Ефективні свічки і таблетки від молочниці: огляд і які краще

Порушення піхвової мікрофлори може призводити до активації умовно-патогенних мікроорганізмів, наприклад, дріжджових грибків. Виникає молочниця з сверблячкою, печінням, неприємними виділеннями. При безграмотному лікуванні захворювання швидко переходить в хронічну форму з постійними рецидивами. Адже дріжджові грибки, як і бактерії, швидко набувають стійкості до препаратів, якщо останні призначаються не за показаннями або в неправильній дозі. Підбирати ефективні свічки від молочниці, а також таблетки необхідно з урахуванням симптомів, «стажу», а також результатів попереднього лікування.

Для терапії жіночого кандидозу використовуються таблетки, вагінальні і для прийому всередину, а також супозиторії. Різноманітні препарати від молочниці у жінок завжди дозволяють підібрати найбільш ефективні схеми лікування.

Різноманітність свічок і таблеток від молочниці

До лікування кандидозного кольпіту слід підходити системно, особливо якщо це не перший епізод запалення.

Рекомендується пройти наступний комплекс обстеження для того, щоб схема терапії була максимально ефективною:

 • мазок з піхви;
 • мазок з шийки матки;
 • посів із піхви;
 • ПЛР флори піхви;
 • рівень глюкози крові.

Дані аналізи допоможуть виключити поширені причини кандидозного кольпіту. За результатами можна підібрати найкращі ліки при кандидозі у конкретної жінки. При рецидивуючому кандидозі, а також при загальному ураженні організму (наприклад, при цукровому діабеті, після курсу антибіотиків) основне лікування повинне бути системним, а не місцевим. Для цього застосовується таблетки. Їх переваги можна описати наступними пунктами:

 • діють на грибки піхви, кишечника, а також інших тканин;
 • курс лікування нетривалий;
 • рідко викликають алергічні реакції.

Свічки небажано закладати під час місячних, активність їх при цьому може дещо знижуватися. Але так як молочниця має властивість загострюватися саме в другу фазу циклу, не завжди виходить. В цьому випадку краще зробити перерву на 3-5 днів, а потім продовжити терапію. Таблетки можна приймати незалежно від дня менструального циклу.

На основі флуконазолу

Це один з популярних і ефективних засобів із зручною схемою прийому. Флуконазол взаємодіє з клітинною стінкою грибків, викликаючи порушення осмотичної рівноваги і загибель патогенів. Також впливає на ферменти гриба. Випускається у вигляді таблеток в дозі 50 мг і 150 мг. Варіанти схем лікування наступні:

 • 150 мг одноразово;
 • 150 мг двічі з інтервалом у два тижні;
 • 150 мг — шість разів з інтервалом в місяць, в другу фазу циклу;
 • по 50 мг — протягом 10-14 днів.

Широке використання препаратів на основі флуконазолу призвело до підвищення стійкості до нього кандидозних грибків. Тому лікування повинно проводитись з урахуванням посівів на чутливість, а також анамнезу жінки. Препарати на основі флуконазолу:

 • «Дифлюкан»;
 • «Мікомакс»;
 • «Флюкостат»;
 • «Дифлазол».

Є навіть розчин на основі флюконазола, який використовується для внутрішньовенних уколів, але при тяжких випадках системного кандидозу.

З кетоконазолом

Кетоконазол (однойменний препарат «Кетоконазол») взаємодіє з мембранами клітин грибків, порушуючи ліпідний склад. Це призводить до неможливості їх розмноження і подальшої загибелі.

Місцево частіше використовується «Ливарол» у вигляді свічок по одній на ніч. При прийомі таблеток рекомендована доза 200-400 мг/добу протягом трьох-семи днів.

З натамицином

Натаміцин належить до групи антибактеріальних засобів, макролідів. Він взаємодіє з ліпідами клітинної оболонки грибів, руйнуючи її і приводячи до загибелі патогена.

Препарати на основі натаміцину в таблетках — «Пімафуцин» і «Натаміцин». Курс лікування становить від трьох до семи днів, слід приймати по 100 мг (одна таблетка) два-чотири рази на добу. Дана речовина не всмоктується з кишечнику, тому не діє системно.

Для лікування вагінального кандидозу для ефективності слід використовувати свічки на його основі або комбінувати. Супозиторії на основі натаміцину:

 • «Пімафуцин»;
 • «Примафунгин».

Важливою перевагою ліків з натамицином є те, що на нього не зафіксовано випадків стійкості, а також його можна без побоювань використовувати при вагітності та лактації.

На базі ністатину

Ністатин належить до групи протигрибкових антибіотиків. Випускається у вигляді таблеток, свічок і мазі. Основна дія заснована на взаємодії з елементами клітинної мембрани гриба, що призводить до його загибелі.

Ністатин при прийомі всередину практично не всмоктується з ШКТ, тому для лікування вагінального кандидозу може використовувати тільки в комплексі з іншими препаратами. Форми випуску та схеми прийому наступні:

 • таблетки по 250 тис. і 500 тис., з однієї до чотирьох разів на добу протягом п’яти-десяти днів;
 • супозиторії по 250 тис. і 500 тис., по одній на ніч глибоко в піхву протягом семи-десяти днів.

Таблетки «Макмірор» містять ністатин і нифуротель, тому має ще й антимікробну дію.

Випускаються свічки як на основі тільки ністатину, так і включає його в комплексі з іншими діючими речовинами. До популярним і ефективним відносяться:

 • «Тержинан» — це вагінальні таблетки, додаток містять гормон (преднізолон), протипротозойну ліки (тернидазол), а також антибіотик (неоміцин);
 • «Поліжінакс» — свічки, які містять ністатин, неоміцин і поліміксин В (надають бактерицидну дію).

