Чому болять статеві губи: що викликає біль, набрякання і роздратування?

У першу чергу потрібно відзначити таку проблему, як вульвовагініт – запалення статевих губ. Провокують його менструації, природні білі, брудна білизна, онанізм, дотик до статевих органів брудними руками. Вульвовагініт проявляється відчуттям лоскотання в зоні зовнішніх статевих органів, яке переходить у біль при ходьбі і відвідуванні туалету. При прогресуванні захворювання природні виділення набувають жовто-зелений відтінок і неприємний запах, зовнішні статеві органи болять ще сильніше.

Чому болять великі і малі статеві губи: захворювання статевих органів

Не менш поширеною проблемою є кандидоз, або молочниця. Дане захворювання провокують грибки роду Кандида, які вражають слизові оболонки людини. Ці мікроби є умовно-патогенними і активізуються при впливі на організм негативних факторів. Грибки можуть передаватися статевим шляхом, але найчастіше захворювання не пов’язано зі статевими контактами. Часто воно виникає із-за постійного використання ароматизованих засобів гігієни (прокладки, мило, гель).

В даному випадку болять статеві губи особливо під час сексу.

Щоб підтвердити діагноз, досить мазка з піхви. Лікування має призначати тільки лікар, так як молочниця – досить підступне захворювання. Усунути дискомфорт після сексу допоможе мазь з кортизоном. Молочниця супроводжується роздратуванням і підвищеною чутливістю зовнішніх статевих органів, сильно болять статеві губи, особливо після сексу, вони стають червонуватими і опухлими, виникає свербіж і печіння.

Третя поширена проблема, чому виникає дискомфорт – вульводиния – хворобливий стан, який може локалізуватися як біля входу в піхву, так і поширюватися на всі геніталії. Дане захворювання виникає внаслідок хронічного запалення нервових закінчень вульви. Класичні ознаки – печіння і неприємні відчуття.

Медики стверджують, що причини вульводинии можуть ховатися у вагінальних інфекціях, хронічної молочниці і прийом антибіотиків. Діагностика патології утруднена, її часто плутають з іншими захворюваннями. Жінки, які страждають вульводинией, стають носіями інфекції, часто страждають депресіями. При цьому статеві губи можуть хворіти постійно: при ходьбі, їзді на велосипеді, сексі, введення тампона і навіть при звичайному сидінні. Вони практично завжди запалені.

Бартолініт – це запальний процес, що локалізується у великої залози передодня піхви. Залози розташовуються над кожною з губ, нагадують горошини. Вони регулюють виділення змащення при статевому збудженні. Коли опухли піхву і статеві губи, і вони болять, можна запідозрити запалення і закупорку цих залоз.

Медицина не може точно встановити, що провокує останні, але швидше за все це різні мікроби (пр. гонококи, стафілококи тощо). Захворювання характеризується тим, що пульсуючий біль виникає при статевому збудженні і проходить після сексу через кілька годин. Жінка може намацати ущільнення біля піхви при запаленні бартолінових залоз.

Гарднереллез – це приватний випадок дисбактеріозу піхви. Провокує захворювання бактерія гарднерелла. Варто зазначити, що симптоми зараження проявляються тільки в половині випадків інфекції.

Клінічна картина включає такі ознаки, як почервоніння та набрякання статевих губ, пінисті або водянисті піхвові виділення з неприємним запахом (гнильний, рибний), свербить піхву і геніталії. У запущених випадках колір виділень стає зеленуватим. Жінка страждає від дискомфорту, сухості і свербіння, відчуває труднощі при сечовипусканні.

Чому болять статеві губи у жінок при вагітності

Зміна кольору цієї частини тіла – один з перших ознак вдалого зачаття. Зазвичай спостерігається потемніння, синюватий відтінок приблизно на 10-12 день з моменту запліднення. Нерідко дискомфорт, свербіж і біль виникають в середині терміну гестації.

При вагітності посилюється кровопостачання всіх статевих органів, відповідно губи збільшуються в розмірах, як би опухають, стають еластичнішими, а шкіра – темніше.

Зміни можуть бути обумовлені зростаючим плодом: він тисне на артерії, що погіршує кровообіг. Це може призвести до набряклості цій частині тіла, але дане явище не представляє небезпеки. Однак може виникати варикоз статевих губ: добре видно вени, прощупуються ущільнення. Зазвичай проблема самостійно зникає після пологів. Варикоз не перешкоджає кесаревого розтину.

Полегшити стан допомагає ходьба, відпочинок в лежачому положенні на боці. Не рекомендується довго стояти і сидіти.

Іноді розвивається гострий тромбофлебіт або відбувається розрив уражених вен, що супроводжується рясною кровотечею.

Чому болять статеві губыу жінок після пологів

Дане явище – цілком природний стан для жінки, яка народила дитину. При цьому дискомфорт може турбувати ще досить тривалий час. Це пов’язано з сильним травмуванням слизових оболонок, розривами і накладенням швів. Головне в цей період – не допустити проникнення інфекції в організм, тому дуже важливо дотримувати рекомендації лікаря з приводу особистої гігієни.

З’явилася шишка на статевий губі, яка болить

Це явище може бути симптомом декількох патологічних станів, які при відсутності лікування призводять до негативних наслідків. Щоб з’ясувати, в чому причина появи ущільнення, необхідно провести діагностику.

Можливі причини:

  1. Місцеве подразнення;
  2. Запалення волосяного фолікула;
  3. Бартолініт;
  4. Закупорка сальних залоз.

Пухлини можуть виникнути через місцевого подразнення шкіри. Спровокувати останнім можуть такі чинники, як гоління інтимних зон, недостатня гігієна, неякісне білизна, незручний одяг, тривала їзда верхи або на велосипеді, невідповідний температурний режим.

Спочатку на шкірі з’являється дрібна червона висипка, яка може пройти самостійно. Якщо подразнення ускладнюється інфекцією, спостерігається гнійне запалення і абсцес, який виглядає як шишка і заподіює біль. Запалення волосяного фолікула часто відбувається на зовнішніх статевих органах. Зазвичай таке відбувається при епіляції і депіляції, які сприяють вростання волосся в шкіру, що, в свою чергу, призводить до запалення.

Спочатку шишка досить маленька, але може прощупуватися пальцями, особливого дискомфорту вона в цей час не доставляє. З часом вона наповнюється гноєм і збільшується в розмірах. Якщо нічого не зробити, гнійник розкриється під шкірою, відбудеться зараження розташованих поруч здорових тканин.

Болюча гуля може виникнути при закупорки сальних залоз. Останнє найчастіше відбувається на тлі надмірної сухості шкіри або використання невідповідних засобів гігієни. Коли пори звужуються, шкірний жир не може виходити на поверхню тіла. В результаті сальна залоза закупорюється жиром, він поступово накопичується, після чого утворюється щільний жировик. Зазвичай такі шишки не доставляють сильного дискомфорту. При сильному натисканні іноді можна видавити вміст жировика, але не рекомендується проводити такі заходи самостійно.

Не намагайтеся займатися самолікуванням, оскільки це тільки посилить ваш стан!

Залишити коментар