Малювання пальчиковими фарбами для малюків

Подорож маленьких дітей у чарівний світ образотворчого мистецтва можна починати дуже рано – у шість-вісім місяців, після того, як малюки починають добре тримати спинку і з задоволенням проводять час у дитячому стільчику.

Малювання пальчиковими фарбами для малюків – відмінний спосіб познайомити дитину з фарбами, посприяти розвитку у нього сенсорного сприйняття та дрібної моторики. Більше того, це один з тих випадків, коли мама може отримати невелику перепочинок протягом дня, тому що дитина буде зайнятий освоєнням абсолютно новим для нього заняттям.

Підбираємо пальчикові фарби

Вибір фарб для пальчикового малювання досить широкий. Можна придбати фарби будь-якого виробника, головне, звернути увагу на наступні моменти.

  • Для користування дітьми якого віку рекомендовані фарби. Чим менше вказаний на коробці рекомендований вік дітей, тим більш безпечними будуть за складом фарби. Це істотний момент, адже перше, що зробить дитина, що освоює пальчикове малювання, це спробує фарбу на смак!
  • Термін зберігання. Фарби, призначені для малювання пальцями, як правило, зроблені на основі харчових інгредієнтів. А це означає, що на відміну від звичайних фарб, вони не так добре піддаються консервації, отже, термін зберігання їх обмежений. Для того щоб не купити прострочені фарби, звертайте увагу на дату виготовлення та рекомендації щодо зберігання, зазначених виробником.
  • Для початкового етапу малювання пальчиковими фарбами достатньо придбати три-чотири базових кольори: червоний, жовтий, синій, зелений. Це допоможе закріпити уявлення дітей про основних кольорах.

Підготовка до заняття

Крок 1. Необхідно встановити стілець, за яким буде малювати дитина, в освітленому місці, щоб малюк добре бачив і розрізняв кольори фарб, приготованих для заняття.

Крок 2. Для уроків, що передбачають малювання пальцями, краще придбати ватман або склеїти кілька аркушів формату А4. Це потрібно для того, щоб папір, на якій буде малювати дитина, повністю покривала столик.

У дітей у цьому віці ще погано розвинена просторова орієнтація, і вони не можуть самостійно визначити, де кінчається поверхню, на якій малювати вже не можна. До того ж, розмах фантазії юного художника може бути дуже сильним, і тоді все, що опиниться в безпосередній близькості, може зазнати змін.

Тому якщо батьки ставляться трепетно до стану підлоги або килимового покриття, то на час первинних занять його краще застелити газетами або непотрібної папером. Ймовірність того, що на підлозі виявиться кілька кольорових плям, дуже велика.

Починаємо малювання

Заняття краще почати, показавши на власному прикладі, як саме малюють пальчиковими фарбами. Зануривши вказівний палець у фарбу, поставте кілька відбитків на папері. Потім намалюйте кілька довільних ліній і штрихів.

Діти реагують на запропоновані дії по-різному: обережні малюки можуть не відразу зважитися занурити палець у фарбу. Діти-дослідники з ентузіазмом повторять дії дорослого, та ще з таким запалом, що можуть перевернути в процесі малювання баночки з фарбами.

На цьому етапі домагатися від малюків чіткого повторення пальчикових візерунків немає сенсу. Основне завдання роботи з пальчиковими фарбами до року – познайомити дітей з новими для них відчуттями і матеріалами, простимулювати дитяче природна цікавість в освоєнні незнайомих для них дій і операцій.

Ускладнюємо завдання

Після того як дитині виповниться рік, можна спробувати ускладнити завдання. Покажіть, як можна намалювати пальчиками найпростіші фігури, бажано, щоб це були добре знайомі юному художнику поняття.

Наприклад, картинка намальованого пальчиками гриба або квітки буде зрозуміла будь-якому малюкові. Якщо дитина добре вловив суть таких вправ, то можна переходити до наступного етапу – розфарбовування картинок пальчиками по заздалегідь заданих контурах.

Для початку батькам краще вибрати одну картинку і розфарбувати її самостійно, щоб дитина побачив процес зафарбовування елементів малюнка від початку до кінця, і зрозумів, як повинна виглядати справжня картинка. Таким чином, можна простимулювати бажання малюка домагатися певних результатів, що добре сприяє розвитку посидючості та вміння концентрувати увагу.

Втім, далеко не всім дітям подобається малювати пальчиками по заздалегідь підготовленим контурах. Якщо дитина не хоче цього робити, не варто сильно переживати. Створювані пальчиками маленьких дітей довільні композиції з яскравих фарб і штрихів вражають навіть професіоналів, що викладають малювання.

Чарівні відбитки

Відбитки дитячих пальців – це не просто безликі овали, а якщо придивитися, це чудова можливість намалювати ціле сімейство веселих різнокольорових чоловічків Яким чином? Та дуже просто!

Зробіть два відбитка пальця, один зверху, інший, що прилягає до верхнього відбитку, – внизу. А тепер візьміть олівець чи фломастер і домалюйте нашому людині очі, ротик, ручки і ніжки!

Як швидко і просто намалювати веселих чоловічків, катаються на велосипеді? Стрибають через скакалку? Катаються на роликах або скейтборді? Та дуже просто!

А ще можна намалювати веселу свинку, або інших чудових тварин, настільки улюблених усіма дітьми.

Для цього розташуйте пальчик дитини, попередньо занурений в помаранчеву фарбу, горизонтально. Потім, узявши кулькову ручку чи фломастер, домалюйте поросяті вушка, вічка, п’ятачок і хвостик, і ваш порося готовий!

Використовуючи відбитки дитячих пальчиків можна малювати не тільки веселих чоловічків і тварин, але і чарівні візерунки, квіти та дерева.

Подібні завдання будуть сприяти розвитку фантазії та уяви у дітей будь-якого віку, і зроблять пальчикове малювання улюбленим заняттям протягом тривалого терміну.

Ще один спосіб малювання пальчиковими фарбами для самих маленьких і як зробити пальчикові фарби своїми руками:

Залишити коментар