ІРС 19 для дітей

Питанням профілактики вірусних захворювань батьки переймаються куди рідше, ніж питанням лікування, внаслідок чого останній набуває особливо складні масштаби. Лікарі радять заздалегідь потурбуватися про стан здоров’я, особливо якщо мова йде про маленьку дитину, зміцнити імунітет.

Одним з препаратів, націлених на вирішення цієї задачі, є назальний спрей ІРС 19. Як він працює, кому потрібен, як правильно його застосовувати?

Інструкція із застосування ІРС 19 у дітей

Даний препарат є імуномодулятором, який виробляє Франція. Форма випуску всього одна – суспензія об’ємом 20 мл, яка завдяки спеціальній насадці використовується як аерозоль для зрошення носових пазух. Виробник заявляє, що засіб орієнтоване як на лікування, так і на профілактику респіраторних інфекційних захворювань. Лікарі його теж прописують по обох напрямках.

  • Активна речовина препарату ІРС 19 – лізати бактерій: це своєрідні уламки, які залишаються від оболонки і попередньо очищаються від токсичних елементів.

Принцип дії цього імуномодулятора дуже простий: після потрапляння в організм бактеріальних лізатів відбувається стимуляція місцевого імунітету, як реакція на подразник, внаслідок чого активізуються захисні сили. Такий специфічний механізм призвів до того, що в медичному середовищі препарат називають місцевої вакциною. І деякі лікарі (включаючи відомого дитячого лікаря Комаровського) ІРС 19 у дітей вважають безпечним, але малоефективним.

Основними показаннями до застосування даного імуномодулятора є:

  • профілактика захворювань верхніх дихальних шляхів і лікування при їх загостренні;
  • відновлення захисних сил організму після грипу;
  • підготовка до хірургічного ЛОР-втручанню.

Лікарі запевняють, що ІРС 19 для профілактики дітям можна призначати вже з тримісячного віку. Для лікування межі ті ж самі, але краще це робити під контролем фахівця, оскільки відбувається підвищення дозування. Принцип використання дуже простий:

  • З метою профілактики проводиться 1 натискання на клапан для кожної ніздрі не частіше 2-х разів за день. Курс – 14 діб.
  • При аденоїдах у дітей ІРС 19 можна використовувати до 5-ти разів на день, якщо дитина старше 3-х років, і до 3-х разів на день – якщо молодше цього віку.
  • При інших респіраторних захворюваннях планка знижується до 3-4 використань на добу у дітей віком від 3-х років, і до 2-х використань у добу – у дітей віком до 3-х років.

Тривалість застосування імуномодулятора при наявності загострення хронічного захворювання або ГРВІ не повинна перевищувати 14 діб, але зазвичай лікування відбувається за більш короткий термін. Враховуйте, що і голову, і балон в момент використання спрею потрібно тримати рівно, а після процедури насадку обов’язково промити теплою водою.

Відгуки про ІРС 19 для дітей

Думка споживачів стосовно даного імуномодулятора сильно різниться від людини до людини. Хтось висловлює сумніви щодо його ефективності, когось навіть насторожує питання безпеки. Дати єдину вірну оцінку йому неможливо, тому лікарі радять самостійно вирішити після особистої проби, чи є сенс у цьому препараті саме для Вас і Вашого малюка.

  • Кіра: Маленькій дитині процедура використання ІРС 19 не подобається, оскільки спрей – річ трохи болюча для слизової носових ходів, але як імуномодулятор на нас він працює найкраще, тому терпимо. Якщо починаємо користуватися їм вчасно, з важким грипом не звалюємся (хоча в садочку всі хворіють), але варто спробувати застосувати ІРС 19 вже після зараження, сенс в ньому відпадає повністю. Не справляється – все ж це більше препарат для профілактики.
  • Валентина: Начиталася відгуків Комаровського про ІРС 19 для дітей, зробила висновок, що раз він не проти, сенс у препараті може бути. Як виявилося, «не проти» – це ще не «рекомендує». Результат більше схожий на ефект плацебо: я вірю, що саме завдяки ІРС 19 моя дочка не підхопила застуду, значить він працює. А ось з грипом вона звалилася, скільки б ІРС 19 пшикали. Загалом, сумнівний продукт.

Підводячи підсумок, слід ще раз зауважити, що ІРС 19 у дітей і дорослих може використовуватися і з метою профілактики вірусних захворювань, і для лікування хронічних ЛОР-проблем на стадії загострення, але сподіватися тільки на нього не варто, особливо якщо стан хворого важкий.

Залишити коментар