного обстеження і консультації з лікарем. Печіння і біль у стопі – симптоми, які можуть розповісти про стан здоров’я, тому потрібно звертати на них увагу. При своєчасному лікуванні результат буде самим благополучним!

Залишити коментар