Медична жовч при артрозі колінного суглоба

Захворювання опорно-рухового апарату часто не мають трагічного результату, але навіть в уповільненому хронічному стані можуть істотно зіпсувати якість життя, особливо у віці далекому від похилого.

Артроз – проблема, часто зачіпає й молодь, оскільки може бути результатом підвищених спортивних навантажень або травм. Одним із способів лікування є компреси з використанням медичної жовчі. Як правильно їх накладати, в чому суть терапії цим препаратом?

Медична жовч: особливості препарату

Даний лікарський засіб має абсолютно натуральне походження – отримують його з жовчних міхурів тварин (свиней або рогатої худоби). У нього специфічний запах, який робить процедуру використання не найприємнішою (введена віддушка ситуацію не рятує), а також характерний глибокий зелений або жовтувато-коричневий відтінок. Якщо в пляшечці з’явився осад у вигляді пластівців або дрібних крупинок, не поспішайте думати, що засіб зіпсовано – це нормально для даної субстанції.

 

Потрібно просто струсити флакон кілька разів.

  • Відпускають жовч медичну у пляшках об’ємом від 50 до 250 мл.
  • Консервація здійснюється за рахунок етанолу, формальдегіду і фурациліну.

Медична жовч має аналгетичну властивістю, а також зупиняє запальні процеси в тканинах і допомагає розсмоктуватися набряків. Побічних реакцій за рахунок повної натуральності складу і близькості за своєю хімічною формулою до жовчі людини не викликає, хоча можливо легке роздратування (почервоніння) на зоні, куди накладається компрес, яке проходить самостійно за короткий термін. Однак до використання медичної жовчі є ряд протипоказань:

  • ушкодження шкірних покривів (рани, садна, опіки);
  • захворювання шкіри, що супроводжуються виділенням гною;
  • рожа;
  • лихоманка;
  • лімфаденіт і інші запалення, що протікають в лімфатичних вузлах.

Крім того, не варто застосовувати медичну жовч молодим мамам і жінкам, які перебувають в очікуванні дитини, оскільки препарат частково всмоктується в кров, а повна його безпеку для малюка не підтверджена.

Як використовувати медичну жовч при артрозі колінного суглоба?

Якщо говорити про цілі призначення цього препарату в терапії гоноартроза, то це роблять переважно для полегшення стану хворого суглоба, запуску регенеративних процесів у хрящовій тканині, поліпшення рухливості суглоба, а також нормалізації кровообігу в цій області. Використання тільки зовнішнє, переважно у вигляді компресів. Деякі лікарі, щоб домогтися підвищення позитивного результату щодо хрящової тканини, радять комбінувати цей препарат з медом.

Найефективніші варіанти:

  • Скласти в кілька разів (від 6 і вище) марлю, просочити медичної жовчю. Визначити на уражене коліно, укрити ватою і натуральною тканиною. Зафіксувати бинтом, зняти через добу.
  • З’єднати медичну жовч з медом, гліцерином, нашатирем (10%-й) і медичним спиртом (5%-й) в рівній пропорції. Дати настоятися 1,5 тижня, прикладати компресом на марлі. Перед процедурою обов’язково прогрівати суміш.
  • Камфорне масло і жовч медичну з’єднати в пропорції 3:2, додати стручок гострого перцю (2 шт. на 260 мл суміші), попередньо подрібнивши його. Наполягати 7 днів, накладати компресом, утепленим вовняною тканиною, на півгодини.

Курс триває від 1-ої до 4-х тижнів, при цьому враховуйте, що накривати такі компреси целофановим матеріалом заборонено, оскільки може статися опік.

Медична жовч при артрозі колінного суглоба може застосовуватися як один з компонентів комплексної терапії, але поодиноко вона дасть занадто малопомітний результат, щоб робити на неї ставку. Обов’язково доповніть програму відновлення фізіотерапією і препаратами, які приймаються перорально, підібравши їх разом з лікарем.

Залишити коментар