Як зняти чутливість зубів в домашніх умовах?

Багато відчували нестерпний зубний біль, коли ці примхливі знаряддя пережовування і відкушування піддавалися впливу гарячого або холодного. Наприклад, насолоду морозивом грунтовно псується таким ефектом або вживання кавуна, принесеного з холоду, переривається болем. Як зняти чутливість зубів? Шукаємо відповідь.

Чутливі зуби

Насамперед, розберемося в причинах, що лежать в основі чутливості зубів до перепадів температури. Нижче зазначені основні фактори:

 • Порушення цілісності зубної емалі, дефекти, викликані патологічним впливом карієсу.
 • Пошкодження шийки зуба.
 • Запальні процеси в тканинах пародонту, що призвели до оголення шийки і кореня зуба.
 • Невиправдано часте застосування зубних паст з відбілюючим ефектом.
 • Вимивання з емалі мінералів – демінералізація.
 • Вживання на регулярній основі кислотовмісних продуктів стимулює виведення кальцію з емалі зуба, що, в свою чергу, викликає підвищення його чутливості.
 • Проведення процедури очищення відкладень з поверхні зуба.

Явище, до якого здатні привести зазначені чинники в медичній науці носить назву гіперестезії. Її прояви мають як локальну форму, так і генералізовану. Вона класифікується залежно від поширення і походження.

У першому випадку хворобливі прояви відчуваються в одному або кількох зубах, а також можливі варіанти, коли больовий синдром охоплює всі зуби або, принаймні більшість з них. У другому – вони пов’язані з порушенням та втратою зубної емалі з різних причин, наприклад, які виникають у процесі перебігу загальних захворювань, при обмінних та нервово-психічних порушеннях, патології тканин, утримують зуби.

Гіперестезія ділиться на три ступені:

 • реагування на температурні впливу тепла або холоду – 1;
 • відповідь на хімічні подразники, в тому числі і температурний вплив – 2;
 • реакція на всі види роздратування – 3.

Допомога медицини

Що робити, якщо чутливість зубів не дає спокою? Різка біль виникає навіть при попаданні в ротову порожнину повітря. Страждає якість життя, і неминучий візит до стоматолога. Дантист практично у всіх випадках зможе встановити причину.

Одним з варіантів вирішення проблеми будуть десенсибілізуючі процедури — насичення емалі зубів солями фтору і кальцію. Для цих цілей застосовуються спеціалізовані гелі, лаки, ополіскувачі. Курс лікування становить близько десяти процедур.

Якщо ефективність лікування показала свою недостатність, то застосовується на практиці перекриття пошкодженої емалі матеріалом для пломбування. Коли гіперестезію викликало патологічний вплив карієсу, зуб піддається лікуванню та встановлення пломби. Якщо чутливість пов’язана з оголенням пришийковій області, проводиться хірургічна операція з підняття десни на потрібний рівень. При виникненні підвищеної чутливості, викликаної стиранням зубів з-за неправильного прикусу, здійснюється комплекс ортодонтичної терапії.

А як зняти чутливість зубів в домашніх умовах? Від наших дій також багато залежить. Перше, що можна зробити самому, — це виключити вплив дратівної фактора. Наприклад, якщо зуби реагують на холодну воду у момент їх чищення, потрібно намагатися використовувати теплу. Виробляєте зміну щітки кожні два місяці, не допускайте її зношування, але і не використовуйте занадто жорстку щетину.

У процесі чищення зубів потрібно застосовувати кругові рухи і намагатися уникати зворотно-поступальних з боку в бік. Не варто вдаватися до використання зубної щітки відразу після їжі, оскільки деякі продукти здатні пом’якшувати емаль. Потрібно витримати час. Також слід вживати солодку їжу, кислі і газовані напої як можна рідше.

Якщо притаманна така особливість, як скрипіння зубами під час нічного відпочинку, потрібно обговорити зі стоматологом використання капи. Щоб уникнути появи проблем та з метою своєчасного реагування необхідно регулярне відвідування стоматологічного кабінету.

Народна мудрість

Зубний біль супроводжує людство з моменту його зародження, і за ці роки люди навчилися використовувати дари природи для боротьби з нею. Народні засоби досить ефективні у вирішенні проблеми, як зняти чутливість зубів. Розглянемо деякі з них:

 • Найпростіший спосіб – це пиття теплого молока, при цьому ненадовго затримуючи його в роті.
 • Полоскання содою з йодом. На склянку теплої води покладіть чайну ложку харчової соди і додайте краплю йоду.
 • Відвар з дубової кори – перше засіб у народній стоматології, яке завдяки своїм в’яжучим властивостям, а також обеззараживающему ефекту здатне допомогти при багатьох проблемах ротової порожнини. Полоскання готується наступним чином: 1 ст. л. кори потрібно помістити в 200 мл киплячої води і протягом 5 хвилин проварити на повільному вогні. Остудіть, процідіть і проводите процедуру 3 рази в день.
 • Настій аптечної ромашки завдяки своїм антибактеріальним і знеболюючими властивостями також здатний допомогти. Квітки ромашки в кількості 1 ст. л. залийте склянкою окропу і настоюйте протягом години. Процідіть і використовуйте відвар для полоскання до п’яти разів на день.
 • Зміцненню емалі сприяють полоскання сольовим розчином. Для цього в 1 склянці води розчиніть 1 ч. л. солі.

У пошуках зубної пасти

У боротьбі з чутливістю зубів важлива профілактична паста. Їх виробництво налагоджене компаніями, що спеціалізуються на такій продукції.

Розглянемо в якості прикладу зубну пасту «Lacalut Sensitive». Цей продукт знижує чутливість зубів в результаті дії комбінації фторидів, що утворюють захисний шар на емалі, а також сприяють процесам її відновлення.

Крім того, завдяки хлоргексидину досягається протимікробний ефект, а зміцненню емалі та профілактики запалень сприяє лактат алюмінію. Виробник пасти обіцяє миттєве дію для чутливих зубів шляхом усунення симптому з першого застосування.

У разі появи проблем з підвищеною чутливістю зубів буде краще не відкладати в довгий ящик відвідування стоматологічного кабінету. Дантист допоможе з локалізацією проблеми та її усуненням. Не варто забувати і про профілактичні заходи.

Залишити коментар