Гостьовий шлюб – особливості союзу, плюси і мінуси

Гостьовий шлюб з’явився в нашій країні зовсім недавно, більшість людей відноситься до такого типу відносин з нерозумінням і навіть засудженням. Ми звикли, що подружжя живе разом, ділять домашні обов’язки, виховують дітей, постійно піклуються один про одного. Проте є і прихильники гостьових шлюбів, які стверджують, що такий союз не дозволяє перетворити відносини в гру «повинен і зобов’язаний» і на довгі роки зберегти справжню любов. Що таке гостьовий шлюб, які його плюси і мінуси?

Суть гостьового шлюбу

Гостьовий шлюб – це офіційно зареєстрований союз, при якому чоловік і дружина не живуть разом і не ведуть спільного господарства.

У розумінні західних соціологів, «гостьовий шлюб» трактується більш широко і варіативно. Це може бути і не зареєстрований шлюб, а просто довгострокові і серйозні відносини, при яких партнери не живуть на одній території і не планують цього надалі.

При гостьовому шлюбі чоловік і дружина зустрічаються у вихідні дні або в інший зручний для обох час, разом бувають на різних заходах, відвідують рідних, їздять у відпустку. Але після зустрічі кожен з подружжя повертається у власний будинок або квартиру. Причому чоловік і дружина можуть жити не тільки в різних будинках, але в різних містах або навіть на різних континентах.

В європейських країнах гостьовий союз давно не викликає подиву. Згідно зі статистикою, в Європі 10% дорослого населення обирають таку форму відносин. Гостьові шлюби особливо поширені серед людей творчих професій, знаменитих акторів і зірок шоу бізнесу.

Хтось вважає, що гостьова форма відносин спотворює саму ідею шлюбу, а інші бачать в такому союзі високий рівень розвитку партнерів. Сімейні психологи і соціологи наводять і плюси, і мінуси таких відносин.

Переваги

Прихильники гостьового шлюбу стверджують, що, вибравши такі відносини, ви можете зберегти палкі почуття цукерково-букетного періоду на довгі роки. Для багатьох пар випробування спільним побутом стає непереборною перешкодою. Романтичні стосунки «розбиваються» про взаємні претензії і докори з приводу приготування вечері, невимитий посуд, зламаною дверцят шафи. Щоденні дрібниці стають приводом для образ і сварок. При гостьовому шлюбі спільний побут відсутня, а отже, і загальних побутових проблем просто не існує.

Гостьовий шлюб дає можливість приділяти багато часу професійної діяльності і кар’єри. Вам не потрібно турбуватися, що необхідно йти вчасно додому, що вас чекають. Якщо потрібно затриматися в офісі, щоб завершити справи, поїхати на кілька днів у відрядження або будинку доробити терміновий звіт, вам ніхто не перешкодить. Чоловік в цей час швидше за все також зайнятий просуванням по службі.

При гостьовому шлюбі немає рутини і повсякденності. Ви будете займатися сексом, коли саме цього захочете, а не тому що це «подружній обов’язок». Фахівці відзначають, що не щоденні зустрічі дають можливість партнерам скучити одне за одним, залишатися цікавими і бажаними.

Ще одна перевага гостьового шлюбу – можливість слідувати власним бажанням. Вам не потрібно виправдовуватися за невыглаженные сорочки або не вчасно вимитий посуд. Ви можете присвятити вільний вечір саме тому, що хочете.

Недоліки

Для багатьох прихильників традиційного шлюбного союзу, гостьовий шлюб – це гра в сімейне життя. Тільки при загальному побут і відповідальності можна відчути справжню близькість. Спільне життя, пробудження в одному ліжку, сніданки і вечері на двох, обговорення навіть самих дрібних проблем дають можливість чоловікові і дружині по-справжньому пізнати один одного, навчитися відчувати і вгадувати настрій і бажання коханої людини. При гостьовому шлюбі таке спорідненість душ просто неможливо.

За статистикою, зради при гостьовому шлюбі трапляються частіше, ніж при традиційному союзі. Звичайно багато що залежить від характеру і життєвих принципів партнерів, але гостьовий шлюб розслабляє. Ситуації і зустрічі бувають різні, приховати свій вчинок від партнера набагато простіше, тому – чому б і ні.

Істотний недолік гостьового шлюбу в нашому суспільстві – осуд оточуючих. Хтось буде докоряти мовчки, а від багатьох ви почуєте відкрите засудження і невдоволення. Тому вибираючи таку форму відносин, приготуйтеся до негативу.

Для багатьох гостьовий шлюб неприйнятним через почуття самотності. Чоловікові і дружині хочеться повертатися ввечері не в порожню квартиру, а до близької та рідної людини, який може підбадьорити і підтримати після складного дня.

Досить часто проблеми при гостьовому союзі виникають з появою дітей. Коли дитина дорослішає, йому стає важко пояснити, чому батьки не разом, коли у всіх друзів тато і мама живуть в одному будинку. Між подружжям можуть виникати сварки із-за різного підходу до виховання, часу, який кожен батько повинен проводити з малюком.

Психологи радять більшості людей розглядати гостьовий шлюб, як проміжний етап між періодом зустрічей і традиційними сімейними відносинами. Звичайно деяким вдається зберегти гостьовий формат і бути щасливими довгі роки. Просто варто розуміти, що це підходить не всім. Такий союз вибирають вільні творчі люди, яким просто необхідно особистий простір для реалізації власних можливостей.

Якщо ви зважилися на такий сміливий експеримент, то не ставте себе кордонів і не слухайте тих, хто намагається навчити вас жити правильно. Спробуйте і визначитеся самостійно, чи підходить вам така форма відносин, що для вас важливо, а що другорядне. Кожна пара індивідуальна, тому тільки ви вдвох вправі вирішувати яким буде ваш союз, які традиції та ритуали в ньому бути присутнім. Всі правила ви будете встановлювати самі і, якщо через час вирішите змінити форму відносин – це теж буде ваше рішення.

Залишити коментар