Припікання ерозії радіохвилями – видалення струпа ерозії з шийки матки

Небезпека ерозії полягає в її здатності досить довгий час нічим і ніяк не виявляти своєї присутності. Лише на пізніх стадіях хвороба починає проявлятися кров’янистими виділеннями, що тягнуть болями в нижній частині живота, дискомфортом при статевому акті і т. д.

Неправильне або запізніле лікування ерозії цілком здатне стати причиною безпліддя, доброякісних і злоякісних пухлин, які потребують більш серйозної терапії.

Небезпека ерозії для здоров’я жінки

Враховуючи той факт, що ерозивний процес можна вилікувати кількома способами, продовжує дивувати кількість жінок, які не бажають дбати про себе і користуватися сучасними медичними напрацюваннями. А тим часом є процедури, що дозволяють позбутися від ерозії маткової шийки мало не за один візит до лікаря.

У пацієнта є можливість обрати терапію, що враховує наявні протипоказання, больовий поріг і навіть фінансову сторону питання.

Головне – це не пропустити первинні симптоми захворювання, виглядають наступним чином:

 • Рясні виділення з піхви, що міняють свій колір з білястих на зелені, жовті або прозорі. У них може бути присутнім кров і навіть гній;
 • Болі в області попереку;
 • Хворобливі відчуття в процесі злягання і по завершенні такого;
 • Присутність гострокінцевих кондилом на слизових покривах зовнішніх статевих органів.

Припікання ерозії радіохвилями: суть методики

Припікання ерозії шийки матки радіохвилями – порівняно нова методика. Вона передбачає використання апарату, источающего радіохвильові промені, зібрані в пучок. Останній проводиться по лінії, розмежовує пошкоджені і здорові тканини слизового покриву.

У місці впливу променів нагнітається висока температура, розігріваюча тонкий верхній шар клітин і змушує їх буквально випаровуватися з площини ерозії маткової шийки.

Припікання радіохвилями – практично безболісна процедура, після якої жінка може майже відразу відправлятися додому. Апарат не викликає кров, попутно виявляється виражений анальгезуючий ефект, процес подальшого загоювання відбувається швидко і без залучення будь-яких медикаментів, а сама жінка відходить від пережитого без зайвих складнощів і хвилювань.

Припікання радіохвилями буквально «закриває» всі пошкоджені капіляри, виділяють кров. Як результат – ранка заживає швидко, на шийці матки не залишається рубців, здатних перешкодити її розкриття в процесі майбутніх пологів. По суті, це безконтактний спосіб змусити внутрішню енергію клітин досягти пікового значення. Саме воно необхідне для випаровування патологічних ділянок слизового покриву маткової шийки.

Як все відбувається?

Терапія ерозії маткової шийки описуваним способом відбувається в абсолютно стерильних умовах. На процедурі присутній лікар та його асистент. Обидва фахівця повинні бути одягнені в халати, шапочки і діяти руками в рукавичках.

З набору допоміжних пристосувань повинні бути присутніми наступні позиції:

 • Одноразові серветки;
 • Гінекологічна пелюшка одноразового використання;
 • Специфічні пристосування;
 • Інструменти для огляду після закінчення всього дії.

Вся процедура займає кілька хвилин, за які доктор встигає здійснити припікання патологічних тканин. Після жінці пропонується трохи полежати, оскільки висока ймовірність запаморочення.

Припікання радіохвилями призначається з урахуванням того, коли у жінки почалися/закінчилися місячні. Як правило, сеанс припадає на першу стадію циклу. Сама процедура позиціонується як повністю безболісна, хоча все залежить від природного больового порогу. Трапляється, що неприємні відчуття з’являються в момент припікання, відразу після такого і навіть через кілька годин.

Припікання ерозії шийки матки радіохвилями: переваги та недоліки

Достоїнства обробки ерозії маткової шийки саме радіохвилями виглядають наступним чином:

 • Все лікування триває максимум 15 хв., і це з часом на мінімальну підготовку і відпочинок, щоб уникнути запаморочення;
 • Повністю відсутня кров і біль, максимум – страх і неприємні відчуття;
 • Після сеансу не утворюються рубці, шрами або інші наслідки травми;
 • Практично повністю виключається повторна поява ерозії маткової шийки;
 • Лікар може контролювати глибину впливу променів, змушуючи гинути тільки патологічні клітини і виключаючи можливі негативні наслідки процедури загалом;
 • Після сеансу не спостерігаються травми здорових тканин, що оточують ерозію шийки;
 • Методика підходить як для народжуючих жінок, так і для дівчат, які не народжували пацієнток і дам у віці;
 • Після такого лікування немає жодного побічного явища.

