Як краще організувати день народження дитини вдома

Для будь-якої дитини день його народження – самий довгоочікуваний і бажаний свято. Кожному з батьків хочеться відсвяткувати його так, щоб малюк був щасливий і надовго запам’ятав цю подію. Як організувати день народження дитини вдома?

Організаційні питання

Першим ділом дізнайтеся у дитини, скільки друзів він хоче запросити на своє свято, повідомте йому, скільки гостей може вмістити ваша квартира, і спільно складіть список запрошених. Здзвонитеся з батьками дітей, і обговоріть з ними наступні питання:

  • в який час маленький гість прибуде до вас на свято;
  • залишаться його батьки у вас вдома, або вони прийдуть пізніше, тільки щоб забрати дитину додому;
  • повідомте приблизний час завершення урочистостей;
  • дізнайтеся, чи є у дитини алергія на продукти харчування.

Розміри вашої житлоплощі не дозволяють одночасно приймати у себе та маленьких гостей та їх батьків, а ви соромитеся про це сказати? Не переживайте з цього приводу. Якщо ви повідомите мамі або татові запрошеного дитини, як буде проходити торжество, і залишите свій номер телефону, то, швидше за все, батько увійде у ваше становище, і не залишиться у вас на час свята.

Реально оцінюйте свої сили та розміри квартири. Якщо ви вперше організуєте день народження вдома, то 2-3 годин веселощів цілком достатньо. Навіть якщо вам здається, що у вас ще багато сил, а гості зовсім не втомилися і готові продовжувати, утримайтеся від спокуси продовжувати свято. Перезбуджені діти в обмеженому просторі можуть ненароком розбити або зламати що-небудь.

Чим зайняти дітей

Діти, надані самі собі, будуть влаштовувати витівки. Тому, як тільки прийшли перші гості займіть їх грою. Треба вибрати спокійну гру, розраховану на велику кількість учасників, до якої зможуть приєднуватися прибувають друзі дитини. Наприклад, можна запропонувати дітям назвати всі слова, що відносяться до певної теми, або ті, які починаються на одну букву. Коли зберуться всі запрошені, можна проступати до основної програми свята.

Заздалегідь підготуйте розважальну програму. Рекомендується рухливі ігри чергувати із спокійними конкурсами. Якщо не можете самі придумати, чим зайняти дітей, подивіться приклад програми дитячого дня народження в Інтернеті. Судіть конкурси чесно, але постарайтеся зробити так, щоб кожна дитина, хоч один раз виграв. Далі наведемо приклади декількох простих, але захоплюючих ігор.

Мумія. Мало хто з дітей не захоче побувати в ролі давньоєгипетської мумії або її творця. Конкурс «Хто перший створить мумію» захопить дитину будь-якого віку, і принесе усім багато веселих хвилин. Щоб провести його, досить кілька рулонів недорогий туалетного паперу.

Перекидання повітряних куль. Зберіть дві команди. Кімнату розділіть навпіл двома-трьома стільцями. Кожній команді видайте рівну кількість повітряних куль. Після слова «Старт» всі починають перекидати кульки на бік «ворога». Виграє та команда, на стороні якої виявиться менше всього куль після слова «Стоп».

Передавання повітряних куль. Поставте дітей у коло, дайте одному з них в руки повітряна кулька. Як тільки заграє музика, дитина передає куля своєму сусідові, той свого, і так по колу. Коли припиняється музика, той, у кого в руках залишається кулька, вибуває з кола або виконує завдання.

Весела пошта. Заздалегідь приготуйте невеликі «посилки» з простенькими подарунками, розставте їх по колу. «Посилок» повинно бути на одну менше, ніж дітей. Під музику гості починають водити хоровод навколо «посилок». Як тільки музика закінчиться, кожен хапає за «посилку». Той, кому «посилки» не дісталося, вибуває з гри. Але він, в якості втішного призу, отримує одну з «посилок». Гра продовжується до тих пір, поки не залишиться один гравець, який отримає заздалегідь окремо приготовану «посилку».

Покажи і повтори. Діти стають у коло. Перший гравець придумує якусь дію, наприклад, підстрибнути на одній нозі, підняти руку, плеснути в долоні. Другий гравець повторює дію першого і придумує-додає свою дію. Третій показує, те, що придумали попередні гравці, і додає своє. Так кожна дитина по черзі, по ходу годинникової стрілки додає нові дії. Якщо хтось помилився: переплутав послідовність або забув якусь дію, він покидає гру.

По закінченні всіх ігор запропонуйте дітям лопати повітряні кульки. Не шкодуйте їх. Хлопці різного віку будуть просто щасливі, з гуркотом «підриваючи» кулі.

Що приготувати

Діти більше п’ють, ніж їдять. Тому треба запастися достатньою кількістю різноманітних напоїв. Це може бути сік, компот, чай, газована і негазована мінеральна вода. Не всі діти люблять салати або вишукані страви. Зате якщо інгредієнти салатів або страв нарізати порційними шматочками і поставити на столі (огірки, помідори, солодкий перець, сир, ковбасу, половинки варених яєць, варене або смажене м’ясо, картоплю), то кожна дитина сам вибере, що йому більше по душі і покладе у свою тарілку.

Жодне святкування дня народження не обходиться без торта і свічок. Як не дивно, не всі діти люблять солодощі, а ось задувати свічки до вподоби кожному. Після того як іменинник задме всі свічки на торті, розріжте десерт на порційні шматки, і роздайте всім. Вставити в кожен шматочок по свічці, і підпаліть. Це займе трохи часу, зате гості зможуть відчути головної події святкування дня народження.

Якщо ви вперше організовуєте день народження дитини, будьте готові до того, що не все піде за планом. По ходу урочистості напевно доведеться імпровізувати, наприклад, одні конкурси повторити «на біс», а від інших відмовитися зовсім. Якщо щось заплановане не вийде – не страшно. Головне, постарайтеся на час повернутися у дитинство, і отримати задоволення від святкування дня народження своєї дитини.

Залишити коментар