Як вибрати стиглий гранат?

Гранат – неймовірно смачний і корисний плід, що володіє завидною популярністю. Його зображали на своїх картинах відомі художники, а на Сході цю ягоду називають королівською.

Чим же заслужив гранат таку пильну увагу?

Унікальна користь граната

Про корисні властивості граната можна написати цілу дисертацію, але до головних його переваг можна віднести наступні факти, які обумовлюються наявністю в плоді величезної кількості вітамінів, мінералів та інших активних речовин:

 • Зниження ризику онкологічних захворювань.
 • Відновлення гормонального балансу.
 • Зниження артеріального тиску.
 • Боротьба з анемією і підвищення рівня гемоглобіну.
 • Підвищення імунітету і загальне зміцнення організму.
 • Зниження температури при застудних захворюваннях.
 • Боротьба з імпотенцією у чоловіків і полегшення симптомів клімаксу у жінок.

Крім вищесказаного гранат є відмінним антидепресантом, а також прекрасним помічником у боротьбі з численними захворюваннями ШКТ. Саме ця червона ягода вважається однією з найдавніших, що використовуються в медичних цілях.

Секрети вибору кращого граната

У нашій країні варто вибирати гранат з особливою ретельністю, враховуючи політику привозу нестиглих плодів. Щоб не розчаруватися в покупці, схопивши недозрілий плід, варто знати, як виглядає самий соковитий та смачний фрукт. Отже, як вибрати стиглий гранат?

 • В першу чергу, звичайно, слід розглянути уважно шкірку. Її колір – перший пункт у визначенні якості продукту.

Шкірка повинна мати глибокий червоний відтінок, але допускається наявність незначних рожевих/помаранчевих відливів. Зауважте, якщо на плоді присутні коричневі плями, це означає одне – гранат перезріло. Таку ягоду краще не купувати. Також слід переконатися у відсутності яких-небудь пошкоджень.

 • У наступному пункті важлива золота середина: стиглий плід має суховатую кірку, але якщо вона суха понад міру, то гранат всередині виявиться підгнившим. Логічно і зворотне, якщо скоринка м’яка – ягода була зірвана занадто рано.
 • На відміну від інших фруктів, стиглий гранат не володіє запахом, що також є досить яскравим критерієм вибору.
 • Безсумнівно, хвостик (або як його ще називають «корона») зобов’язаний бути повністю висохлим, так само, як і у випадку з кавунами.

 • І останній, але найбільш цікавий секрет полягає в тому, що стиглий соковитий гранат виявиться важче за вагою, ніж здається на перший погляд. Такий парадокс легко пояснюється набряклими від соку насінням, що може бути тільки в самому смачному плоді.

У тому випадку, якщо є можливість зробити пробу, неодмінно скористайтеся цим. Зернам належить бути соковитими. А солодкий смак зобов’язаний переважати над кислим, якого повинна бути лише мала частка. Колір зерняток не може бути коричневим, допускаються тільки насичені яскраві відтінки червоного.

У висновку слід зазначити, що систематичне вживання граната здатне значно поліпшити загальний стан здоров’я. Тому Ви можете сміливо відправлятися за покупкою цього червоного плоду, керуючись усім вищесказаним.

Залишити коментар