Транквілізатори без рецептів лікарів: список препаратів

У сучасної людини повно приводів для тривоги. Якщо чергова неприємність вибиває зі звичної колії, то багато хто починає шукати в аптеці транквілізатори без рецептів лікарів. Список їх нечисленний, так як вони можуть викликати залежність. Але одноразовий прийом не завдасть серйозної шкоди організму. Чому ж зняти нервове напруження?

Спокій, тільки спокій! Чим зняти тривогу?

Деякі люди помилково вважають, що в стресовій ситуації однаково ефективні транквілізатори і антидепресанти. У чому різниця між такими лікарськими засобами?

Якщо пояснювати без медичних термінів, то транквілізатори – ліки, які позбавляють від тривоги і страху. Вони нормалізують емоційний стан, при цьому не порушує розумові процеси і не погіршують пам’ять. Ці препарати додатково запобігають судоми, знімають м’язову напругу, приводять в порядок вегетативну нервову систему. У помірних дозах транквілізатори знижують артеріальний тиск, покращують роботу серця, нормалізують кровообіг. Але у таких ліків є два істотні мінуси: при регулярному і тривалому застосуванні вони викликають залежність, і у них тяжкий синдром відміни.

Саме тому купити ліки такого спектра можна (в переважній більшості випадків) лише за рецептом. Це необхідний захід безпеки, спрямована на те, щоб захистити пацієнта від негативних побічних ефектів.

Антидепресанти призначені для усунення депресії. Їх приймають курсом (від 6 місяців). Одноразовий прийом таких ліків, на відміну від транквілізаторів, не дасть ніякого результату. Вони майже не впливають на імунітет, не псують печінку і не провокують залежності.

Три покоління транквілізаторів: найменування та властивості

Асортимент транквілізаторів включає наступні групи препаратів:

 • «старійшини» (ліки 1 покоління) – Мепробамат, Бенактизин, Гидроксизин;
 • бензодіазепінові похідні (2 покоління). Серед них, у свою чергу, виділяють:
 1. сильнодіючі засоби – Феназепам, Лоразепам, Діазепам, Алпразолам. Вони допомагають прибрати всі види тривоги, покращують сон, усувають панічну атаку, позбавляють від страху і нав’язливих ідей;
 2. ліки, які виробляють помірний ефект, – Гидазепам, Клобазам, Хлордіазепоксид, Оксазепам, Бромазепам; препарати, які викликають сильну сонливість, – Нітразепам, Мідазолам, Темазепам, Флуразепам, Тріазолам, Эстазолам;
 3. транквілізатори-бензодіазепіни, надають антисудорожное дію, – Діазепам, Клоназепам, Нітразепам;
 • більш «свіжі» транквілізатори (3 покоління). Найбільш відомими представниками такого ряду є Оксиметилэтилпиридина сукцинат, Этифоксин.

Після їх вживання людина відчуває емоційний і фізичний підйом, у нього підвищується працездатність, поліпшує розумові здатності. Але, коли дія препарату закінчується, настає апатія, відзначаються спалахи агресії, можливі провали в пам’яті. Бензодіазепіни провокують лікарську залежність вже через 1-3 тижні після початку лікування.

Самі нові психотропні препарати

Потужним психотропним ефектом володіють транквілізатори нового покоління. Список препаратів, які розроблені відносно недавно і є більш щадними (з точки зору негативного впливу і абстинентного синдрому), виглядає так:

 • Буспірон. Використовується для лікування тривожно-депресивного стану, панічних розладів. Не викликає сонливості, звикання, млявості, але відмінно заспокоює, нейтралізує усуває тривогу і судоми. Його можна поєднувати з алкоголем;

 • Этифоксин. Він чинить вибіркову дію на організм;
 • Ивадол, Золигдем.

Ці кошти позбавлені багатьох недоліків бензодіазепінів, забезпечують більш делікатний і виборчий ефект.

Які заспокійливі продадуть без медичного бланка?

Враховуючи всі побічні дії і наслідки, краще не купувати транквілізатори без рецептів. Ось назви препаратів, які можна придбати у вітчизняній фармацевтичній мережі абсолютно вільно:

 • Феназепам;
 • Атаракс (Гидроксизин);
 • Золофт;
 • Паксил;
 • Этифоксин (Стрезам);
 • Тофизопам;
 • Рудотель (Медазепам).

Більш «важкі» психотропні ліки придбати без рецепта практично неможливо (у тому числі в інтернет-аптеках), так як по суті вони є наркотичними препаратами.

Самі нешкідливі з транквілізаторів — Селнак, Афобазол. М’яке заспокійливе дію справляє гомеопатичний препарат Тенотен і рослинний – Деприм.

Якщо Ви попросите в аптеці транквілізатор, то, швидше за все, Вам запропонують антидепресант – Азафен, Асентру та інші.

Як правильно лікуватися транквілізаторами?

Щоб не потрапити в полон до транквілізаторів і не завдати шкоди своєму здоров’ю, дотримуйтеся таких рекомендацій:

 • не «подсаживайтесь» на заспокійливі, пийте їх тільки в разі крайньої необхідності одноразово;
 • пам’ятайте про протипоказання. Ці ліки заборонені для тих, хто має проблеми з нирками, серцем і печінкою. Передбачені і вікові обмеження;
 • краще, якщо препарат підбере лікар у відповідності з індивідуальними показаннями;
 • більшість транквілізаторів не терпить алкоголю. Їх «дует» може викликати парадоксальну реакцію і суїцидальні спроби;
 • ніколи не перевищуйте дозволених доз!

Природа заспокоїть нерви

Якщо Вам треба терміново привести в порядок нерви, краще звернутися до седативну засобам рослинного походження. Дія, аналогічна психотропних препаратів, надають Корвалол, Корвалтаб, Валідол, Корвалмент, Валеріана. Знімуть напругу і урівноважать нервову систему і лікарські трави: меліса, м’ята, овес посівний, ісопу, латук, комірник.

Скажений ритм життя, нескінченні стреси, аврали на роботі приводять до того, що психіка людини не витримує такої напруги. Щоб впоратися з нервовими перевантаженнями, багато починають приймати транквілізатори без рецептів лікарів. Список таких ліків, які в аптеці продадуть без зайвих питань, звичайно, обмежений найслабшими препаратами. Але й вони здатні серйозно нашкодити здоров’ю! Тому, коли Ви в черговий раз потягнетеся за пігулкою Феназепаму, подумайте про те, що Ви не лікуєте, а тільки глушіть хвороба.

Залишити коментар