У дитини пітніє голова під час сну: що робити?

Поява в родині малюка – це не тільки момент безмежного щастя, але і пора турбот, тривог, переживань. Батьки починають уважно стежити за всіма змінами, що відбуваються з їх новонародженим малюком, спостерігати, чи все у нього гаразд.

І якщо мами чи тата помічають, що у дитини під час сну пітніє голова, то починають задаватися питанням, чому це відбувається, нормально таке явище чи ні.

Якщо дитина потіє під час сну, в чому причини?

Часто молоді батьки помічають, що після нічного або денного сну у їхнього малюка мокра голова, шия, потилиця. При цьому всі інші частини тіла новонародженого можуть бути абсолютно сухими.

Таке явище лякає мам і тат. Насправді, найчастіше, причин для паніки немає, таке «намокання» вважається цілком природним і не передбачає ніяких відхилень у розвитку дитини.

Помірне потовиділення можна пояснити тим, що не всі системи маленького організму в перші дні життя функціонують на повну потужність.

Так, наприклад, потові залози починають свою роботу відразу ж, але розвинені ще недостатньо добре. Саме із-за цього дитина покривається потом, коли спить, грає або їсть.

Розвиток потових залоз у малюка буде відбуватися досить довго і вони почнуть функціонувати в повну силу лише до 5-7 років.

Саме тому батьки повинні бути готові до того, що головка дитини буде мокрою навіть в моменти, коли самому чаду холодно.

Якщо ви помітили у новонародженого процес надмірного потовиділення, ніяк не пов’язаний з діяльністю, якою зайнята дитина, це привід звернутися за консультацією до педіатра.

Фахівці виділяють наступні причини, чому у дитини під час сну пітніє голова:

  • дефіцит вітаміну D;
  • застуда;
  • порушення в роботі серця або щитовидної залози;
  • прийом ліків.

Батькам варто розуміти, що кожна дитина – це індивідуальна особистість і часом сильно потіє не з-за хвороби або проблеми зі здоров’ям, а від особливостей його організму. Якщо ви впевнені, ваш малюк здоровий, то його лоб і голова можуть покриватися потом у сні або в період неспання через перевтому, збудження, втоми, надто високої температури або вологості в кімнаті.

Дуже часто батьки самі створюють ситуацію, за якої під час сну дитина потіє. Мами, тата, а також бабусі й дідусі кутають крихіток у теплий одяг не по сезону, що і викликає всі неприємності.

Підвищене потовиділення може говорити і про неправильній роботі вегетативної нервової системи, правда в такому випадку ознак недуги буде дещо більше. Саме сукупність цих симптомів допомагає точно поставити діагноз. При порушенні вегетативної нервової системи у дитини спостерігається сильне потовиділення не під час сну, а тільки в процесі засинання. Лікарі рідко висловлюють побоювання у зв’язку з такими явищами у малюка, кажучи про те, що все це минеться з віком.

Сильне потіння під час сну у дитини

Нерідко батьки помічають, що голова малюка потіє під час сну, дитина прокидається з абсолютно мокрим волоссям. Побачивши таке явище у свого чада, одні мами і тата ставляться до цього спокійно, вважаючи, що все само пройде, інші починають бити тривогу. Поведінка друге батьків більш правильне і ясна, вони хвилюються за своє маленьке «сонечко».

Тому дуже важливо зрозуміти, чому так сталося. В першу чергу, подивіться, у що прикрашено ваш малюк.

Часто з-за зайвого хвилювання мами занадто кутають крох, що негативно позначається на потовиділенні.

Маленькі дітки відпочивають ночами значно довше, ніж дорослі, тому саме в цей період крихти потіють досить рясно.

Якщо укутати дитини на нічний сон в теплий одяг, це загрожує перегрівом, явищем вельми небезпечним для дитячого організму.

Неправильний вибір одягу – це часта, але в той же час незначна причина запотівання голови у новонародженого. На жаль, нерідко дітки пітніють через проблеми з серцево-судинною системою і синдрому апное.

У дитини пітніє голова і потилицю під час сну, що робити?

Якщо головка вашої дитини мокне не від якихось проблем зі здоров’ям, то дотримуйтесь наступних рекомендацій, щоб звести нанівець підвищену пітливість:

  • одягайте малюка вдома і на прогулянку відповідно погоді. Не варто надмірно кутати дитину, перегрівання негативно позначається на здоров’ї. Зовсім не потрібно одягати дитині шапочку, якщо в приміщенні досить тепло;
  • створіть дитині оптимальні умови для сну і неспання: стежте за температурою і вологістю повітря в кімнаті. Рекомендована температура в приміщенні, де знаходиться дитина – 18-22 градуси, показники вологості повинні бути в межах 50-60 %;
  • намагайтеся купувати новонародженому одяг, виготовлений з натуральних матеріалів.

Зазвичай фахівці, на прийомі у яких батьки скаржаться на пітливість новонародженого малюка, намагаються заспокоїти мам і тат, пояснюючи, що подібне явище обумовлено генетичним фактором.

Тобто, якщо хтось у родині покривається липким потом, то і новонароджений здатний успадкувати таку рису. Причому малюк може потіти не тільки в процесі відпочинку, але і при годуванні, іграх, сильних емоційних переживаннях.

Постійно спостерігаючи за станом і поведінкою малюка, ви можете помітити якісь нюанси, що викликають тривогу. Потіння голови – один з них. Ця ознака може бути як фізіологічною особливістю, так і дзвіночком про наявність проблем зі здоров’ям. Тому, якщо ви помітили у своєї новонародженої якісь незвичайні, на ваш погляд, симптоми, не роздумуючи, консультуйтеся зі спеціалістом.

В здоров’ї крихти немає дрібниць, трохи краще перестрахуватися. Бережіть своїх дітей і не хворійте. Удачі!

Залишити коментар