З негативних моментів пацієнтки виділяють тільки одну – високу вартість такого припікання. Також деякі відзначають частоту нехорошого наслідки у вигляді виділень, здатних турбувати протягом декількох тижнів. В ідеалі, після радіохвиль не повинно бути ніяких виділень, хоча фахівці ніколи не виключають ймовірність індивідуальної реакції слизової навіть на таку безконтактну терапію.

Припікання ерозії радіохвилями: наслідки та реабілітація

Відразу після сеансу може спостерігатися незначний дискомфорт у нижній частині живота і піхвова слиз, в якій мінімально присутня кров.

Описувана терапія ерозії маткової шийки вимагає від жінки дотримання наступних лікарських приписів:

 • Місячне утримання від статевих стосунків. У противному випадку можлива поява коричневих виділень, які буде фарбувати кров з гояться судин;
 • Відразу після сеансу і протягом одного місяця після такого забороняється відвідування саун, басейнів, природних водойм та водних оздоровчих лікарень;
 • Поки слизова гоїться, необхідно повністю виключити носіння тягарів.

В кожному окремому випадку лікар сам розписує повний перелік застережень, які жінці слід дотримуватися після проходження процедури безконтактного припікання ерозії маткової шийки. У різних пацієнток оброблена слизова заживає своїми темпами, і якщо одним для відновлення досить одного тижня, то іншим на аналогічне одужання може знадобитися кілька місяців.

У тому разі, коли після обробки ерозії радіохвилями жінку продовжують турбувати хворобливі або неприємні відчуття, їй дозволяється приймати знеболюючі препарати типу «Ібупрофену» або «Ацетамінофену«. Підвищення температури тіла, так само як і кров, яка не бажає припиняти виділятися з піхви, повинні стати приводом для негайного звернення до фахівця.

Дуже багато питань задається з приводу виділень після процедури, в яких нерідко може спостерігатися кров.

Прозора і трохи коричнювата слиз – це майже норма, і вона зникає у разі дотримання наступних рекомендацій лікаря:

 • Ретельне дотримання особистої гігієни, а статевих органів – особливості;
 • Виняток навіть мінімального переохолодження;
 • Відмова від перебування у гарячій воді (стосується навіть душа і підмивання, не кажучи вже про розпарювання у ванній або прогреваниях за народним методиками).

Правильне і своєчасно використання радіохвиль дозволяє позбутися від ерозії буквально за один сеанс, і це без болю і крові. Але якщо відмовитися від подібної або будь-якої іншої терапії, то після пари років ігнорування проблема переросте в масштабний ерозивний процес, запалення, рясна кровотеча, безпліддя і пухлини.

Протипоказання

Припікання ерозії радіохвилями приваблює заможних пацієнток можливістю позбутися хвороби всього за один сеанс, не спостерігати кров, не відчувати біль та інші неприємні відчуття в процесі одужання. Незважаючи на те, що ця методика є повністю безмедикаментозной, дозволена вона далеко не кожній.

У список протипоказань входить:

 • Присутність кардіостимулятора;
 • Наявність новоутворень злоякісного характеру;
 • Хронічні патології в стадії загострення;
 • Запалення, яке зачепило органи малого тазу;
 • Виношування дитини (будь-який термін);
 • Інфекція і т. д.

Місячні після припікання ерозії шийки матки

Навіть після безконтактного припікання залишається рубець, який повністю заживає через пару-трійку місяців. На його поверхні утворюється струп – скоринка, сама собою починає відходити на 10-14 добу після проведення процедури. Буває, що струп відходить і раніше, але це трапляється тільки в тому випадку, якщо жінка знехтувала лікарськими настановами, носить тяжкості, займається сексом і т. д. В таких випадках в супутніх виділеннях буде спостерігатися кров.

Менструації починаються в звичайний час, і ніяких збоїв циклу в цілому не спостерігається. Єдине, що може насторожити, – це рясно виділяється менструальна кров.

Як бачите, сучасні технології можуть досить ефективно протистояти жіночим захворюванням. Після проходження лікування обов’язково систематично показуйтесь доктор!

Залишити коментар