Чому не виходить завагітніти другою дитиною?

Деяким сімейним парам мало однієї дитини. Вони хочуть народити другого, але ніяк не виходить. Є психологічні, медичні та інші причини, за яких заповітне бажання ніяк не здійснюється.

Психологія – справа тонка

Буває так, що у чоловіка та дружини все в порядку зі здоров’ям, вони готові до появи ще однієї дитини фізично і морально, але нічого не виходить. У цьому випадку необхідно зануритися в психологію, адже цей стан може сильно позначатися.

Важливу роль відіграє страх. Жінка може боятися:

  • стати менш привабливою після пологів;
  • виховувати і утримувати дитину;
  • переносити важку вагітність, якщо, наприклад, перше народження дитини було пов’язано з вираженим токсикозом.

Крім того, жінка може не сприймати свого чоловіка як потенційного батька. Наприклад, вона колись сильно образилася на нього, потім образа минула, а підсвідомість говорить їй: «я не хочу ще одну дитину від цієї людини».

Жінка може дуже сильно сконцентрована на тому, щоб завагітніти, тому ситуація виходить з-під контролю. Все це деколи створює реальні перешкоди для появи другої дитини.

З точки зору медицини

Є чимало медичних причин, чому не виходить завагітніти другою дитиною. Однією з них є грудне вигодовування. Багато жінок, нещодавно ставши мамами, здійснюють годування за допомогою свого молока, і це правильно! Коли у мами виробляється молоко, деякі гормони не виробляються. Організм спрямовує свої сили на те, щоб виробити потрібний обсяг пролактину, який і відповідає за обсяг молока. Тому такі гормони, як прогестерон і естроген, які необхідні для зачаття, виробляються мало. Не можна сказати, що ця причина завжди є перешкодою для настання вагітності.

Самі по собі недавні пологи теж можуть бути перешкодою до появи другої дитини. Це пов’язано з тим, що при першій вагітності, як і при будь-якій іншій, на організм покладається серйозна навантаження, він працює вдвічі. Сильно змінюється і жіноча матка. Тіло не хоче працювати собі в збиток, тому друга вагітність може не настати, поки організм не відновиться.

Якщо жінка першу дитину народжувала за допомогою кесаревого розтину, це теж може позначитися. Потрібно звернутися до фахівця і пройти ретельне обстеження. Важливо зрозуміти, в якому стані перебуває матка, рубець. Можливо, в черевній порожнині почав розвиватися спайковий процес, що іноді є причиною подальшого безпліддя.

Звичайно, все може бути серйозніше, якщо перешкодою до появи нового життя є проблеми зі здоров’ям. Може статися збій у репродуктивній системі, а іноді причина криється в гормональних порушеннях. Причина може бути в чоловіка. З плином часу якість і кількість сперми погіршується, що позначається на відсутності вагітності.

У будь-якому випадку, потрібно звертатися до кваліфікованого лікаря, ретельно обстежуватися і діяти в залежності від результатів діагностики.

Як йде справа з образом життя?

Не можна не враховувати й те, що спосіб життя може сильно вплинути на появу другої дитини. Від того, як живуть подружжя, в особливості, жінка, залежать сили її організму, адже він може бути не готовий до повторних навантажень. Що ж може ослабити організм?

  • куріння;
  • нездорове, неправильне харчування;
  • зловживання алкоголем;
  • малорухливий спосіб життя;
  • часті стреси.

Все це негативно позначається на стані жінки і чоловіки.

Змінити спосіб життя можна, тим більше, якщо є такий стимул, як бажання народити ще одного малюка. Можна позбутися від деяких захворювань, психологічних причин. А іноді потрібно просто почекати. Все залежить від конкретної ситуації, подружньої пари, тому потрібно обстежитися у фахівця і діяти!

Залишити коментар