Гарднерела — що це за інфекція?

Будь-яка людина, який веде статеве життя, зобов’язаний знати, що деякі захворювання передаються через інтимну близькість. Це окрема категорія нездужань, які можна отримати не тільки з власної вини, але й з вини партнера. Такі діагнози можуть бути серйозними і не дуже, але в будь-якому випадку вони вимагають до себе пильної уваги.

Не є винятком і наша «головна героїня» — гарднерелла. Що за інфекція ховається за цим «заморським» назвою? Як вона проявляє себе і від чого виникає? Серед захворювань, що передаються статевим шляхом, існують і такі, які роблять своїми жертвами, головним чином, жінок. Гарднерелла відноситься саме до таких. Це не саме неприємне захворювання, але і воно доставляє масу клопоту. Втім, якщо не затягувати з лікуванням, результат його буде сприятливим.

Причини появи гарднерели

Гарднерела – це бактеріальний вагіноз, або запалення піхви. Хвороба може виникнути з двох причин:

 1. Незахищений статевий контакт;
 2. Порушення балансу вагінальної середовища.

У більшості випадків інфекція передається саме через статевий акт, але досить часто вона виникає з причини великого скупчення відповідних мікробів. В силу певних чинників мікроорганізми, які постійно присутні в вагінальної середовища в нормальній кількості, починають розмножуватися з набагато більшим «ентузіазмом». Цьому можуть передувати:

 • прийом певних медичних препаратів;
 • порушення режиму харчування;
 • використання синтетичного білизни і колгот;
 • регулярне підмивання холодною водою;
 • часте спринцювання.

Ознаки інфекції

Як проявляє себе гарднерелла? Що це за інфекція у жінок і які її ознаки, цікавить всіх почули такий загадковий діагноз. Трапляється, що захворювання нічим не проявляє себе, і тоді довідатися про його присутність в організмі досить складно. Іноді це представляється можливим з’ясувати тільки за допомогою аналізів. Але розпізнати гарднереллу у жінок можна і за наступними проявами:

 • виділення з піхви з різким, навіть поганим, гнильним запахом;
 • слабка біль і подразнення під час сечовипускання (не завжди).

Що за інфекція гарднерелла, якщо мова йде про її появу у чоловіків? Як вже говорилося вище, представники сильної статі в більшості своїй не страждають на цю недугу. І це незважаючи на ту обставину, що гарднерелла вражає генітальну область людського тіла і може розвиватися в сечовому міхурі та уретрі. Часто партнери виступають носіями цього типу бактерій, а «повноцінне» розвиток інфекції в чоловічому організмі – це рідкість. Однак якщо таке трапляється, то у чоловіків виникають наступні проблеми:

 • запалення крайньої плоті пеніса і його залоз;
 • часті позиви до сечовипускання;
 • не дуже сильні больові відчуття, свербіж і подразнення під час виділення урини.

Лікування гарднереллеза

Гарднерела у жінок, звідки б вона взялася і що послужило причиною її появи, лікується завжди однаково. Для цього використовують препарати з анаеробної активністю – антибіотики. В основному це Метронідазол, рідше – Кліндаміцин або Ампіцилін. Препарати призначають по 0,5 г два рази на добу; лікування нетривалий – всього 7 днів.

Одночасно проводять интровагинальные процедури такими препаратами, як Далацин (крем 2%) і Метронідазол-гель. Роблять це за допомогою спеціальних аплікаторів протягом шести днів.

Лікуватися від гарднерели потрібно обов’язково, оскільки інфекція може спровокувати:

 • проблеми в перебігу вагітності;
 • передчасні пологи;
 • ендометрит;
 • запалення органів малого таза;
 • хорионамнионит.

Як «пробуджується» або з’являється гарднерелла, що це за інфекція і як її лікувати, повинна знати кожна жінка. Адже від такого захворювання не застрахований ніхто. Незважаючи на не самий грізний його «характер», що хворобу краще попередити, проявляючи елементарну обережність і турботу про себе. Адже від цього залежить здоров’я партнера і інтимне життя пари. Не дозволяйте «розбурханим» бактеріям їх зіпсувати!

Залишити коментар