Об’єднані свічки, особливо з гормональним компонентом, володіють швидкою дією. Вони вже протягом півгодини знімають основні симптоми молочниці — свербіж, печіння.

З ітраконазолом

Ітраконазол порушує відновлення клітинної стінки грибків, чим сприяє їх руйнування. На його основі виробляються наступні препарати:

 • «Орунгал» — для перорального застосування;
 • «Ирунин» — випускається у вигляді таблеток і свічок.

Для лікування достатньо приймати по дві капсули 100 мг два рази на добу протягом тижня або більше. При лікуванні вагінального кандидозу можна застосовувати по одній свічці (200 мг) раз на добу на ніч протягом трьох днів.

На основі миконазола

Міконазол при прийомі всередину добре всмоктується через кишкову стінку, метаболізується в печінці. При інтравагінальному прийомі в крові виявляються лише незначні концентрації діючої речовини. Найчастіше використовується свічки Гінезол», які містять міконазол. Курс лікування вагінального кандидозу — до 14 днів по одній свічці на ніч. Повним аналогом є «Гіно-Дактарін».

На основі миконазола випускається велика кількість спреїв, які можуть використовуватися для чоловіків або на зовнішні статеві органи у жінок.

З бутоконазолом

Бутоконазол є новим поколінням лікування грибкової інфекції. Принцип його дії заснований на зміні проникності оболонки грибків, що призводить до їх лізису клітин.

Бутоконазол на ринку представлений вагінальним кремом від молочниці для жінок — «Гинофорт». Він має зручну систему для введення і вимагає лише одного застосування, після чого він створює особливу плівку на слизовій протягом тижня.

На основі клотримазолу

Клотримазол використовується тільки на зовнішнього застосування, а також в якості вагінальних таблеток від хронічної і гострої молочниці. Дія препарату базується на збільшенні проникності оболонки грибків, що призводить до руйнування клітин. Для лікування молочниці використовуються наступні форми ліків:

 • вагінальні таблетки для закладання на ніч у піхву;
 • крем — для обробки зовнішніх статевих органів при вираженому свербінні і палінні.

Випускається препарат під назвою «Кандід», «Канізон», «Клотримазол».

З сертаконазолом

Сертазол є одним з останніх протигрибкових засобів, стійкість до нього ще не сформувалася, тому препарати на його основі є одними з найбільш ефективних. Дія заснована на пригніченні синтезу структур клітинних стінок кандидозних грибків.

Випускається у вигляді ліків:

 • «Залаин» — вагінальні свічки, містять 300 мг сертаконазола;
 • «Сертазол» — аналогічні за складом.

Застосування обмежується закладанням однієї свічки на ніч глибоко у піхву. При необхідності курс можна повторити. Підходять для профілактики молочниці, наприклад, на тлі антибактеріальної терапії.

На базі фентиконазола

Фентиконазол використовується тільки у вигляді вагінальних свічок, а також як крем для зовнішнього застосування. Важливою перевагою фентиконазола є те, що він має, крім протигрибкової, антибактеріальну дію, в тому числі по відношенню до трихомонадної інфекції. Препарат на його основі — «Ломексин».

Підбирати ліки від кандидозу краще разом з фахівцем, незважаючи на те, що більшість з них відпускається без рецепта лікаря. Можна вибрати і дешеві і ефективні свічки від молочниці, віддаючи перевагу вітчизняним, а не імпортним виробникам.

Додаткове лікування

Молочниця Часто поєднується з іншими інфекціями. У цих випадках необхідно додатково використовувати під час лікування такі групи препаратів:

 • протизапальні — свічки «Гексикон», «Повідон-йод», ліки з мірамістином, тетраборат натрію (бура з гліцерином);
 • імуномодулюючі — на основі інтерферонів, наприклад, свічки Генферон», «Руферон», препарати рослинного походження;
 • для відновлення мікрофлори у жінок — на основі лактобактерій, наприклад, свічки Ацилакт», «Біфідумбактерин», «Биофлор», «Вагінорм».

Іноді необхідно корекція рівня глюкози в крові пероральними цукрознижувальними препаратами, а також антигельмінтні (наприклад, при гостриках) або антибактеріальні препарати (при наявності інфекцій, що передаються статевим шляхом).

Терапія під час вагітності та лактації

Під час виношування малюка і потім при лактації жінки частіше стикаються з кандидозным кульпітом. Пов’язано це з фізіологічним зниженням імунітету, стресами, переживаннями, недосыпаннями. У цей час важливо вибрати не тільки ефективні, але і безпечні свічки від грибка роду кандида. Препарати від молочниці у жінок під час вагітності:

 • заборонені у всіх триместрах — «Флуконазол» і його аналоги, «Кетоконазол» і аналоги;
 • можна на будь-якому терміні — «Гінезол», свічки «Пімафуцин»;
 • за суворими показаннями — таблетки з ністатином, «Орунгал»;
 • можна з другого триместру — але небажано в першому: «Ломексин», «Сертазол», «Залаин», Свічки «Ирунин», свічки «Ністатин»;
 • не можна в першому триместрі — але можна без ризику для плода починаючи з 13 тижнів: «Поліжінакс», «Тержинан».

Ліки від молочниці у жінок повинні підбиратися з урахуванням аналізів, частоти рецидивів та клінічної картини. Відгуки підтверджують той факт, що самолікування або недотримання рекомендацій часто призводять до хронічним рецидивуючим формами захворювання. Перевагу слід віддавати місцевому лікуванню, а це вагінальні свічки і таблетки від молочниці у жінок.

Залишити коментар