Зціджувати чи ні молоко після кожного годування?

Існує цікава теорія, якої дотримуються багато сучасні лікарі. Вона свідчить, що зціджувати молоко рекомендується після годування лише в певних випадках, але не кожен день.

Потрібно мамі зціджувати молоко після кожного годування?

Зараз уявлення про цьому процесі значно змінилося. Раніше лікарі стверджували, що застій молока призводить до неприємних наслідків і навчали до останньої краплі видаляти його. Однак сучасні дослідження довели помилковість їх теорії.

Жіночий організм влаштований таким чином, що молоко повинне вироблятися в обсязі, потрібному для повного насичення дитини. За цей процес відповідає ендокринна система. Тому організм почне знижувати темпи секреції молочних залоз, якщо молоко, яке дитина не доїв, не зціджувати.

Дана схема дитячого харчування доречна, якщо годуюча мати дає груди не по виробленому режиму, а виключно на вимогу малюка.

У першому випадку дитина висмоктує молоком часто і маленькими порціями. У підсумку воно не накопичується і не застоюватися. Однак наші бабусі і мами рекомендують годувати за розкладом через кожні 6-8 годин. Ендокринна система не може так довго накопичувати молоко, і тому утворюється надлишок, від якого доведеться позбавлятися штучним шляхом.

Наскільки обов’язкова після кожного годування процедура зціджування?

Якщо ви годуєте дитину за потреби, давайте йому груди приблизно 10-12 разів на день. Тоді зціджувати після кожного годування немає необхідності.

Об’єм молока в жінки обумовлений кількістю стимуляцій, які отримує груди. Тому чим більше дитина їсть, тим більше молока, і навпаки.

Тому важливо давати дитині груди, коли він сам попросить. Таким чином, дитина сама регулює кількість рідини, що знаходиться в грудях. Якщо ви годуєте малюка за потреби, молочка завжди предостатньо. Поспостерігайте за його апетитом, і не помилитеся.

Раніше дітей годували обов’язково за розкладом 6 або 8 разів в день. Годували тільки однією груддю. І щоб підтримувати рівень лактації, потрібні додаткові зціджування.

Рідкісні годування для більшості дітей недостатні, і зазвичай призводять до згасання інтересу і зниження обсягу грудного молока у матері. Зазвичай в 3 місяці воно вже починає пропадати у багатьох жінок.

Крім того, зціджувати після кожного годування знадобиться в деяких ситуаціях, наприклад, при лактостазі або маститі.

Варто зціджувати після кожного годування чи ні? Якщо розглядати процес виділення молочної продукції з фізіологічної точки зору фізіології, то можна зрозуміти, що молока в грудях у жінок виробляється стільки, скільки з’їдає малюк. Тобто, якщо після годування частина молока залишається, значить, його стільки не потрібно, і вдруге обсяг буде меншим.

Це ідеальний механізм. Але працює він лише в разі, коли мама годує своє чадо тільки на його вимогу. Це можна пояснити тим, що здоровий малюк не завжди просить груди тільки з-за голоду. Він може задовольняти свій соціальний рефлекс, коли відчувають дискомфорт або перед сном. Цього достатньо, щоб підтримати лактозу на необхідному рівні і дати малюкові корисні вітаміни.

Якщо в даній ситуації мама почне зціджуватися, вона ризикує розігнати лактації. І так організму буде здаватися, що дитині не вистачає їжі.

Ситуація з постійними годуваннями за розкладом видає таку картину: якщо мама годує малюка кожні 4 години і тільки однією груддю, виходить, що інша молочна залоза відпочиває і накопичується рідина. Однак груди не розрахована на накопичення великого обсягу і з часом кількість вироблюваної їжі знижується і розвивається лактація.

На вимогу годувати дитину рекомендують лікарі, але цей спосіб придумала сама природа. Тому кожній мамі потрібно вирішити самостійно, можна зціджуватися після годування або немає.

Скільки молока після годування повинно зціджуватися?

Для підтримки вироблення молока, коли мама хвора, якщо хвороба серйозна, необхідно зціджування як можна більшої кількості молока з частотою, що відповідає годівлі.

Для полегшення нагрубання грудей потрібно зціджувати стільки, скільки необхідно, щоб у ній не було неприємних відчуттів. Якщо в сосках тріщини, проводите процедуру 1-2 дня, у перервах лікуйте їх, щоб якнайшвидше відновити грудне годування.

Коли необхідно зціджувати молоко?

Так, потрібно після годування грудьми зціджуватися? Якщо ви годуєте малюка за бажанням, то не потрібно. Зціджування тільки забирає у мами час, який вона могла б присвятити дитині або домашнім клопотам.

Однак можуть виникнути ситуації, коли даний процес необхідний:

  • у разі вимушеної розлуки мами і малюка;
  • при нестачі молочка;
  • для збереження грудного харчування.

Треба зціджуватися чи ні, допоможе визначитися лікар, так як додаткове зціджування може призвести до скорочення молока.

Якщо з певних причин мамі і малюкові доведеться розлучитися, цей процес незворотній. У цих випадках доведеться зціджувати кожну груди по 6-8 раз на добу.

Також дану процедуру необхідно зробити при наступних обставинах:

  • дитина не може самостійно смоктати;
  • якщо малюкові не вистачає сил розсмоктувати їжу;
  • якщо після народження виробляється занадто багато молока.

Не захоплюйтеся зціджуванням. Багаторазовий процес навіть протягом короткого проміжку часу може призвести до необхідності регулярного зціджування або до згасання лактації.

Залишити коментар