Ковролін для дому: особливості виготовлення і вибору

Ще зовсім недавно стіни звичайних хрущовок були повсюдно прикрашені килимами, які через деякий час плавно переміщалися на підлогу. Сьогодні це прикраса підлоги можна зустріти хіба що у будинках для людей похилого господарів, а сучасні молоді енергійні власники нерухомості вибирають ковролін для дому.

Цей матеріал має щільну основу і ворс, які наділяють його відмінними теплоізоляційними властивостями. Крім того, ковролін красивий, практичний, екологічний і простий у догляді.

Як вибрати ковролін для дому?

В першу чергу необхідно орієнтуватися на його технічні характеристики, а саме:

  • щільність покриття;
  • висоту ворсу;
  • колір (тут мова йде про спосіб фарбування);
  • склад нитки.

Нижче ми детальніше розглянемо кожен із зазначених пунктів.

Особливості вибору за типом матеріалу

Багато види ковроліну складно візуально відрізнити один від одного, однак у цього статевого покриття можуть бути різними підкладка, тип і висота ворсу, експлуатаційні характеристики і тип пряжі. Щоб розібратися в експлуатаційних характеристиках, необхідно звернутися до загальноєвропейської класифікації, яка всі підлогові покриття наділяє символами-піктограмами, вказуючими їх клас. Наприклад, житлові приміщення прийнято маркувати позначкою «будиночок», а також цифрою «2».

Крім того, враховується зносостійкість підлогового покриття. Цей показник так само характеризується цифрою і значком «чоловічка», яких в залежності від стійкості до впливу може бути від одного до чотирьох. Чим більше таких чоловічків буде вказано, тим більше навантаження зможе витримати полотно.

Який ковролін найкраще для будинку, в якому проживає 1-2 людини? У цьому випадку варто зупинитися на покритті з цифрами «23», а ось матеріал з маркуванням «31» ідеальний для будинку, в якому проживає 3 людини.

Вибираючи «одяг» для своєї статі, звертайте увагу і на якість волокна, яке може бути натуральним та штучним. Натуральні волокна виконують з вовни, шовку, бавовни, льону, джуту, сизалю, кокоса і ін. Серед штучних матеріалів велике поширення одержало мінеральна, рослинна і синтетичну сировину.

До мінеральних матеріалів відносять скло — і металловолокно до рослинного – віскозу і гуму, а до синтетичного – поліпропілен та нейлон. Якщо у складі виробу є 10 і більше відсотків вовни, його називають натуральним. Такий ковролін забезпечує нормальний повітрообмін і при цьому не пропускає вологу, до того ж володіє відмінними показниками пружності і вогнестійкості.

Однак, якщо ви шукайте недорогий ковролін для свого будинку, цей варіант вам не підійде. Ціна на нього залишається досить високою, і це при тому, що виріб дуже швидко зношується.

Від натурального матеріалу відрізняється синтетичний ковролін, технічні характеристики якого забезпечують його міцність і довговічність. Наприклад, виріб з поліаміду здатне добре тримати ворс, не вигоряти під прямими сонячними променями і залишатися м’яким. Термін служби такого матеріалу становить 15 років.

Новинкою на ринку такого підлогового покриття є вироби з суприма і терклона. У процесі виробництва їх піддають спеціальній обробці, яка підвищує зносостійкість виробу. За зовнішнім виглядом і м’якості їх не відрізниш від вовняних аналогів.

Найбільшою популярністю користуються вироби з поліестеру і акрилу. Такий ковролін прослужить не менше 8 років і не втратить синтетичного блиску і жорсткої фактури. Крім того, серед підлогового покриття такого типу найнижчої цінової категорії він є безумовним лідером.

Вибір по висоті ворсу

Сьогодні у продажу можна знайти ковролін з високим і довгим ворсом, густий, одне — і багаторівневий. Однорівнева виріб має нерозрізані петлі однакової довжини. Якісний ковролин такого типу має щільний ворс і відмінний зовнішній вигляд за умови, що всі петлі однакової довжини.

При виробництві багаторівневого полотна можливо створювати об’ємні малюнки. В результаті з’являються більш широкі можливості для вибору і в плані структури, і в плані різноманіття кольорів та орнаментів.

Оригінальний кучерявий ворс має ковролін «скрол», а плюшевий, велюровий вид характерний для вироби зі стриженим ворсом. Якщо на таке полотно нанести друкований малюнок, то можна придбати виріб з відмінними експлуатаційними якостями і здатністю маскувати сліди забруднень.

Покриття з пересічною розрізної петлею виробляються на основі найдавнішої технології, яка дозволяла виготовляти килими тільки вручну. Покриття ковроліну «фризі» – термічно оброблені скручені нитки.

У покритті «саксонія» використовується кручена термофиксированная пряжа, яка дозволяє отримати ворсинки зі строго вертикальним положенням.

При виборі ковроліну слід орієнтуватися не тільки на якість ворсу, але і на матеріал основи. Основа ковроліну може бути виконана з штучного повсті, джуту, гуми, піни та ін.

Вибір залежно від способу виготовлення і фарбування

Спосіб виготовлення так само допоможе прийняти правильне рішення і дозволить придбати дійсно якісний виріб.

Тканий спосіб виготовлення досить трудомісткий і витратний. Технологію виробництва такого ковроліну можна порівняти з технологією виготовлення звичайного килима і це можна зрозуміти за наявності сіточки з звороті полотна.

Тафтінговий спосіб значно прискорює процес отримання полотна і собівартість його нижче.

Голкопробивний спосіб застосовують у випадках, коли хочуть надати виробу додаткові властивості, наприклад, підвищену зносостійкість. Таким ковроліном, як правило, покривають підлоги театрів, кафе, ресторану, офісу та ін

Спосіб фарбування має вирішальне значення у справі презентабельності зовнішнього вигляду і збереження малюнка. Якщо ворс пофарбували тільки зверху, то можна не сподіватися, що зображення надовго збереже свої фарби.

Тільки ті вироби, в яких ворс пофарбований цілком, здатні зберегти привабливий зовнішній вигляд надовго. Тому при виборі ковроліну слід звертати увагу на колірну палітру, а на методи фарбування ворсу.

Бажаємо вам вибрати саме те покриття, яке буде не тільки радувати вас своїм зовнішнім видами, але й задовольнить ваші запити щодо його якості!

Залишити коментар