Електронні сигарети: шкода чи користь?

Прогрес не стоїть на місці, і ось вже полиці магазинів і кіосків забиті електронними сигаретами, які прийшли на зміну звичайним тютюновим виробам. Реклама обіцяє безпечне куріння, адже в новій розробці абсолютно немає смол, що згубно впливають на здоров’я людини.

Однак багатьох логічно мислячих людей продовжує хвилювати питання, чи шкідливі електронні сигарети для здоров’я? Адже тютюновий дим в легенях залишається небезпечним, навіть без домішок шкідливих смол.

Основна небезпека електронних сигарет

Про шкоду куріння говорилося багато і часто, до цих пір з’являється соціальна реклама, покликана попередити всіх курців про те, які наслідки може мати їх згубна звичка. Однак з появою електронних сигарет це питання набуло іншого характеру, адже за запевненням виробників, вони нешкідливі. Тому курити стало можна. Саме в цьому криється основна небезпека електронних сигарет – нікотинова залежність посилюється.

Тютюновий дим, що вдихається в легені курця через електронний пристрій, що надає такий же вплив, як звичайна сигарета. Це тягне за собою руйнування нервової та імунної системи, тобто організм перестає пручатися впливу вірусів і бактерій і триває потребу в нікотині.

Людям, які сумніваються в тому, чи шкідливо курити електронні сигарети з рідиною, буде корисно дізнатися, що входить до її складу:

  • синтетичний нікотин – підвищує вироблення дофаміну, тобто гормону задоволення, але при цьому пригнічує роботу серцево-судинної системи, порушує функціонування ШКТ і погіршує зір;
  • гліцерин – викликає сухість у роті і впливає на стан кровоносних судин;
  • ароматичні добавки підвищують швидкість всмоктування нікотину в кров, тобто підсилюють його згубну дію;
  • пропіленгліколь – сильний алерген;
  • вода пом’якшує смак і розбавляє концентрат.

Таким чином, для курця електронних сигарет небезпека залишається реальною і значимою. Єдина перевага нового пристрою в порівнянні з звичайними тютюновими виробами в тому, що пасивні курці практично не страждають від його впливу. Пар, що видихається після куріння електронної сигарети, не містить шкідливих речовин.

Електронні сигарети без нікотину

Одна з різновидів сучасного пристрою не містить в собі самого головного і небезпечного компонента, тому багатьох цікавить питання, чи шкідливі електронні сигарети без нікотину. Безумовно, для курця, який хоче вибрати найменш небезпечний спосіб куріння, такий варіант є більш кращим, оскільки має менший негативний вплив на організм. Хоча більшості людей з великим досвідом куріння буде складно перейти на електронні сигарети без нікотину, адже потреба організму залишилася. У підсумку вони будуть палити і те, і інше, а шкода буде збільшено вдвічі.

Але вибір на користь цього варіанту має кілька важливих переваг, які стануть вагомими при прийнятті рішення. Серед них можна назвати:

  • відсутність неприємного запаху тютюну;
  • поступове очищення зубної емалі від жовтизни;
  • поліпшення кольору особи;
  • зникнення задишки та інші.

Незважаючи на такі плюси, існує категорія людей, яким не можна палити ніякі сигарети: вагітні та жінки, діти до 18 років, алергіки. Таким людям краще навіть не ставати пасивними курцями, щоб організм не зреагував на тютюновий дим.

Залишити коментар